999 rezultate për

avion

Dalin pamjet: Një avion misterioz sulmoi bazën turke në Libi (VIDEO) Mediat arabe kanë publikuar pamje të sulmit ajror mbi bazën "Al Watiya" në Libi, e cila javët e fundit ishte marrë nën k
"Avioni u rrëzua në fund të pistës së Gjadrit dhe u përfshi nga flakët", ngjarja tragjike e ’82-it Publikohet historia e panjohur e pilotit Luto Sadiku i diplomuar në shkollën ushtarake “Skënderbej” në Tiranë dhe atë të
Era e gatshme për të fluturuar, ku është arratisur këtë herë Këngëtarja Era Istrefi e cila prej kohësh ka prekur tregun ndërkombëtar ka gjetur mundësinë të udhëtojë jashtë Shqipëris
Rrëzimi i avionit mori 97 jetë, zbulohet sekreti që kishte piloti (VIDEO) Një aeroplan i Pakistan International Airlines u përplas në një zonë të banuar më 22 maj të këtij viti duke u marrë jetë
Avionët pa dritare do t’u japin pasagjerëve një pamje panoramike të qiellit (VIDEO) Me idenë e re për prodhimin e aeroplanëve pa dritare, nuk ka më nevojë të kërkoni vende të veçanta në aeroplan, sepse çd
Avion me dy kate: Projekti i së ardhmes për më shumë mbrojtje nga COVID-19 (FOTO LAJM) Një dizajn që rikonfiguron kabinat e aeroplanit me vende me dy nivele të vendosura në klasën ekonomike të avionëve, po s
"Të çmendura dhe s*ksi", si i hutojnë stjuardesat pilotët e avionëve (FOTO LAJM) Muajt e fundit, fluturimet janë pezulluar si pasojë e koronavirusit. Shumë prej të apasionuarve pas udhëtimeve u mungojn
Rrëzimi i avionit ushtarak, gjendet i vdekur piloti Trupi i një piloti është gjetur, pasi një avion ushtarak i Forcave Ajrore të SHBA-së u rrëzua në Detin e Veriut. Sipa
Rregullat e reja: Si do të udhëtojmë tani e tutje Bashkë me hapjen e kufijve ajror, është publikuar edhe protokolli që do të duhet të zbatohet për të gjithë pasagjerët që
Trump ndalon avionët me udhëtarë kinezë për në SHBA Donald Trump ka vendosur të ndalojë avionët e udhëtarëve kinezë të fluturojnë për në Shtetet e Bashkuara duke filluar ng
Rrrëzohet avioni në Nettuno, humbin jetën dy notarë Aksidentet ajrore janë shtuar ndjeshëm duke shkaktuar viktima edhe mes figurave të njohura. Kështu ditën e sotme një
Bardhi: Në mes të krizës, Rama me charter personal drejt Parisit Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku ka hedhur akuza kundër kr
Linja ajrore me kosto të ulët krijon bazën e re të avionëve në Shqipëri, shtohen 15 destinacione Linja më e madhe ajrore me kosto të ulët në Europën Qendrore e Lindore, Wizz Air ka krijuar bazën e re në Tiranë me 3 a
4 vendet turistike që do iu paguajnë nëse shkoni me pushime Turizmi është dëmtuar më së shumti nga pandemia e COVID-19 dhe për këtë tashmë shtetet po punojnë për "ringjallje." D
"Dëgjoja vetëm ulërima", i mbijetuari nga rrëzimi i avionit tregon tmerrin Një nga të mbijetuarit e rrëzimit të avionit me rreth 100 persona në bord, ditën e djeshm në qytetin pakistanez, Karaçi
Rrëzimi i avionit në Pakistan, asnjë pasagjer nuk ka mbijetuar Një avion me 107 persona në bord është rrëzuar në një zonë të banuar në Pakistan duke u marrë jetën të gjithë personave
Rrëzohet avioni me 107 persona në bord (FOTO & VIDEO) Një avion i Pakistanit është rrëzuar në qytetin Karachi nga fluturimi nga Lahore, thonë zyrtarët e aviacionit. Sipas
Kushton rreth 66 milionë paund, brenda avionit super-luksoz të presidentit të Chelsea (FOTO LAJM) Së fundmi ka qenë tabloidi anglez “The Sun”që i ka kushtuar një artikull pasurisë së Abramovich, konkretisht ata janë fo
Dikur shqiptarët fluturonin me avion nga Tirana në Korçë (FOTO LAJM) Në vitin 1937, në Shqipëri operonte një kompani italiane fluturimi që quhej "Ala Littoria S.A." Kompania kryente fluturi
Infermierja ruse merr masë disiplinore, punon me të brendshme në pavionin e meshkujve (FOTO LAJM) Po bën xhirron e rrjetit një infermiere në Rusi e cila ka dalë me të bredshme dhe pajisjet mbrojtës për koronavirusin.