999 rezultate për

autoriteteve

Thaçi e takoi Ali Ahmetin Presidenti i ri i Kosovës Hashim Thaçi e ka takuar kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti në Prishtinë. Ata janë takuar edhe s
Arrestohet një terrorist i dyshuar në Hollandë Policia e Hollandës ka arrestuar një 32-vjeçar pasi ky dyshohet për "përfshirje në planifikimin e një sulmi terrorist".
Ja kush i shkaktoi sulmet në Paris Salah Abdeselam ka thënë se përgjegjësi kryesor për sulmet e 13 nëntorit në Paris është Abdelhamid Abaaoud, i cili vdiq
Sulmet në Bruksel, Dade: Shqipëria pranë autoriteteve belge Kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme, Arta Dade, ka reaguar pas ngjarjeve terroriste në Bruksel. "Komisioni
“Zhduken” 142 mijë refugjatë në Gjermani, Opozita kërkon shpjegime Në Gjermani vazhdon ngërçi i dhjetëra mijëra refugjatëve të zhdukur dhe opozita i kërkoi qeverisë të shpjegojë çfarë ka
Zbardhet skema e mashtrimit me Lojërat e Fatit, 1 milion euro dëm shtetit Prokuroria e Tiranës dhe sektori i Hetimit në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave, kanë zbuluar një rast kontrabande,
Gjermania rinis "fshesën" për azilkërkuesit shqiptarë, riatdhesohen 256 persona Pas refuzimit të kërkesës së tyre për përfitimin e azilit ekonomik, raportohet se 256 persona janë riatdhesuar nga Gjerm
Mbi 180 të vdekur nga tërmeti në Afganistan, ja si shkundet live prezantuesi në studio (VIDEO) UPDATE - Qindra të vdekur e mijëra të plagosur është bilanci i rëndë si pasojë e një tërmeti të fuqishëm 7.5 shkallësh r
Reagon MPJ: Të zhgënjyer nga veprimet e autoriteteve serbe Pas vendimit të Kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiç, për të bojkotuar për një periudhë 6-mujore ambasadorin e Shqipëris
Jepet vendimi për 23 vjeçarin që tentoi të futej në Shtëpinë e Bardhë Për një vit, një 23 vjeçar do të jetë nën mbikëqyrjen e autoriteteve të sigurisë në SHBA, pasi në tetor të vitit të kalu
Ja 10 trimat e Kumanovës (FOTO LAJM) Dje autoritetet maqedonase publikuan emrat e 10 luftëtarëve shqiptarë të vrarë gjatë përplasjes së armatosur me forcat p
Arrestohen 6 mbështetës të ISIS Autoritetet amerikane kanë vënë në pranga 6 persona, pasi akuzohen se mbështesnin ISIS. Gjashtë personat e arrestuar
Laboratori i kokainës, ja si nisën hetimet Operacioni për shkatërimin e laboratorit të drogës në Xibrakë të Elbasanit ka nisur pasi janë marrë nën hetim dy persona
Policia mbron shtëpinë e Isa Mustafës Isa Mustafa tashmë është kryeministër i Kosovës. Zyrtarët e lartë të Republikës e gëzojnë të drejtën për të patur mbr
Vulini në Mitrovicë me leje të autoriteteve kosovare Ministri i Serbisë për Punë dhe Mirëqënies Sociale, Aleksandër Vulin do ta vizitojë Mitrovicën e Veriut, me urdhër të au
MPJ: Sulmet ndaj shqiptarëve në Serbi, fushatë antishqiptare Ministria e Jashtme ka reaguar lidhur me sulmet që po kryejnë disa qarqe serbe ndaj lokaleve të shqiptarëve në Serbi.
Bushati: Serbët të vënë para përgjegjësisë huliganët Me anë të një deklarate për mediat, Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, është prononcuar në lidhje me dhunën gjatë ndjesh
Studentëve nga Lugina po iu vështirësohet të studiojnë në Kosovë dhe në Maqedoni Me qindra studentë nga Lugina e Preshevës nuk kanë zgjedhur këtë vit të studiojnë në Universitetin Shtetëror të Tetovës
Berisha thirrje autoriteteve maqedonase: Hiqni dorë nga dhuna Ish-kryeministri Sali Berisha i ka bërë sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të heqin dorë nga dhuna policore dhe sa m
Shkatërrohet banda që trafikonte emigrantë në Itali Policia italiane shkatërron një rrjet kriminal që merrej me organizimin e emigracionit të paligjshëm të shtetasve shqipt