999 rezultate për

avion

Fillon shumë shpejt, Greqia gati të shpenzojë "thasë me para" për "nëpërkat" e qiellit (FOTO LAJM) Greqia ka vendosur që të shpenzojë 1.5 miliard euro për të modernizuar flotën e saj të avionëve F 16 Viper (nëpërka) dhe
Rrëzohet avioni me 100 njerëz, të paktën 9 viktima Një aeroplan me 100 njerëz në bord është rrëzuar në Kazakistan, duke vrarë të paktën nëntë njerëz, thonë zyrtarët. At
Avioni që vuri 4 rekorde ditën që u hoq nga qarkullimi (FOTO) Kur diçka “del në pension”, zakonisht ndodh sepse e kanë lënë fuqitë dhe ka humbur shkathtësinë për shkak të moshës, por
Pitoni bie në pistën e avionëve, vonon fluturimet Udhëtarët mbetën të shokuar pasi një piton u bë shkak tmerri në një fluturim nga Brisbane për në Zelandën e Re. Gjarp
Gjithçka që duhet të dini për rreziqet e udhëtimit me avion Pasagjerët e aeroplanit shpesh i kushtojnë vëmendje pasagjerëve të tjerë, madhësisë së sediljeve, turbullirave të mundsh
Avion privat e makina luksoze, "fëmijët e pasur" zbulojnë shpenzimet marramendëse për festat (FOTO LAJM) Fëmijët e pasur të "Instagram"-it ka bërë shpenzime marramendëse në këtë sezon festash. Nga pozat në avion privat der
Tmerr në ajër: Avioni pëson defekt teknik, por nuk ulet dot as në aeroport Ishte planifikuar si një fluturim më pak se një orë, po do të rezultonte në një tmerr pafund për 90 udhëtarët që u nisen
Suita luksoze brenda avionit, 52 mijë euro bileta Nëse mendoni se udhëtimi në klasin e parë me avion është një luks, atëherë duhet të shihni me patjetër "The Residence" t
Kaos me fluturimet në Prishtinë: Avionët mbetën në ajër, të tjerë kthehen mbrapsht Mjegulla e dendur mbi zonën e aeroportit “Adem Jashari” në Prishtinë ka shkaktuar probleme me uljen e avionëve me destin
221 km/h, shoferit iu duk rruga si pistë avioni (VIDEO) Gjatë natës, një qytetar po drejtonte mjetin me 221 km në orë ndërsa është regjistruar nga një patrullë e stacionuar në
Tifozët e Atalantës tmerrohen në udhëtimin për në Ukrainë, avioni bën ulje të detyrueshme Atalanta do të luajë ditën e nesërme ndaj Shaktar Donjetskut, në ndeshjen e fundit për fazën e grupeve në Ligën e Kampio
Gruaja pickohet disa herë gjatë fluturimit nga akrepi Një grua që fluturonte me një avion të linjës ajrore “United Airlines” nga San Francisko për në Atlanda u pickua disa he
Situata tragjike nga tërmeti, emergjencat Civile greke dhe ato franceze zbresin në Rinas Tërmet i fortë me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter dhe me intensitet 7 ballë goditi vendin në orën 03:55 minuta të mëngj
Arrinë në Rinas avioni me specialistët italianë Situata e jashtëzakonshme që ka mbërthyer Shqipërinë ka kaluar kufijtë. Tërmeti i fuqishëm dhe pasojat fatale që ka sjel
Vendet fqinje nisin avionë me forca speciale në ndihmë të Shqipërisë E teksa vendi nuk po gjen qetësi nga lëkundjet, forca speciale janë nisur nga vendet fqinje në ndihmë të shtetasve shqip
Po filmonte vajzën e saj kur pa motorin e avionit që po digjej (VIDEO) Një grua po filmonte vajzën e saj në fluturimin e saj të parë me aeroplan. Në një moment, ajo u tërhoq nga flakët e ç
E RËNDË/ Rrëzohet avioni, humbin jetën 27 persona 27 persona kanë kanw gjetur vdekjen pas rrëzimit të një avioni të vogël, mbi një lagje të populluar në qytetin Goma, në
Panik në ajër, merr flakë avioni me 347 pasagjerë (VIDEO) Janë publikuar pamjet e rënda teksa një avion ‘Boeing Co 777’ i “Philippine Airlines” i nisur drejt Manilas, është përfs
Në gjendje të dehur, pasagjerja 26-vjeçare tenton të hapë derën e avionit në fluturim Chloe Haiens 26 vjeçe nga Buckinghamshire i Britanisë, në gjendje të dehur është përpjekur të hapë derën e emergjencës t
Sistemi izraelit çorienton predhat siriane, i bën të kthehen e të shpërthejnë në bazë Diçka shumë e çuditshme ka ndodhur gjatë sulmit të forcave ajrore izraelite kundër shënjestrave siriane dhe iraniane në