999 rezultate për

aviacionit

Probleme me sigurinë, pezullohen fluturimet e “Boeing 787” (FOTO-LAJM) Pas uljes emergjente të një avioni “Dreamliner” të “Boeing 787” në Japoni, Administrata Federale e Aviacionit (AFA) udhë
Njihuni me muzeun e aviacionit më të madh në botë (FOTO-VIDEO) Rreth një mijë kilometra në juglindje të Moskës tashmë është ngritur muzeu më i madh i aviacionit në Rusi. Mbi 9 mijë av
Vrasja për varësen, 20-vjeçari i dyshuar prej 72 orësh në polici Provat ndaj 20-vjeçarit nga Cekreza, mesa duket kanë bindur oficerët e Policisë Gjyqësore dhe drejtuesit e Policisë së T
Auditi i KLSH: 2 kallëzime penale autoritetit të aviacionit civil Kontrolli i Lartë i Shtetit, në përfundim të auditimit në Autoritetin e Aviacionit Civil, ka depozituar dhe dy kallëzime
Nxirren në shitje 9 avione të vjetër, ankandi të hënën Ministria e Mbrojtjes ka vendosur të shesë nëntë avionë ushtarakë të Forcave të Armatosura Shqiptare të cilët i përkasin
iPhone 4 shpërthen gjatë fluturimit me avion Një telefon iPhone 4 ka shpërthyer gjatë një udhëtimi me avion. Ky është incidenti i dytë I këtij lloji brenda pak kohës
Rinas, defekt teknik në avion, pasagjerët 6 orë pritje Pasagjerët e një prej avionëve të kompanisë Alitalia prej 6 orësh janë bllokuar në Aeroportin e Rinasit në Tiranë, pasi