999 rezultate për

autostrades

Makina përplas një person dhe hedh në krahun tjetër të autostrdës Tiranë-Durrës (VIDEO) Një aksident i frikshëm ka ndodhur pak minuta më parë në autostradën Tiranë-Durrës. Lexues të Albeu.com, kanë sjellë
Bechtel & Enka ndërton autostradë në Serbi me gjysmën e çmimit të Kosovës dhe 1/4 të Shqipërisë Sipas Ministrisë së Infrastrukturës së Serbisë, kompania e njohur amerikane në fushën e inxhinierisë, Bechtel, shpreson
Ende nuk është hapur tenderi i autostradës Shkup-Bllacë Tenderi për fazën e parë të autostradës Shkup – Bllacë nuk është hapur nga Ndërmarrja Publike për Rrugë Shtetërore, pasi
Në fund të vitit nis ndërtimi i autostradës gjigande në Kosovë Ende pa përfunduar autostrada që lidh kryeqytetet e Kosovës dhe të Maqedonisë, përkatësisht Prishtinën dhe Shkupin, zyrt
Kaos total në rrugën dytësore pas bllokimit të autostradës Tiranë-Durrës Punimet në autostradën Tiranë-Durrës, kanë bërë që lëvizja e automjeteve të devijohet në rrugën dytësore të autostradës.
Zaev jep detaje nga ndërtimi i autostradës që lidhet me Kosovën Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev deklaroi se tenderi i parë për 1.9 kilometrat e parë të autostradës Shkup-Bllacë d
Nga janari nis ndërtimi i autostradës Shkup-Prishtinë në Maqedoni Projekti për autostradën Shkup-Blace me vlerë prej 110 milionë eurosh do të zbatohet në dy pjesë. Siç parashihet me
Kur Lekaj do ta gjobisë Bechtel Enkën? Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, nuk e ka përjashtuar mundësinë e shqiptimit të penalltisë ndaj konsorciumit turko
Filluan shirat, pritet përmbytja sërish e autostradës Tiranë-Durrës Autostrada Tiranë-Durrës rrezikon të përmbytet edhe këtë vit. Shkak për këtë situatë është mospastrimi i tombinove, që d
Një thes me euro gjenden në krah të autostradës, nuk i dihet pronari Një "mal me euro" është gjetur në anë të një autostrade në Spanjë. Paratë e gjetura janë denoncuar në polici nga një
58-vjeçari lë me gojë hapur policët: Mes autostradës me sens të kundërt (VIDEO) Policia Rrugore është mobilizuar në terren për të kapur dhe ndëshkuar shkelësit e rregullave rrugorë. Por ndërkohë q
Deputetët e Kosovës nuk duan të dinë si u paguan 53 milionët e Bechtelit, bllokohet rezoluta Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë votuar një propozim rezolutë iniciuar nga lëvizja vetëvendosje për vendimin e Q
Vini re: Sot është bllokuar një tjetër segment i autostradës Durrës-Tiranë Në vijim të ndërhyrjes në superstradën Tiranë-Durrës, prej orës 06:00 të mëngjesit të sotëm ka nisur faza e pestë e puni
Përurohet edhe një segment i Autostradës Arbën Xhaferi Ministria e Infrastrukturës sot do të mbajë ceremoninë e përurimit të segmentit të tretë (i parafundit) të autostradës “
Fillojnë përgatitjet për autostradën Shkup-Bllacë Zëvendëskryeministri Bujar Osmani përshëndeti përpjekjet e Kosovës për përfundimin e autostradës prej 55 kilometrave që
Policia ndëshkon drejtuesit e autobusëve që ndalojnë në mes të autostradës Nisur nga shqetësimet dhe rreziku i vazhdueshëm që shfaqin mjetet eshërbimit publik, kryesisht në rrugën interurbane kry
Nis procesi i ndërtimit të autostradës së Dukagjinit Ende pa u përfunduar autostrada “Arbën Xhaferi” dhe ende pa nisur punimet për autostradën drejtë Gjilanit, Ministria e I
Edhe në Maqedoni taksa e autostradës është e lartë Autostrada Kumanovë-Gostivar me gjatesi 113 km, ka gjithësej 6 vendpagesa rrugore ku kalimtari me makine duhet të paguaj
Gjithçka gati për të paguar taksat e reja Autoritetet në Shqipëri kanë marrë masa për implementimin e vendimit të qeverisë për futjen në funksion të pagesës së au
10 euro rruga, ministri i Ramës zbulon detajet për taksën e Rrugës së Kombit Ditën e sotme në orën 12:00 Rruga e Kombit ka nisur me pagesë. Pagesa varion nga 5 në 10 euro dhe ajo që preket më s