999 rezultate për

autostrades

VV: Populli më i varfër në Europë shpenzon 600 mln euro për asfalt Sot, Lëvizja VETËVENDOSJE! organizoi aksion simbolik në vendin ku po punohet për ndërtimin e autostradës Prishtinë – Han
Grabitet me armë makina e sigurisë në mes të autostradës Update- Dy efektivët e kompanisë së sigurimeve të cilët kanë rënë pre e grabitjes në autostradën Tiranë-Durrës, k
Bllokohet njëri krah i autostradës Tiranë-Durrës Për shkak të punimeve që po kryhen në autostradën Tiranë-Durrës, është bllokuar njëri krah i saj. Lajmin e percjell poli
15 firma tërhiqen nga puna për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Shkup 15 kompani të kontraktuara nga kompania "Bechtel-Enka", në ndërtimin e autostradës Prishtinë–Hani i Elezit, pas vendimit
Ja çfarë ndodh nëse ndaleni në autostradë (VIDEO) Ndalimi në autostradë është një pikë kërcënuese për të cilën duhet të bëjmë kujdes. Në video jepen imazhet se çfarë i nd
Blloku mbështet "Arbën Xhaferin" Koalicioni LDK-AAK-NISMA ka bërë me dije se koalicioni e mbështet projektin e autstradës Shkup - Prishtinë, të quajtur "
Haxhinasto inspekton punimet e autostradës Tiranë-Elbasan Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto inspektoi këtë të enjte përfundimin e punimeve në segmentin
Rihapet tuneli i autostradës Tiranë-Elbasan Rihapet autostrada Tiranë-Elbasan. Pas kryerjes së vijëzimeve tuneli është rihapur përfundimisht sot duke mos krijuar as
SHBA përshëndet ndërtimin e autostradës Prishtinë - Han i Elezit SHBA ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes qeverisë së Prishtinës dhe konsorciumit amerikano-turk, Bechtel/Enka pë
Qeveria vendos për ndërtimin e autostradës Prishtinë - Han i Elezit Qeveria i ka dhënë dritën jeshile nisjes së punimeve për ndërtimin e autostradës Prishtinë - Han i Elezit. Kjo rrugë
Kontrata e Bechtel për autostradën e Shkupit nuk e përfshin Gjilanin Traseja e autostradës që pritet të fillojë në Prishtinë, nuk mund të devijohet nga Ferizaj për në Gjilan, tw paktwn jo n
INUK nis prishjen e kioskave në autostradën e Kombit Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar vijon aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje. Sot punonjësit e INUK kanë
Gjendet një kufomë në një kanal në Lushnje Një kufomë e seksit mashkull u gjet mëngjesin e sotëm në një kanal nga punonjësit e mirëmbajtjes së autostradës Lushnje-
Punonjësit e autostradës Tiranë-Elbasan protestojnë për pagat Punonjësit e autostradës Tiranë-Elbasan protestuan sot për pagat e prapambetura. Ata deklarojnë se nuk janë paguar që pr
Autostrada, Kosova ndan mjetet ndërsa Maqedonia pret koncesionistët Në Kosovë janë duke përfunduar procedurat e tenderimit të autostradës që pritet të lidhë Shkupin me Prishtinën. Zyrtarët
Një kilometër autostradë 12 milionë euro Qeveria e Kosovës ka shpenzuar një miliard euro për ndërtimin e autostradës nga pika kufitare e Morinës me Shqipërinë,
Përfundon autostrada, Thaçi në përurimin e Rrugës së Kombit UPDATE - Përurohet përfundimi i autostradës “Ibrahim Rugova”, në fshatin Mazgit të Komunës së Prishtinës. Autostrada që
Grabitësit e skrapit vjedhin sinjalistikën e autostradës Levan-Vlorë Hajdutët e skrapit nuk po kursejnë as autostradës Levan-Vlorë. Drejtuesit e mjeteve pervecse keqardhjes te shkaterrimit
Përmbytet autostrada Tiranë-Durrës Reshjet e natës dhe bllokimi i kanaleve kulluese me ndërtime që janë pranë autostradës kanë bërë që pjesa e Maminasit de
Rruga e Kombit, 10 viktima nga mungesa e mbikalimeve Mungesa e mbi dhe nënkalimeve po shton numrin e viktimave e të plagosurve në segmentin Kukës- Morin, pjesë e autostradës