999 rezultate për

avion

Turqia dërgon avionët në kufi me Armeninë, luftë e ashpër në rajon Prej 48 orëve vijojnë përplasjet mes ushtrisë së Azerbajxhanit dhe Armenisë në zonën malore të Nagorno Karabakh-ut duke
Greqia gati të blejë avionët amerikanë F-35, tronditet Mesdheu Greqia është e bindur tashme se përballë Turqisë mund të rezistojë vetëm përmes një programi të avancuar armatimi. Ashtu
Tragjedi e vërtetë! Shkrumbohet avioni me të paktën 20 studentë të vdekur (VIDEO) Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Ukranë, ku një avion është rrëzuar duke vrarë të paktën 20 persona. Avioni ushtar
Rrëzohet avioni i turistëve në Francë, 3 të vdekur Një avion i vogël me turistë është rrëzuar në vargmalin Belledone në lindje të Francës. Në aksident raportohet se kanë h
"Bërtiste nga dhimbja", çfarë ndodhi në avionin ku u helmua lideri opozitar rus Akoma nuk është lënë pas helmimi i bujshëm i liderit opozitar rus Alexei Navalny. Ky i fundit, vazhdon të mbetet në k
Ministri turk i Mbrojtjes i hipën avionit, kërcënon Francën dhe Greqinë (FOTO LAJM) Ministri turk i Mbrojtës Hulusi Akar dha një mesazh të fortë sot në ditën e nisjes së stërvitjes rutinë të forcave ajror
Ylli i Napolit zbarkon në Angli, gati vizitat mjekësore Mesfushori i Napolit, Alan, ka zbarkuar në Liverpool me një avion privat për të kompletuar kalimin tek Evertoni. Tekn
Kur rruga të duket "pistë avioni", ç'ndodhi me shoferët "e pabindur" sot Policia rrugore ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë pezullar 35 leje drejtimi, janë arrestuar tre drejtues mjet
Avioni i nisur nga Greqia alarmon Anglinë, 16 pasagjerë me COVID-19 Gjashtëmbëdhjetë pasagjerë në fluturimin TOM6215 nga ishulli Grek Zante drejt Cardiff tani janë testuar pozitivë me Covi
Me raketat gati, përballje e ashpër mes avionëve turq dhe grekë në Mesdhe (VIDEO) Përveç detit dhe ajrit, përballja Turqi-Greqi është e fortë edhe në sektorin e propagandës, ku të dy shtetet përpiqen që
Ju duk rruga si pistë avioni, rrugorja bën "namin" me goba e heqje patentash (VIDEO) Policia Rrugore ka njoftuar se radarët e dronët në akset rugorë Durrës-Rrogozhinë dhe Elbasan-Peqin kanë kapur shkelje t
Tension në Mesdhe! Turqia ngriti avionët me raketa, Mitsotakis vizitë urgjente tek baza ajrore Ndërkohë që Turqia njoftoi mbajtjen në ajër për 24 orë të 8 avionëve të pajisur me raketa gati për të qëlluar, kryeminst
Franca dërgon anije dhe avionë kundër Turqisë në Egje (VIDEO) Egjeu Lindor nuk po gjen qetësi dhe duket se situata është nxehur shumë gjatë orëve të fundit. Franca i është përgjig
Avioni u thye në dy pjesë pas përplasjes, të paktën 20 viktima Të paktën 20 persona kanë humbur jetën pasi një avion i Air India Express me 191 persona në bord ka dalë nga pista në nj
Avioni ndahet në dysh pas uljes, 5 viktima deri më tani (VIDEO) Një aeroplan i Air India Express me 191 persona në bord është përplasur në një aeroport në shtetin jugor të Kerala, ndër
Avioni plot me pasagjerë rrëshqet dhe përplaset pas uljes, dyshohet për shumë viktima (VIDEO) Një avion i Air India Express me gati 200 persona në bord është përplasur në një aeroport në shtetin jugor të Kerala.
7 viktima nga përplasja e avionëve në Alaska, mes tyre edhe ligjvënësi amerikan Një tjetër tragjedi nga përplasia e avionëve, ku kanë humbur jetën 7 persona ka ndodhur së fundmi. Gary Knopp, një an
Avionë privatë e jahte luksoze, fëmijët e pasur rusë që "pushtojnë" Britaninë (FOTO LAJM) Në vitet nëntëdhjetë, shumë biznesme të pasur rusë u zhvendosën në Mbretërinë e Bashkuar duke investuar pasurinë e tyre
Ndalim për të shkuar në klub dhe për të udhëtuar me avion, 10 klauzolat më të çuditshme në futboll Kur një lojtar e nënshkruan kontratën e re me një klub, u intereson se sa shumë para do të përfitojnë për aq vite sa qën
Rrëzohet aeroplani në Turqi, humbin jetën 7 policë Një aeroplan i vogël i forcave të policisë është rrëzuar në një mal në Turiqë lindore. Si pasojë e kësaj ngjarjeje të rë