999 rezultate për

autoriteteve

Vrau gruan me thikë kuzhine, shqiptari pranon krimin para autoriteteve italiane Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje emigrantesh shqiptare në Itali, shkruan milano.corriere. Mediat e vendi
Terroristët e Londrës s'ka kush t'i varrosë! Më shumë se 130 imamë të Britanisë refuzojnë të kryejnë ritet e një ceremonie mortore për tre personat të cilët mbrëmjen
2.2 ton drogë marijuanë nga Shqipëria kapen në Itali Një sasi droge marijuanë është kapur në Itali nga Guardia di Finanza në plazhin e Promontorios. Mësohet se droga vin
Kapet kamioni shqiptar në Greqi me 207 kg kanabis Një ngarkesë prej 207 kilogramë kanabis u gjet e fshehur në një kamion me targa shqiptare në Kalpaq, 26 kilometra nga ku
Loja me vdekjen e dy skafistëve shqiptar për t'i shpëtuar autoriteteve italiane (VIDEO) Dy skafistë shqiptar u kapën në orët e para të mëngjesit të sotëm në Bari nga autoritetet italiane duke sekuestruar edh
Berisha reagon për lirimin me kusht të Haradinajt: Vendim gjysmak! Ish-kryeministri Sali Berisha, e ka cilësuar vendimin e sotem per lirimin me kusht te Ramush Haradinaj si një vendim gjy
Berisha: Muri në veri të Mitrovicës, rezultat i dashurisë Rama-Vuçiç Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, në një status në Facebook ka komentuar zhvillimet e fundit mes Kosovës dhe
Greqia i dorëzon autoriteteve shqiptare dosjen e Klement Balilit Greqia i ka dorëzuar autoriteteve shqiptare dosjen e Klement Balilit. Mësohet se dosja prej 2500 faqesh i është dor
Bulqizë/ Minatorët apelojnë për ndihmë Reshjet e rëna ditët e fundit kanë shkaktuar një situatë kaotike në Bulqizë. Miniera e Bulqizës ndodhet në prag të një k
Masakër / Vriten 59 studentë të akademisë së policisë 59 studentë të një shkolle dhe një roje sigurie kanë mbetur të vdekur pas një sulmi ndaj një akademie policie në Quetta
Tragjedi amerikane, gjenden të vdekur 5 anëtarë të familjes Pesë anëtarë të një familje janë gjetur të vdekur në banesën e tyre me shenja plumbash në trup. Ngjarja ka ndodhur në
Ekzekutime masive në Iran, varen 20 terroristë Autoritetet iraniane kanë varur sot 20 anëtarë të grupeve sunite që sipas tyre, ishin terroristë. Personat në fjalë u
"Ja truket që po përdor Elvis Ervin Roshi për ti shpëtuar dekriminalizimit" (FOTO) Dokumenti i bërë publik dje nga kreu i Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi në rrjetin social Facebook nuk bind PD. Përmes I
Thaçi e takoi Ali Ahmetin Presidenti i ri i Kosovës Hashim Thaçi e ka takuar kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti në Prishtinë. Ata janë takuar edhe s
Arrestohet një terrorist i dyshuar në Hollandë Policia e Hollandës ka arrestuar një 32-vjeçar pasi ky dyshohet për "përfshirje në planifikimin e një sulmi terrorist".
Ja kush i shkaktoi sulmet në Paris Salah Abdeselam ka thënë se përgjegjësi kryesor për sulmet e 13 nëntorit në Paris është Abdelhamid Abaaoud, i cili vdiq
Sulmet në Bruksel, Dade: Shqipëria pranë autoriteteve belge Kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme, Arta Dade, ka reaguar pas ngjarjeve terroriste në Bruksel. "Komisioni
“Zhduken” 142 mijë refugjatë në Gjermani, Opozita kërkon shpjegime Në Gjermani vazhdon ngërçi i dhjetëra mijëra refugjatëve të zhdukur dhe opozita i kërkoi qeverisë të shpjegojë çfarë ka
Zbardhet skema e mashtrimit me Lojërat e Fatit, 1 milion euro dëm shtetit Prokuroria e Tiranës dhe sektori i Hetimit në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave, kanë zbuluar një rast kontrabande,
Gjermania rinis "fshesën" për azilkërkuesit shqiptarë, riatdhesohen 256 persona Pas refuzimit të kërkesës së tyre për përfitimin e azilit ekonomik, raportohet se 256 persona janë riatdhesuar nga Gjerm