999 rezultate për

autostrades

Vendosen tabelat me emrin e ri të Autostradës, gjuha shqipe mungon Autostrada e Korridorit 10 nga sot do të njihet me emrin e ri “Prijatelstvo” apo “Friendship”, por jo edhe në gjuhën shq
E rrezikshme, makina lëviz në kahun e kundërt të autostradës Ibrahim Rugova (VIDEO) Në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ në Trudë, një veturë është parë duke lëvizur në kah të kundërt të autostradës. Siç sh
Vendosen tabelat e reja në autostradën Miqësia në Shkup Filloi vendosja e tabelave me emrin e ri të Autostradës A1 nga Tabanoci në Bogorodicë. Ekipet e NP “Rrugët e Maqedonisë”
E FUNDIT/ Makina shpërthen në flakë mes autostradës në Tiranë (VIDEO) Një makinë ka shpërthyer pak minuta më parë në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në unazë pranë urës së Tabakëve dhe makina
AAK i përgjigjet Pacollit për autostradën: Nuk merremi me llafe kafenesh Zëvendësministri i Infrastrukturës, Rexhep Kadriu, iu përgjigj zëvendëskryeministrit të Kosovës, Behgjet Pacolli, në vër
Hiqen tabelat e autostradës me emrin Aleksandri i Madh Kompania “Rrugët e Maqedonisë” hoqi tabelat e komunikacionit me emrin e deritanishëm të autostradës “Aleksandri i Madh”
Zyrtarisht ndryshohet emri i Aeroportit të Shkupit dhe i autostradës Tabanoc-Bogorodicë Aeroporti i Shkupit nga "Aleksandri i madh" do të quhet "Aeroporti ndërkombëtar i Shkupit" ndërsa autostrada Tabanoc-Bo
Shembje në punimet e autostradës, lëndohen dy punëtorë të Bechtel-Enka Magjistralja Kaçanik-Hani i Elezit është njëra prej rrugëve në të cilat kemi thuajse çdo ditë shembje në rrugë. Edhe
Tabela me emrat e rinj, pas publikimit në Gazetën Zyrtare Procedura për riemërimin e autostradës “Aleksandri i Madh” të Korridorit 10 dhe aeroportit “Aleksandri i Madh” në Shkup
Maqedonia heq dorë nga emri i aeroportit dhe autostradës Aeroporti nuk do të quhet më "Aleksandri i Madh" dhe autostrada nuk do të quhet më "Aleksandri Maqedonas". Ky i fund
Humbi kontrollin e makinës dhe i ra bordurës, vdes 26 vjeçari Një makinë ka humbur kontrollin sot pasdite në Fier dhe është përplasur me bordurën, duke lënë të vdekur shoferin 26 vj
Do të kërkohen grante për ndërtimin e autostradës Gostivar-Kërçovë Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e mbrëmshme e shqyrtoi dhe miratoi Informatën për dorëzim të Aplikacionit
Zaev zotohet për ndërtimin e autostradës me Prishtinën Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, i
Përmbytja e Autostradës, Zv/ministri i Mbrojtjes sqaron kush e ka fajin Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, ka komentuar situatën me përmbytjet e dy ditëve të fundit në vendin tonë. Duke
Bllokimi i autostradës nga përmbytjet, prokuroria nis hetimet Në 24 orët e fundit autostrada Tiranë-Durrës u bllokua për shkak të vërshimit të ujit në zonën pranë Kasharit. Si pa
Pamje me dron, shihni situatën kritike të përmbytjeve në Tiranë (VIDEO) Motit me reshje të dendura, që solli edhe përmbytje në pjesën më të madhe të vendit, nuk i shpëtoi as kryeqyteti. Mad
Bllokohen punimet e autostradës Prishtinë-Shkup Nga orët e hershme të mëngjesit, dhjetëra persona kanë bllokuar punimet në autostradën Prishtinë-Shkup, respektivisht në
Gjiknuri: Nis puna për fizibilitetin e autostradës Adriatiko-Joniane Gjatë vizitës zyrtare në Podgoricë, Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri zhvilloi bisedime bilateral
Haradinaj premton ndërtimin e autostradës Prishtinë-Gjilan Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u ka premtuar qytetarëve të Gjilanit se do ta ndërtojë autostradën Prishtinë-Gj
Serbia merr vendim për ndërtimin e autostradës me Prishtinën Ministrja e Ndërtimit, Transportit dhe Infrastrukturës, Zorana Mihajlovic ka thënë sot se ndërtimi i seksionit të parë