999 rezultate për

autoriteteve

AI dënon dhunën e ushtruar ndaj protestuesve të VV Amnesty International e ka dënuar përdorimin e tepruar të forcës nga Policia e Kosovës në protestën që është mbajtur nga
Ulja e detyrueshme e avionit sirian, Rusia kërkon llogari nga Turqia Rusia reagoi në mënyrë të ashpër ndaj autoriteteve turke, për detyrimin “e paligjshëm” të uljes gjatë së mërkurë të një
Vulin: Prishtina të mos rrisë tensionet Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksander Vulin, u ka bërë thirrje autoriteteve në Prishtinë të mos
Ashton dënon sulmet në Libi Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian për Çështje të Jashtme dhe Siguri dënoi sulmin e ambasadës amerikane në Libi
1 vit nga vrasja e Skerdilajd Konomit, gjyqtarët të pakënaqur Ndërsa data 9 shtator shënon një vit nga vrasja e gjyqtarit Skerdilajd Konomi,Unioni i Gjyqtarëve shpreh shqetësimin për
PE, e shqetësuar për opozitën gjeorgjiane Raportuesit për Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës kanë shprehur shqetësimin e tyre në lidhje me ngrirjen e
Rusi, Shën Petersburg ndalon protestat Bashkia e qytetit të dytë më të madh në Rusi, Shën Petersburg kërkon të shmangë demonstratat në pikat turistike duke kër
MPJ dënon sulmin ndaj turistëve izraelitë në Bullgari Ministri e Jashtme e Shqipërisë dënon ashpër sulmin ndaj izraelitëve në Bullgari. Në një deklaratë për shtyp, MPJ-ja ngu
Mbytet trageti, 24 viktima në Tanzani Të paktën 24 persona mes të cilëve dy europianë kanë humbur jetësn si pasojë e mbytjes së një trageti afër arkipelagut t
Aksidentohet autobusi me turiste, 10 viktima në Tajlandë Dhjetë turistë kanë humbur jetën ndërsa 17 të tjerë janë plagosur gjatë një aksidenti rrugor në jug të Tajlandës. Nëntë
Athina zyrtare: Shkupi po provokon Autoritetet greke i kanë quajtur provokim deklaratat dhe reagimet e para të autoriteteve të Shkupit pas zgjedhjes së qev
Greqisë i pengon edhe shenja MK Ministri i jashtëm i Maqedonisë është ankuar për veprimet e autoriteteve greke, pasi këto të fundit kishin nisur vendosj
Shpërthim me bombë në Turqi, dy të vdekur (VIDEO) Dy të vdekur dhe 19 të plagosur është bilanci i një shpërthimi të ndodhur në një makinë jashtë një stacioni policor, në
Londer, sekuestrohen katër milionë stërlina falso Një sasi e madhe monedhash të falsifikuara të cilat kapnin një vlerë prej katër milionë stërlinash, janë sekuestruar nga
Shërbimet sekrete serbe paralajmërojnë dhunë Drejtori i Agjencisë së Inteligjencës Ushtarake të Serbisë, Dragan Vlladisavleviq ka paralajmëruar se tensionet ndëretni
Reuters: Shtatzania e 9-fishtë, gënjeshtër Sipas agjencisë prestigjoze të lajmeve Reuters, lajmi se grua në Meksikë po pret 9 binjakë, është gënjeshtër. Duke ci
Ndalimi i gjyqtarëve, PDIU: Hakmarrje e ulët Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet shpreh indinjatën ndaj autoriteteve greke, të cilat refuzuan kalimin e kufirit,
Tajlandë, 5 të vdekur nga shpërthimet Tre shpërthime kanë goditur Tajlandën duke shkaktuar 5 të vdekur. Ngjarja është shënuar në në një lagje në provincën jug
Superhajduti nga Maqedonia ka vjedhur 138 vetura në Austri Policia austriake ka arrestuar një shtetas të Maqedonisë i cili është i denjë për rekord negativ Ginesi – brenda dy vite
Indi, treni përplas makinën, vdesin 15 persona Të pakëtn 15 persona kanë mbetur të vdekur teksa një tren ka përplasur një automjet të mbushur me pasagjerë në shtetin v