999 rezultate për

aviacionit

Nis punën linja e re e autobusit “Materniteti i Ri - ish Fusha e Aviacionit”, shtohen 17 mjete Mijëra banorë të Njësisë Administrative Nr.7, që jetojnë në zonën e ish Fushës së Aviacionit, nuk do u duhet të ecin kil
Kina konkurron rusët dhe amerikanët, prezantohet super avioni J-20 (FOTO LAJM) Kina është ende larg forcës ajrore të Shteteve të Bashkuara dhe të Rusisë, por vendi i madh aziatik është duke e ngushtu
Këto janë profesionet me rrogat më të larta në Maqedoni Sipas të dhënave të Entit Shtetëror të Statistikave të Maqedonisë për pagat mesatare bruto në gusht të këtij viti, pagat
Përfundon rikualifikimi urban te Fusha e Aviacionit, përfitojnë 5 mijë banorë Përfundon rikualifikimi urban i bllokut të banesave në Fushën e Aviacionit. Falë investimit të Bashkisë së Tiranës, një
Ja zonat në Tiranë ku do ndërpritet energjia Për shkak të punimeve për fuqizimin e rrjetit të shpërndarjes në zonën e ish fushës së Aviacionit, Operatori i Shpërndar
Përplaset balona në ShBA, 16 persona të vdekur (VIDEO) Më shumë 16 njerëz janë vrarë nga rrëzimi i një balone në një fushë në qytetin Lokhart në Teksas të Shteteve të Bashkuar
Shpërthim eksplozivi te Fusha e Aviacionit, vetëm dëme materiale Një shpërthim me lëndë plasëse eksploziv është shënuar ditën e sotme më Fushën e Aviacionit. Ngjarja ka ndodhur rreth or
Udhëtari "bie" nga avioni pas shpërthimit (VIDEO) Një person ka humbur jetën pas një shpërthimi që e nxorri jashtë avionit. Drejtori i aviacionit civil në Somali, Abdi
Policia neutralizon rrezikun për granatën poshtë automjetit Update-Në kohë reale policia ka arritur që të neutralizojë rrezikun pas një alarmi për një granatë poshtë automje
Ja cilët janë 5 kamikazët e historisë së aviacionit civil Nga 18524 aksidentet e aviacionit civil që kanë ndodhur prej vitit 1919 e deri sot, i pari në Verona, në 2 gusht të atij
Mrekullitë e historisë së aviacionit (FOTO-LAJM) Fotografi gjerman Dietmar Eckell përmes fotove paraqet disa nga avionët e rrëzuar përgjatë vieteve, të cilët fatmirësish
Si u fundos arma sekrete 4 miliard dollarëshe e Titos? (VIDEO) Aeroporti “Zheljava” në Bihaq të Bosnje e Hecergovinës ishte aeroporti ushtarak me infrastrukturën më të fuqishme në gji
Ushtria merr në ruatje fushën e aviacionit të Lumalasit në Korçë Forcat e Armatosura vënë nën ruajtje fushën e aviacionit të Lumalasit në Korçë. Patrullimi dhe ruajtja e fushës së aviac
Ja me çfarë forcash ajrore "mburret" Shqipëria (FOTO-LAJM) Me rastin e 63-vjetorit të krijimit të Aviacionit Luftarak Shqiptar në Bazën Ajrore në Farkë u zhvillua një ceremoni fes
Haxhinasto: Aeroport në jug të vendit Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto siguron qytetarët se situatat monopol në shërbimin e aviac
Kompani me kosto më të ulëta operojnë në tregun shqiptar të aviacionit Kompani me kosto të ulëta pritet të operojnë në tregun shqiptar të aviacionit. Gjatë diskutimeve në Kuvend, për ratifiki
Problemi në avionin e Pacollit, LIMAK: Përgjegjësia, jo e jona Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës Adem Jashari ‘LIMAK Kosovo ka dhënë disa sqarime në lidhje me rastin e diskutuar në
Paris, prezantohen modele të reja në ekspozitën ajrore Kryeqyteti francez është bërë këtë javë qendra e vemendjes për botën e aeronautikës. Aeroplanë të të gjitha llojeve, duk
E ardhmja e aviacionit flet italisht (FOTO-LAJM) Është mbajtur sekret për thuajse dy vjet, ku ai është testuar në fshehtësi në Milano. Pas testimit ky avion që shihet në
Xhaferri takohet me Shragan Konkursi për Shkollën e aviacionit do të jetë një nga temat që do të mbahet në takimin e sotëm të Ministrit të Mbrojtjes