999 rezultate për

autoriteteve

Gjuriç arrin në Merdare, pritet t’u dorëzohet autoriteteve serbe Marko Gjuriç është arrestuar nga policia e Kosovës në Mitrovicë teksa më pas u soll në stacionin ‘Qendra’ në Prishtinë
Gjuriq arrin në Merdare, pritet t’u dorëzohet autoriteteve serbe (VIDEO) Marko Gjuriç është arrestuar nga policia e Kosovës në Mitrovicë teksa më pas u soll në stacionin ‘Qendra’ në Prishtinë
Gjuriq arrin në Merdare, pritet t’u dorëzohet autoriteteve serbe (VIDEO) Marko Gjuriç është arrestuar nga policia e Kosovës në Mitrovicë teksa më pas u soll në stacionin ‘Qendra’ në Prishtinë
Gjuriq arrin në Merdare, pritet t’u dorëzohet autoriteteve serbe (VIDEO) Marko Gjuriç është arrestuar nga policia e Kosovës në Mitrovicë teksa më pas u soll në stacionin ‘Qendra’ në Prishtinë
Policia lëshon deklaratë: Pa leje, politikanët serb nuk shkelin në Kosovë Policia e Kosovës ka konfirmuar se me qëllim të zbatimit të vendimit zyrtar të autoriteteve shtetërore, ka angazhuar një
Zhduken dy vajzat shqiptare, policia e shtetit grek në këmbë Dy vajza shqiptare janw zhdukur nw greqi nga banesa e tyre në Dylesi të Thives, 60 km në veri të Athinës. Sipas autor
Otava i kërkon Teheranit të respektojë të drejtat demokratike Kanadaja i kërkoi sot autoriteteve iraniane që të respektojnë të drejtat demokratike përballë manifestimeve ndonjëherë t
Sali Berisha i ndihmon famlijarëve të Florencit nëpërmjet Facebook-ut Ish-kryeministri Sali Berisha, ka dënuar edhe njëherë ashpër krimin monstruoz, që i mori jetën 23 vjeçarit shqiptar, Flo
Kinë, mbushet stadiumi për të parë ekzekutimin e 10 personave Në stadiumin e provincës Lufeng në pjesën jugore të vendit, u mblodh një numër i madh kinezësh, jo për të ndjekur ndonjë
Këto janë 3 qytetet në veri të Shqipërisë ku trafikohen më shumë femrat Ambasadori britanik në vendin tonë, Duncan Norman sot gjendet në Dibër ku ka thënë se komuniteti shqiptar në Britani sh
NATO u dëgron letër autoriteteve të Kosovës NATO ka shprehur shqetësimin rreth propozimit për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forcat e Armatosura p
Armët me postë nga Tirana drejt Londrës, në kërkim britaniku Gjatë hetimeve që po zhvillohen për të zbuluar porositësit e 13 kilogramëve armatim, Krimet e Rënda dhe Antiterrori i kë
Ekstradimi i "baronit të drogës", Ministria e Drejtësisë i kërkon garanci Italisë Lidhur me ekstradimin e Alket Hatijas i njohur ndryshe si "baroni i drogës" Ministria e Drejtësisë i ka bërë një shkres
600 kg marijuanë në gomone, arrestohen dy vlonjatët Dy shqiptarë me inicialet R.L. 30 vjec dhe D. H. 23 vjec, të dy nga Vlora janë arrestuar nga Guardia di Finanza e Barit
Zjarr i fuqishëm në zonën e Bushkashit, rrezikohen shtëpitë e banorëve Një zjarr i rrezikshëm ka përfshirë Bushkashin ditën e sotme. Raportohet se zjarri është përhapur masivisht, duke e
Zjarri tragjik në Londër, në rrezik 27 komplekse banimi Të paktën 27 komplekse grataçelash në 15 lokalitete të Britanisë së Madhe nuk e kanë kaluar testin për shtresat anti-zja
Parlamenti Evropian i heq imunitetin deputetes Marine Le Pen Me kërkesë të autoriteteve franceze, Parlamenti Evropian i ka hequr sot imunitetin deputetes dhe lideres së Frontit Nac
Vrau gruan me thikë kuzhine, shqiptari pranon krimin para autoriteteve italiane Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje emigrantesh shqiptare në Itali, shkruan milano.corriere. Mediat e vendi
Terroristët e Londrës s'ka kush t'i varrosë! Më shumë se 130 imamë të Britanisë refuzojnë të kryejnë ritet e një ceremonie mortore për tre personat të cilët mbrëmjen
2.2 ton drogë marijuanë nga Shqipëria kapen në Itali Një sasi droge marijuanë është kapur në Itali nga Guardia di Finanza në plazhin e Promontorios. Mësohet se droga vin