999 rezultate për

autostrades

Hidhen hapat e parë të Autostradës Prishtinë-Shkup Ministria e Infrastrukturës ka iniciuar hapat e parë për projektin e autostradës drejt Hanit të Elezit. Që në takimin e
Mujota-Karajanov, diskutime mbi autostradën Prishtinë-Shkup, Ministri i Infrastrukturës Fehmi Mujota ka pritur në një vizitë pune ambasadorin e Maqedonisë në Kosovë, Stojan Karajano
Autostrada Prishtinë-Shkup nis vitin tjetër Në bazë të Planit Afat-Mesme të Shpenzimeve për periudhën 2012-2014, punimet në autostradën që lidh Kosovën me Maqedonin
Qeveria gënjeu për Korridorin 8 Partia VMRO-Partia Popullore ka drejtuar akuza ndaj partisë në pushtet VMRO-DPMNE se ka gënjyer lidhur me ndërtimin e au
Olldash-Mujota, rivendosje të fluturimeve Tiranë-Prishtinë Tirana dhe Prishtina mund të lidhen sërish në rrugë ajrore edhe pas hapjes së autostradës Durrës Morinë. Kjo gjë është d
Kamionët e Zvonko Veselinoviqit punuan në “Rrugën e kombit” Vepra me të cilën krenohet kryeministri Hashim Thaçi është ndërtuar edhe nga persona të kërkuar për krim të organizuar.
Rruga Durrës-Morinë, kushte për koncensionarin Kompania e cila do të fitojë të drejtën koncensionare të rrugës Durrës-Morinë do të duhet të investojë rreth 100 milionë
Maqedonia paralajmëron heqjen dorë nga Korridori 8 Maqedonia duket se ka në plan të heqë dorë nga plani për ndërtimin e pjesës së vet të Korridorit 8, nga kufiri bullgar d
Autostrada “Ibrahim Rugova” bashkon politikanët shqiptarë UPDATE - Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministri i Shqipërisë Sali
Berisha: Rruga e kombit bashkon shqiptarët, idelian kombëtar Kryeministri Berisha ka marrë pjesë gjatë ditës së sotme në ceremoninë e përurimit të kilometrave të para të autostradës
Përurohet segmenti i parë i autostradës Sot do të lëshohen për qarkullim 38 kilometrat e parë të autostradës Vërmicë-Merdare. Në ceremoninë solemne me këtë rast
Nesër 38 km e parë të autostradës së Kosovës Ministri i Infrastrukturës, Fehmi Mujota, në konferencën e sotme për shtyp prezantoi parapërgatitjet rreth përurimit të
Më 12 nëntor hapen 38 km të autostradës ”Ibrahim Rugova” Ministri i Infrastrukturës, Fehmi Mujota, gjatë inspektimeve në rrugën e kombit, ka deklaruar se 38 kilometrat e parë të
Autostrada e pret kryeministrin për shiritin Punimet në 38 kilometrat e parë të autostradës Vërmicë-Merdar kanë përfunduar. Në kompaninë që po i kryen punët, Bechtel
Ujku dështon në tentativën për kapërcimin e autostradës Një aksident i rrallë ndodhi dje në autostradën që të çon drejt Morines, në dalje të qytetit të Kukësit. Këtë herë pre e
Kasaphanë në Meksikë, 35 trupa në mes të autostradës Dy kamionë me 35 trupa njerëzish janë hedhur në një rrugë me trafik në Meksikë. Në mesin e viktimave ishin edhe 12 trupa
Darkë në mes të autostradës! Mbyllja e një pjese të autostradës në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara të Amerikës bëri që tre personave t’i lindte
Thaçi: Nuk trembem nga Wikileaks Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk është i shqetësuar nga publikimi i raportit të “Wikileaksit”, i cili para pak
Polemika për autostradën në Kuvend Në seancën e kuvendit të Kosovës kanë filluar polemikat pozitë-opozitë mbi ndërtimin e autostradës Morinë Merdarë. Krye
Olldashi: Autostrada Levan-Vlorë, para sezonit turistik Ministri i Transporteve Sokol Olldashi deklaroi sot se në fund të muajt Prill, pritet të hapen për trafikun 16 km e auto