999 rezultate për

azem

Topalli kujton Azemin por thumbon Bashën: Ky është lideri i vërtetë i PD-së Ditën e sotme demokratët përkujtuan 19-vjetorin e vrasjes së Azem Hajdarit. Për këtë ngjarje të rëndësishme për demo
I shpëtoi 5 atentateve, enigma e vrasjes së Azem Hajdarit Sot është 19 vjetori i vrasjes së Azem Hajdarit. Ngjarja e rëndë ku dhe humbi jetën ndodhi më 12 shtator 1998, në T
“Para 19 vjetësh na e vranë Azemin, sot na i vjedhin votat në Kuvend” Ditën e sotme demokratët përkujtojnë Azem Hajdarin në 19-vjetorin e vrasjes së tij. Në këtë ditë të rëndësishme për
Berisha kujton Azem Hajdarin: Heroi që u vra nga regjimi komunist Ditën e sotme shënohet 19-vjetori i vdekjes së Azem Hajdarit. Në këtë përkujtimor, demokratët janë mbledhur sërish për t
Vrasja e Azem Hajdarit, çfarë i tha Fatmir Haklaj tropojanëve në vitin 1998 (VIDEO) I akuzuari kryesorë për vrasjen e Azem Hajdarit u vra në fshatin Bujan. Ai u vara më një plumb pas shpine vetëm 50 metra
Vrasja e Azem Hajdarit, Basha: S’do i tradhëtojmë kurrë vlerat e tij Ditën e sotme demokratët përkujtojnë liderin historik Azem Hajdari Me kërkesë të opozitës, kryetari i ri i Kuvendit,
Sot votohet qeveria e Ramës, Berisha braktis Kuvendin Ish-kryeministri Sali Berisha ka braktisur sallën e Kuvendit të Shqipërisë. Pas fjalës së gjatë të kreut të opozitës
19 vjet nga vrasja, vajza e Hajdarit zë vendin e tij në Kuvend si deputete Ditën e sotme mbushet plot 19 vite nga vrasja e liderit të demokracisë Azem Hajdarit. Sot në Kuvendin e Shqipërisë,
Vrasja e Hajdarit, Rama mesazh prekës për të bijën në Kuvend Kryeministri Edi Rama ka bërë një urim special sot në përkujtimoren e vdekjes së Azem Hajdarit. Me anë të një postim
19 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit, dënimet dhe misteret e krimit Më 12 shtator 1998, vritet në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari, ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1
Vrasja e Azem Hajdarit, anëtarja e kryesisë thumbon demokratët Ditën e sotme PD do të përkujtojë në orën 11, ish-liderin e saj Azem Hajdari, i vrarë në vitin 1998. Pas lajmërimit n
Duhet edhe një ditë, amerikanët presin me entuziazëm eklipsin e plotë të diellit Të hënën, më 21 gusht – për herë të parë në 99 vjet – të gjithë Shtetet e Bashkuara do të përjetojnë një eklips të plotë
Rrëfehet vajza e Azem Hajdarit: Çfarë do të bëj në Kuvend krah Bashës Pas fitores së mandatit të saj të parë si deputete në parlamentin e Shqipërisë, ka folur për herë të parë Rudina Hajdari
Thyhet me kazëm muri ngjitur me Torrën Veneciane në Durrës Pasditen e sotme, në vijim të projektit “Veliera” në qytetin e Durrësit, është thyer me kazëm muri ngjitur me Torrën Ven
"Rrisim papunësinë...", vajza e Azem Hajdarit habit demokratët me gafat e pafalshme Rudina Hajdari, vajza e Azem Hajdarit është kandidate për deputete në listën e PD për Tiranën. Me rikthimin e saj në
Spostohet Berisha, futet në Kuvend vajza e Azem Hajdarit, Duma e Kosova Kreu I PD-së Lulzim Basha e ka pozicionuar vetën të parin ën Tiranë ndërsa liderin historik të PD, Sali Berishën e ka po
PROFIL/ Kush është Rudina, vajza e Azem Hajdarit (FOTO LAJM) Ngjalli jo pak kërshëri dhe kuriozitet kur me emër të përveçëm, Kryetari i PD-së Lulzim Basha prezantoi një vajzë të re,
Nga vajza e Azem Hajdarit tek dhëndri i Berishës, zbulohet lista e PD për zgjedhje Me vendosjen e datës së zgjedhjeve kreu i PD-së Lulzim Basha dhe aleatët po përgadisin një listë të gjatë propozimesh pë
Grabisin banesën e marrin peng shërbyesen, arrestohen shqiptarët Policia italiane ka vënë në pranga dy shqiptarë pasi akuzohet se kanë grabitur një pronar Italian si dhe kanë marrë peng
Kjo "fantazëm" kërcënon jetën e pukianëve, ja ç'do të ndodhë sot me të (FOTO LAJM) Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të kryejë sot në Pukë shpërthimin e kontrolluar të një objekti gjasht