999 rezultate për

autoriteti

Shtrenjtimi i karburanteve, mbledhje urgjente e Autoritetit të Konkurrencës Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi, ka bërë të ditur se ka nisur mbledhja e AKK-së për të
Kërcënuan me jetë Ylli Rakipin, reagon AMA Gazetari Ylli Rakipi është kërcënuar me jetë. Ai ka marrë mesazhë kërcënuese, dhe kjo besohet se vjen pas skandalit n
Skandali me kompaninë, pezullohet puna tek Unaza e Re Pas mega skandalit te publikuar mbreme nga emisioni “Të Paekspozuarit”, në lidhje me kompaninë Dunwell Haberman (kompani
Dëbora sjell problemet e para, këto janë akset e rrezikshme Reshjet e dëborës kanë sjellë problemet e para në qarkullim, ku disa akse kanë prani të madhe të dëborës. Autoriteti
Aktakuzë ndaj një zv.ministri të qeverisë Haradinaj Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit Bujar Nerjovaj, ish – drejtor i Drejtorisë Kom
Kaos me trafikun në rrugën e Rinasit, ARRSH nuk mban asnjë përgjegjësi Bllokimi i rrugës Vorë – Fushë Krujë, në të dyja korsitë ka krijuar kaos në lëvizjen e automjeteve, në aksin kryesor të
“Hëngri” buxhetin e shtetit, rikthehet në burg Dashamir Xhika Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ankimuar pak kohë më parë vendimin, që liroi nga burgu ish-kreun e ARRSH, Dashamir Xhik
AMF bën njoftimin e rendësishëm për të gjithë ata që kanë pësuar aksident rrugor Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka përshpejtuar dhënien e pagesave për qytetarët e aksidentuar në rrugë, pasi ishin
Ngritet aktakuzë ndaj Mustafës dhe Ejup Qerimit Prokuroria e Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuze kundër Agron Mustafës, Ejup Qerimit, të dy ish-kryeshef të Postës dh
Shqiptarët i besojnë më shumë AMF-së për problemet e tyre me sigurimet Qytetarët i janë drejtuar gjithnjë e më shumë Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare për zgjidhjen e problematikave të ty
Demokrati i famshëm vë në siklet Ruçin në Kuvend duke i përmendur Sigurimin e Shtetit Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi është sulmuar shpesh herë për lidhje me strukturat komuniste gjatë kohës së komunizmit.
Procedohen penalisht 10 zyrtarë të Autoritetit Portual Durrës Drejtoria Hetimore Qendrore në Policinë e Shtetit dhe Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Ve
Monika humbet autoritetin në LSI, një tjetër deputet nuk pyet për të Monika Kryemadhit nuk po i binden deputetët saj. Një tjetër deputet i grupit parlamentar të LSI-së injoron vendimin
Auditori i Përgjithshëm kapet duke shkelur ligjin Auditori i Përgjithshëm i Kosovës është institucioni më i lartë i kontrollit ekonomik dhe financiar për institucionet pu
AMF, pranë studentëve të Universitetit "Fan S. Noli" në Korçë Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare zhvilloi ditën e hënë, më datë 16 prill 2018, ora 11:30, një leksion të hapur me stu
AMF: Kjo kompani po mashtron shqiptarët me gjoja bursa online Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare (AMF) paralajmëron investitorët për rrezikun ndaj shërbimeve të shoqërisë që operon
Kush ka bërë aksident? Del lista me përfituesit që duhet të kontaktojnë Byronë Pas kërkesës së Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare për praktikat e miratuara por të papaguara, objekt i Fondit të Kom
IPKO-ja dhe DigitAlbi hetohen për marrëveshje ekskluzive për paketën televizive Komisioni i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, të mërkurën ka marrë vendim për fillimin e procedurës hetimore për marr
Autoriteti i Konkurrencës rrëzon vendimin për rritjen e çmimit të ujit në Tiranë Autoriteti i Konkurrencës ka marrë një vendim të rendësishëm për qytetarët e Tiranës në lidhje me tarifat e reja të ujit
AKK kundër monopolit në homologimin e automjeteve Autoriteti Kosovar i Konkurrencës po kundërshton monopolin, tashmë e disa vite, në homologimin e mjeteve. AKK mendon