999 rezultate për

azem

Gjykata: Lirimi i Jasharit i rrezikshëm, mund ta përsërisë atentatin ndaj Vllasit Gjyqtarja e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Alltene Murseli, vendosi vazhdimin edhe për dy muaj të tjerë masën e parabu
Vazhdon edhe për 2 muaj paraburgimi ndaj atentatorit të Azem Vllasit Gjykata ka vendosur vazhdimin e paraburgimit edhe për dy muaj të Murat Jasharit, pas tentativës për të vrarë avokatin Az
Fatmira Hajdari rrëfen çastet tragjike kur mësoi për vrasjen e Azemit (FOTO LAJM) Fatmira Hajdari, foli për herë të parë pas vrasjes së bashkëshortit dhe babait të tre fëmijëve të saj, Azem Hajdarit, pe
Kush është “krimineli” shqiptar që i rezistoi policisë italiane 3 vjet? Policia në Kasertas të Italisë ka arrestuar një shtetas shqiptarë, i cili rezultonte i shpallur në kërkim që prej dhjeto
Vidhnin dhe terrorizonin njerëzit, arrestohen dy të rinj në Krujë Policia e Krujës ka vënë në pranga dy të rinj të cilët akuzohen për vjedhje. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dij
"Nipi vrau Azem Hajdarin", shpërthen Gjenushi: Berisha, kriminel karagjoz! Ish kryeministri Berisha në një intervistë për Berat Buzhalën në emisionin “Komitet”, deklaroi për herë të parë se në vr
Berisha i rikthehet hakmarrjes ndaj Haklajve: Ata përgjakën Tropojën Ish-Kryeministri Berisha foli edhe për vrasjen e Azem Hajdarit në intervistën përballë gazetarit Berat Buzhala duke thën
Berisha flet për vrasjen e Azemit: Ja lidhja me nipin e Skënder Gjinushit Në emisionin Komiteti që transmetohet në RTV Dukagjini, ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka folur për vrasje
Kur Fatmir Haklaj uronte tropojanët, 9 muaj para vrasjes së Azem Hajdarit (VIDEO) Historia e Fatmir Haklajt është shumë e njohur në vendin tonë, teksa tashmë qarkullon dhe një video e rrallë në dhjetor
Rrëfehet Murat Jashari: Ja pse e plagosa Azem Vllasin Rrëfimi i Murat Jasharit, për ditën që ai kreu sulmin me armë zjarri ndaj avokatit Azem Vllasi, është i mbushur me plot
Murat Jashari: Nuk desha ta vras Vllasin Murat Jashari i cili është i dyshuari kryesor për sulmin ndaj avokatit Azem Vllasi, ka thënë sot përpara gjykatës se nuk
Arestohet personi i tretë i dyshuar për sulmin ndaj Azem Vllasit Policia e Kosovës ka vënë në pranga edhe një shtetas tjetër, duke e çuar në 3 numrin e të rrestuarve për sulmin me armë
Thaçi, Veseli, Limaj e Ahmeti, pjesë e listës për sulmin ndaj Vllasit Avokati mbrojtës i Murat Jasharit ka thënë se klienti i tij nuk ka pasur asnjë arsye që ta vriste avokatin, Azem Vllasi.
Dalin pamjet, ja momenti kur u plagos Azem Vllasi (VIDEO) Radio Televizioni Dukagjini ka siguruar pamjet ekskluzive të momentit të tentim-vrasjes, që ka ndodhur në mëngjesin e so
Ja si u trajtua në mediat botërore tentativa për vrasjen e Azem Vllasit (FOTO LAJM) Tentativa për vrasjen e ish-politikanit dhe avokatit të njohur kosovar, Azem Vllasi, ka bërë bujë edhe në mediat ndërkom
Berisha: Nuk do më vinte keq nëse Azem Vllasi do vdiste Publicisti nga rradhët e Vetëvendosjes, Nazmi Berisha, ka thënë se nuk do t'i vinte aspak keq nëse avokati Azem Vllasi d
Arrestohet Murat Jashari, dyshohet për plagosjen e Azem Vllasit Policia e Kosovës ka vënë nën pranga të dyshuarin kryesor për plagosjen e avokatit Azem Vllasi, shtetasin Murat Jashari.
Tregon Nadira Vllasi, ja si u plagos avokati Azem Vllasi Bashkëshortja e avokatit Azem Vllasit, Nadira Avdic–Vllasi, ka treguar se burri i saj është jashtë rrezikut për jetën.
Plagoset me armë zjarri Azem Vllasi Ish-lideri komunist, aktualisht avokat në Prishtinë, Azem Vllasi, është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm afër s
Ja vendi i ngjarjes ku u plagos Azem Vllasi (VIDEO) Ish lideri komunist, avokati Azem Vllasi u plagos me armë zjarri mëngjesin e sotëm pranë shtëpisë së tij në Prishtinë.