999 rezultate për

avioni

6 minuta "luftë" në kabinë, kutia e zezë tregon çfarë ndodhi me avionin që vrau 157 pasagjerë Sigurimi i regjistrimeve të kutisë së zezë nga kabina e avionit Boing 737 MAX të Ethiopian Airlines tregon se kapiteni d
Autoritetet zbulojnë detaje të rendësishme mbi rrëzimin e avionit që vrau 4 bullgarë Avioni i vogël i tipit cesna P21ON i cili dje pasdite u rrëzua te Solunska Gllava me çka humbën jetën katër shtetas bull
E BUJSHME/ Mafiozi i Ndragheta-s fluturoi me avionin e ministrit shqiptar (VIDEO) Televizioni publik italian RAI ka publikuar një histori investigative rreth mafiozit italian Antonino Vadala, pjesë e në
Rrëzimi i avionit në maqedoni u mori jetën 4 pjestarëve të një familje Kanë ndërruar jetë katër udhëtarët e aeroplanit CESNA i cili pasditen e sodit u rrëzua në pikën malore “Sollunska Gllav”
Nga rrëzimi avionit në Maqedoni është shuar një familje Në aeroplanin e rrëzuar në Maqedoninë e Veriut jetën e ka humbur piloti bullgar Boshnjakov me gjithë familjen e tij.
Dalin detajet e rrëzimit të avionit “Cesna P210N” në Maqedoni Aeroplani i vogël i tipit Cesna P210N, i cili ishte zhdukur pasditen e sotme nga sistemi i radarit, është gjetur i rrëzu
Bie avioni në Maqedoni, ka viktima Katër persona kanë vdekur nga rrëzimi i një aeroplani në malet e Maqedonisë së Veriut. Alasat raporton se rrëzimi i a
Ç'po ndodh në tunelet e errëta të Gjadrit: Aty ku avioni zhdukej në pak sekonda Një reportazh të veçantë i ka kushtuar bazës ajrore të Gjadrit, agjencia franceze AFP. Sipas saj në malet e Shqipërisë f
Nisën për Gjermani, pasagjerët nuk u besojnë sytë ku përfundoi avioni (VIDEO) Një avion i British Airlines u nis për në Dusseldorf të Gjermanisë mëngjesin e djeshëm, por për arsye të çuditshme ai zb
Bëhet e gjallë "Air Albania", AAC thotë se u certifikua: Ende asgjë për fluturimet Drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit të Aviacionit Civil, Krislen Keri tha përmes një konference për shtyp se tashmë av
Del shkaku i tragjedisë, sistemi që mori më qafë 346 njerëz në dy aksidente ajrore Shkaku i rrëzimit të avionit të “Ethiopian Airlines”me 157 persona, është i njëjtë me atë të Lion Air, në Indonezi në mu
Trump merr vendimin e ri, pezullohen avionët Boeing 737 Max 8 Presidenti Donald Trump urdhëroi linjat ajrore në Shtetet e Bashkuara të pezullojnë avionët 737 Max 8 të Boeingut, duke
Shqipëria bllokon avionin e tragjedisë (por rrëngallat 30 vjeçare fluturojnë ende) Shqipëria i është bashkuar mjaft vendeve të tjera në botë që kanë ndaluar për momentin fluturimin nga Rinasi apo në hapë
Lot dhe mjaft dhimbje, familjarët mbërrijnë aty ku u përplas avioni i "Ethiopian Airlines" (FOTO LAJM) Lot, ulërima dhe plot dhimbje. Kjo është skena që u pa gjatë paradites së sotme në vendin ku u përplas avioni i "Ethiopi
Avioni i shërbimeve sekrete italiane që larguan Rugovën nga Millosheviçi Nga Ylli Polovina Sekretar i Parë në Ambasadën e Republikës së Shqipërisë në Romë nga 8 dhjetori 1997 deri në 3 mars
Nëna harron fëmijën në aeroport, detyron avionin të kthehet E harroi fëmijën në aeroport, nëna detyron avionin të ulet. Një avion është kthyer mbrapsht në aeroport pasi një nënë p
Sa të sigurt jemi me Boeing 737 Max? Edhe 350 janë në qarkullim Kompanisë turistike gjermane TUI duket nuk i ecën fati. Që prej dy vjetësh ajo po përgatitet për marrjen e avionëve të r
Tmerr në ajër, avioni pëson defekt në 10 000 metra lartësi (VIDEO) Një avion i kompanise "Volotea" që bën linjën Bari-Katania ka bërë ulje të detyruar sot në Palermo bëjnë me dije mediat
Kjo është gropa gjigante e shkaktuar nga përplasja e avionit të "Ethiopian Airlines" (FOTO LAJM) 157 persona humbën jetën dje në mëngjes pasi avioni Boeing 737 MAX8 u përplas në tokë pak minuta pasi ishte nisur nga kr
Dëgjuam një zhurmë të çuditshme pastaj ra! Dëshmitarët rrëfejnë tragjedinë Avioni i "Ethiopian Airlines" që çdoi 157 persona drejt vdekjes duket se ka patur një problem teknik, gjë e cila shkakto