999 rezultate për

autostrades

Autostrada “Ibrahim Rugova” fiton çmimin “Projekti më i Mirë” Partneret e Përgjithshëm Bechtel - Enka (GP) kanë fituar çmimin Global Projekti Më i Mirë më projektin e Autostradës së
Kukës-Morinë, nis puna për dublimin e urave të autostradës Në rrugën Kukës-Morinë kanë nisur punimet për dublimin e urave ekzistuese.Me një fond prej 350 milion lekësh të akorduar
100 padi kundër Bechtel& Enka Plot 100 padi janë bërë ndaj konzorciumit Bechtel& Enka nga banorët e fshatrave Vërmicës, Zhurit, Kobajt etj. Banorët e
Berisha inspekton punimet e autostradës Tiranë-Elbasan Kryeministri Berisha inspektoi sot punimet në autostradën Tiranë-Elbasan. Kreu i qeverisë u shpreh se ndërtimi i tunelit
Makina del nga rruga, tre të plagosur në rrugën Lushnje-Fier Tre persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur në hyrje të autostradës Lushnje-Fier. Ma
Thaçi: Platforma serbe s'pranohet nga SHBA dhe BE Kreu i PDK-së dhe i Qeverisë, Hashim Thaçi sot në Kaçanik, ka ripërsëritur se platforma e fundit e Serbisë për Kosovën n
Buxheti i 2013 garanton vazhdimin e projekteve të mëdha Kryeministri Hashim Thaçi ka përgëzuar sot kabinetin qeveritar dhe ministrin e Financave dhe tërë spektrin politik në Ku
Mihrije Braha fotografohet në mes të autostradës Këngëtarja e cila është shumë e dashuruar pas fotografisë, Mihrie Braha në portalin e saj në facebook ka publikuar këto
Qeveria shpreh keqardhje për ndërprerjen e përurimit të autostradës së Kombit Qeveria e Republikës së Kosovës, permes një deklarate për mediat ka shprehur keqardhje për anulimin e ceremonisë së përu
Protestat kundër arrestimit të Limajt, anulohet përurimi i autostradës së Kombit Update- Protesta e ish-bashkëluftëtarëve të Fatmir Limajt në autostradën “Ibrahim Rugova” ka anuluar ceremoninë e përuri
Autonomia e veriut, Thaçi: Ëndërr e Serbisë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur sot se bisedimet politiket me Serbinë për normalizimin
Kosova e gatshme për hekurudhën me Shqipërinë Pas lidhjes përmes autostradës Durrës-Morinë-Merdar, Kosova është e gatshme të ketë një lidhje tjetër me Shqipërinë nëpë
Bechtel dhe Shtrabag në garë për ndërtimin e autostradës Prishtinë -Hani i Elezit Pas katër vjetësh, kompania amerikane, Bechtel dhe ajo austriake, Shtrabag kanë hyrë në garë për ndërtimin e autostradës
Autostrada Morinë-Gjurgjicë përurohet më 27 nëntor Punimet në segmentin e pestë të autostradës po shkojnë sipas dinamikës dhe sipas planit të paraparë ndërsa segmenti Mori
Ndërtimi i autostradës, deri tani 153 milionë euro Bechtel&Enka Ministri Infrastrukturës, Fehmi Mujota duke folur për të arriturat në gjashtëmujorin e parë të këtij viti, ka shpalosur
Autostrada Morinë-Merdarë është më e shtrenjta në rajon Qytetarët e Kosovës po paguajnë mbi 10 mil euro për km të autostradës Morinë-Merdarë, por ende nuk e kanë parë kontratën
Edhe në Prishtinë-Shkup është Bechtel Pas autostradës Morinë-Merdare, kompania amerikane Bechtel, duket se do ta ndërtojë edhe atë Prishtinë-Shkup. Zëdhënësja
Përfundohen edhe 4 kilometra autostradë Ditën e premte është bërë përurimi i segmentit D4 të autostradës “Ibrahim Rugova”, gjegjësisht segmenti nga Suhareka der
Përurohet seksioni 4 - B i Autostradës Morinë-Merdar Kryeministri Hashim Thaçi merr pjesë në ceremoninë e përurimit të Seksionit 4 - B të Autostradës Morinë – Merdar, te kry
“Rruga na bashkon, Mimoza na ndan” Përfaqësues të firmave importuese të çimentos dhe prodhuesit e betonit kanë protestuar të martën kundër vendimit të Mini