999 rezultate për

autostrades

ALBtelecom mbështet ARRSH për ndriçimin e hyrjes së autostradës Tiranë-Elbasan Kompania më e madhe e telekomunikacionit në Shqipëri, ALBtelecom, në kuadër të projekteve të përgjegjësisë sociale të ko
Serbia i gëzohet autostradës Nish-Prishtinë-Durrës Autostrada nga Nishi nëpër Prishtinë për në Durrës, ka qenë disa herë pjesë e bisedimeve midis kryeministrit të Shqipëri
Aksident i frikshëm në Slloveni, ja si përmbyset kamioni në mes të autostradës (FOTO-VIDEO) Një aksident i frikshëm ka ndodhur dje në autostradën sllovene që lidh Mariborin me Celjen. Aksidenti ndodhi kur një
Kompania kineze merr përsipër ndërtimin e autostradës Shqipëri-Mali i Zi Kompania kineze e ndërtimit “China Pacific Construction Group”, do të ndërtojë autostradën midis Malit të Zi dhe Shqipër
Ja çfarë është gjetur gjatë punimeve në autostradën "Arbër Xhaferi" (FOTO LAJM) Punimet në autostradën "Arber Xhaferi", para disa ditësh ishin ndërprerë për shkak se gjatë punimeve, ishin gjetur disa
Ja si duket natën autostrada “Arbën Xhaferi” Kjo që po shihni është një pjesë e autostradës “Arbën Xhaferi”. Në pamje është vetëm një segment i autostradës. Fo
Zbulohen gjurmë të vendbanimit romak në autostradën Prishtinë-Shkup (VIDEO) Ndërtimi i autostradës Prishtinë- Shkup ka nxjerrë në pah gjurmët e një vendbanimi të periudhës romake dhe një kishe mes
Mustafa paralajmëron lidhjen e autostradës "Arbër Xhaferi" me Mitrovicën Në një ceremoni, ku morën pjesë edhe krerët më të lartë të shtetit, është përuruar segmenti i parë i autostradës "Arbër
Nesër përurohet segmenti i parë i autostradës "Arbër Xhaferi" Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, me anë të një postimi në Facebook, njofton se nesër
Grabitje me maska në autostradën Tiranë-Durrës Dy persona të armatosur, të veshur me uniforma të ngjashme me ato të policisë dhe të maskuar, kanë grabitur mjetin e nje
Misajlovski: 800 milionë euro investime për autostrada të reja Me buxhetin e propozuar për vitin 2016 për Ministrinë e Transportit dhe Lidhjeve janë paraparë gati dy miliardë denarë p
276 milionë euro për 126 km autostradë, harrohen shqiptarët Gjatë vizitës së tij të djeshme në Dojran, kryeministri Nikolla Gruevski u shpreh se programi për ndërtimin dhe zhvillim
5 euro kush kalon në Rrugën e Kombit Në shtator pritet të nisë aplikimi i tarifës 5 euro për kalimin në Rrugën e Kombit. Katër kompani kanë dorëzuar ofertat
Serbia gati projektin e autostradës Nish - Prishtinë - Durrës Një nga projektet më të rëndësishme në konferencën e BE-së për Ballkanin perëndimor më 27 gusht, do të jetë ndërtimi i a
Gati për qarkullim 3 km e para të autostradës “Arben Xhaferi” Kosovës i shtohet edhe një tjetër autostradë. Pas asaj "Ibrahim Rugova", vjen ajo që lidh Prishtinën me Hanin e Elezit n
Ja çfarë thotë Sali Berisha për autostradën Nish - Shkup Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar projektin e përbashkët të qeverisë së Serbisë dhe asaj të Shqipërisë për të n
Rama e Vuçiç do të nënshkruajnë ndërtimin e autostradës Durrës-Prishtinë-Nish Kryeministrat e Shqipërisë dhe Serbisë, Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiç,brenda 15 ditësh do të nënshkruajnë protokollin pë
VV: Populli më i varfër në Europë shpenzon 600 mln euro për asfalt Sot, Lëvizja VETËVENDOSJE! organizoi aksion simbolik në vendin ku po punohet për ndërtimin e autostradës Prishtinë – Han
Grabitet me armë makina e sigurisë në mes të autostradës Update- Dy efektivët e kompanisë së sigurimeve të cilët kanë rënë pre e grabitjes në autostradën Tiranë-Durrës, k
Bllokohet njëri krah i autostradës Tiranë-Durrës Për shkak të punimeve që po kryhen në autostradën Tiranë-Durrës, është bllokuar njëri krah i saj. Lajmin e percjell poli