999 rezultate për

autoriteteve

Vezë 'ping-pong' në Kinë Vezët në Kinë pasi zihen mund të kërcejnë deri në 20 cm nga toka. Dhe pse jo me ta mund të bësh edhe një lojë Ping-Pongu
AI: Autoritetet dështuan me strehimin e romëve Ngjarja për strehimin e romëve i ka kaluar kufijtë e territorit shqiptar. Nëpërmjet një deklarate për shtyp ka reaguar e
BE rregulla për mbrojtjen e të dhënave në internet Në kohën e përdorimit masiv të rrjeteve sociale si Facebook apo Twitter, në Bruksel janë propozuar rregulla për mbrojtje
Ilegalët e veriut kundër qëndrimit të autoriteteve në Serbi Liderët ilegalë të komunave në veri të Kosovës janë të vendosur që ta mbajnë referendumin, pavarësisht qëndrimit të auto
Sekiraça i gatshëm t’u dorëzohet autoriteteve ndërkombëtare Enver Sekiraça po interesohet t’i japë fund jetës si “kaçak”. I shumëkërkuari për një seri veprash penale po “negocion”
Mbi nevojën e autoriteteve morale Letra e Kadaresë, drejtuar zotit Lulzim Basha, provokoi, ashtu siç ai vetë e kishte parashikuar, reagime të mëdha gjegjë
Butler: Garantoni zgjedhje të lira Natasha Butler, zëdhënësja e komisionerit evropian Stefan Fyle, tha të enjten se zgjedhjet janë në duart e autoriteteve
Google me plan të ri për tregun kinez Drejtori i ri i përgjithshëm i motorit të kërkimeve online Google, Eric Schmidt, deklaroi gjatë mbrëmjes se është duke p
Gazeta "Kathimerini": Shkupi manovra politike me emrin Gazeta greke "Kathimerini" ka shprehur shqetësimet e qeverisë greke lidhur me manovrat politike të autoriteteve qeverita
Blic: BE ofron negociata për status special të Veriut të Kosovës Kur Beogradi e Prishtina, pas dekadës së armiqësive, përfundimisht të ulen rreth tavolinës që me ndihmën e BE-së të merr
Thaci merr mbështetjen e autoriteteve sllovene Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka falenderuar autoritetet sllovene për m