999 rezultate për

avioni

Ndodh në Prishtinë, avioni prishet në momentin që po ngrihej (VIDEO) Udhëtarët që mësynë Stuttgardit nga aeroporti i Prishtinës u detyruan të zbresin për shkak të një defekti në aeroplan.
Fluturimi në Hagë, ç’ndodhi me avionin e Haradinajt Ramush Haradinaj ka udhëtuar dje drejt Hagës, ku do të paraqitet në Gjykatën Speciale. Siç raportojnë mediat e Kosovë
ÇMENDURI/ Personi përpiqet të dalë nga avioni në mënyrë ilegale, ngjitet mbi krahë (VIDEO) Një person në Nigeri u përpoq të dalë në mënyrë të jashtëligjshme nga vendi i tij me metodën më të padëgjuar, duke u ngj
Panik në avion, burri hip në krahët e avionit për të udhëtuar fshehurazi (VIDEO) Një burrë i paidentifikuar, që u përpoq të udhëtonte fshehurazi me një aeroplan, ka shkaktuar panik tek pasagjerët. Inci
TRAGJEDIA/ Bie avioni, asnjë i mbijetuar (FOTO LAJM) 9 persona humbën tragjikisht jetën të dielën në veri të Suedisë, pasi avioni me të cilin udhëtonin u rrëzua fare pak koh
Nga 2020 Franca do të vendosë taksë ekologjike në biletat e avionit Franca vendosi sot aplikimin duke filluar nga viti 2020 të një takse ekologjike nga 1,5 deri në 18 euro për çdo biletë a
Momente tmerri, rrufeja godet avionin ku udhëtonin edhe shqiptarë (VIDEO) Dita e djeshme ka mundur të jetë fatale për qindra udhëtarë të avionit “Finnair”. Aeroplani i kompanisë finlandeze ë
Hyri me gjoksin jashtë, nëna e dy fëmijëve turpërohet keq nga stjuardesa Një 31-vjeçare, nënë e dy fëmijëve, është detyruar të zbresë nga avioni me të cilin do të udhëtonte për shkak të veshjes
Londër, kufoma e një personi rrëzohet nga avioni (FOTO LAJM) Kufoma e një personi u rrëzua nga një avion i Kenya Airëays, në kopshtin e një shtëpie në Londër. Trupi i pajetë dysh
Kjo tragjedi tronditi botën: Si u fiksua rënia nga avioni e 14 vjeçarit Keith Sapsford (FOTO LAJM) Historia e frikshme ndodhi pothuajse gjysmë shekulli më parë, ku për protagonist pati adoleshentin australian 14-vjeçar,
Mbyllen hetimet: Çfarë ndodhi në avionin e tmerrit Prishtinë-Bazel Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës (AACK) dhe Komisioni për Hetimin e Aksidenteve dhe Incidenteve Aeronautike (KHAI
Bie avioni, asnjë i mbijetuar Një avion është rrëzuar në Hawaii, duke vrarë të paktën nëntë persona që ndodheshin në bord, thonë zyrtarët. Avioni u
Kreu akte seksuale me 15 vjeçaren në avion, dënohet me burg milioneri Një milioner nga New Jersey është dënuar me shtatë vite burg për sjellje të paligjshme seksuale ndaj të miturve. Step
Tmerr në 9 mijë metra lartësi në avionin plot me shqiptarë (VIDEO) 121 pasagjerë në bordin e aeroplanit Boeing të kompanisë AKL Airlanes janë tronditur mbrëmë. Nga këta 10 persona janë l
"Një grua u ça në kokë, tjetrit iu këput rripi i sigurimit" Hoxha tregon tmerrin në avionin Prishtinë-Basel “Një grua është dëmtuar shumë në kokë dhe ka pas gjakderdhje, ndërsa një pasagjer që ishte ulur afër meje pasi iu është
10 persona u lënduan nga turbulencat e frikshme të avionit Prishtinë-Basel 10 persona janë dërguar në qendrën spitalore të Basel-it, pasi u lënduan gjatë një fluturimi nga Prishtina për në qyteti
Rrëzohet në oqean super avioni, kushton 90 milion dollar Një avion luftarak japonez F-35A u përplas në Oqeanin Paqësor pasi u zhduk nga radarët gjatë një fluturimi stërvitor më
Avioni lë pas një pamje të mrekullueshme (FOTO LAJM) Një avion pasagjerësh ka krijuar një efekt të jashtëzakonshëm në qiell mbi Gjermaninë, duke lënë pas një pamje me ngjyra
Sa kushtoin avioni privat i Pacollit dhe tetë makinat luksoze (FOTO LAJM/) Pasuria e Behgjet Pacollit, ministrit të Jashtëm të Kosovës është përrallore. Ai erdhi nga biznesi në politikë duke u bë
Rrahu babain në avionin e linjës Tiranë-Romë, italiania rrëfen detaje për shqiptarin Rreth 40 minuta frikë për pasagjerët e fluturimit të "Blue Express Panorama" të nisur nga Tirana në orën 16.45 për në Ro