999 rezultate për

aviacionit

Si u fundos arma sekrete 4 miliard dollarëshe e Titos? (VIDEO) Aeroporti “Zheljava” në Bihaq të Bosnje e Hecergovinës ishte aeroporti ushtarak me infrastrukturën më të fuqishme në gji
Ushtria merr në ruatje fushën e aviacionit të Lumalasit në Korçë Forcat e Armatosura vënë nën ruajtje fushën e aviacionit të Lumalasit në Korçë. Patrullimi dhe ruajtja e fushës së aviac
Ja me çfarë forcash ajrore "mburret" Shqipëria (FOTO-LAJM) Me rastin e 63-vjetorit të krijimit të Aviacionit Luftarak Shqiptar në Bazën Ajrore në Farkë u zhvillua një ceremoni fes
Haxhinasto: Aeroport në jug të vendit Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto siguron qytetarët se situatat monopol në shërbimin e aviac
Kompani me kosto më të ulëta operojnë në tregun shqiptar të aviacionit Kompani me kosto të ulëta pritet të operojnë në tregun shqiptar të aviacionit. Gjatë diskutimeve në Kuvend, për ratifiki
Problemi në avionin e Pacollit, LIMAK: Përgjegjësia, jo e jona Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës Adem Jashari ‘LIMAK Kosovo ka dhënë disa sqarime në lidhje me rastin e diskutuar në
Paris, prezantohen modele të reja në ekspozitën ajrore Kryeqyteti francez është bërë këtë javë qendra e vemendjes për botën e aeronautikës. Aeroplanë të të gjitha llojeve, duk
E ardhmja e aviacionit flet italisht (FOTO-LAJM) Është mbajtur sekret për thuajse dy vjet, ku ai është testuar në fshehtësi në Milano. Pas testimit ky avion që shihet në
Xhaferri takohet me Shragan Konkursi për Shkollën e aviacionit do të jetë një nga temat që do të mbahet në takimin e sotëm të Ministrit të Mbrojtjes
Probleme me sigurinë, pezullohen fluturimet e “Boeing 787” (FOTO-LAJM) Pas uljes emergjente të një avioni “Dreamliner” të “Boeing 787” në Japoni, Administrata Federale e Aviacionit (AFA) udhë
Njihuni me muzeun e aviacionit më të madh në botë (FOTO-VIDEO) Rreth një mijë kilometra në juglindje të Moskës tashmë është ngritur muzeu më i madh i aviacionit në Rusi. Mbi 9 mijë av
Vrasja për varësen, 20-vjeçari i dyshuar prej 72 orësh në polici Provat ndaj 20-vjeçarit nga Cekreza, mesa duket kanë bindur oficerët e Policisë Gjyqësore dhe drejtuesit e Policisë së T
Auditi i KLSH: 2 kallëzime penale autoritetit të aviacionit civil Kontrolli i Lartë i Shtetit, në përfundim të auditimit në Autoritetin e Aviacionit Civil, ka depozituar dhe dy kallëzime
Nxirren në shitje 9 avione të vjetër, ankandi të hënën Ministria e Mbrojtjes ka vendosur të shesë nëntë avionë ushtarakë të Forcave të Armatosura Shqiptare të cilët i përkasin
iPhone 4 shpërthen gjatë fluturimit me avion Një telefon iPhone 4 ka shpërthyer gjatë një udhëtimi me avion. Ky është incidenti i dytë I këtij lloji brenda pak kohës
Rinas, defekt teknik në avion, pasagjerët 6 orë pritje Pasagjerët e një prej avionëve të kompanisë Alitalia prej 6 orësh janë bllokuar në Aeroportin e Rinasit në Tiranë, pasi