999 rezultate për

autoriteteve

Turku letër autoriteteve shqiptare: Më rrezikohet jeta, mos më dërgoni në atdhe! Selami Simsek, shtetasi turk i arrestuar dhe dënuar në Shqipëri me 18 muaj për akuzën “Falsifikim i letërnjoftimeve, i p
Ende mister procedurat e autoriteteve shqiptare ndaj turkut "gylenist" Procedurat e ndjekura nga autoritetet shqiptare ndaj shtetasit turk Harun Çelik, i larguar nga vendi i tij si mbështetës
Dëbimi i gylenistit, PD akuzon drejtpërdrejt Ramen: Pse u zgjodh 1 janari?! (FOTO LAJM) Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimit për dëbimin e një mësuesi turk, sepse policia e shtetit dyshon se ai
Vrasje dhe grabitje në tre shtete, arrestohet shqiptari i rrezikshëm në Greqi Një 43-vjeçar shqiptar me rrezikshmëri të lartë është arrestuar në Selanik. Nuk bëhet i ditur emri i të arrestuarit,
Autobusi përfshihet nga flakët, 13 viktima Një autobus është përfshirë nga flakët duke lënë pas 13 viktima. Autobusi plot me pasagjerë u përplas me një kamion d
Greqia akuza autoriteteve shqiptare se po pengojnë hetimet për Katsifas Vrasja e Konstandinos Katsifas në fshatin Bularat të Gjirokastrës gjatë vitit të shkuar duket se ka tensionuar marrëdhën
Libia ndalon 284 migrantë Roja bregdetare e Libisë thotë se ka ndaluar 284 migrantë në Detin Mesdhe. Në deklaratën e sotme thuhet se migrantët
"Le Iene" nxjerr pamjet: Si e shpëtuam Alvinin nga ferri i Sirisë Drama e 11-vjeçarit shqiptar, Alvin Berisha në kampin e ISIS në Siri pushtoi mediat e huaja. 11-vjeçari shqiptar, u r
Shqiptarët nuk i frikëson ngjarja e 39 emigrantëve të ngrirë, 5 persona kapen në kamion Tragjedia e 39 emigrantëve kinez të gjetur të vdekur brenda një kamioni frigoriferik, dy ditë më parë, nuk i ka stepur
OSBE kërkoi autoriteteve shqiptare të rivendosin kufizimet ligjore në pronësinë e medias Misioni i vrojtimit të zgjedhjeve të 30 qershorit të Zyrës së OSBE-së për Institucione Demokratike i kërkoi autoriteteve
Ju kujtohet gjeli që përfundoi në gjykatë? Ky është vendimi i autoriteteve Pronarja e gjelit tashmë të famshëm në Francë, Maurice (Moris) doli triumfuese nga salla e gjyqit ku e kishin dërguar fq
Nëna hedh pelenën në det, vendimi i autoriteteve nuk pritej (VIDEO) Një video virale ka bërë që autoritetet të marrin masa ekstreme e të mbyllin një plazh të tërë në Ishujt Filipines. D
Haradinaj u bën thirrje autoriteteve shqiptare të heqin taksën rrugore Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka kërkuar nga autoritetet e Shqipërisë që të hiqet tak
Bëhet për spital një gazetar kritik i Erdoganit Një gazetar, kritikues i qeverisë së Presidentit Rexhep Taip Erdogan dhe aleatëve të tij është shtruar në spital pasi ës
E liruan me kusht, vrasësi shqiptar iu zhduket autoriteteve britanike Një 43-vjeçar shqiptar, i dënuar me 25 vite burg në mungesë për vrasjen e një fermeri në Shqipëri, ka mundur të shfrytëz
Zhdukja e avionit të Emiliano Sala, këto janë zbulimet e para në ujë nga ana e autoriteteve (FOTO LAJM) Ky ulëse avioni, që besohen se janë nga avioni i zhdukur që mbate futbollistin Emiliano Sala, janë gjetur në një plazh t
Kapet momenti kur përplaset trageti me 53 pasagjerë në SHBA (VIDEO) Një traget me 53 pasagjerë në bord u përplas pas një muri mbrojtës në San Francisko të premten, duke plagosur dy persona
Bashkimi Europian sulmon Facebook, ja ç'ka ndodhur Facebook duhet të respektojë deri në fund të vitit kërkesën për transparencë në lidhje me kushtet e përdorimit dhe të sh
7 vjet nga vrasja e Dianës, autori vijon i lirë Edhe pse kanë kaluar 7 vjet nga vrasja e Diana Kastratit, i dyshuari për vrasjen e saj, ish-bashkëshorti Adnan Jashari,
Shqiptari trondit Zvicrën, si u bë italian për vite me radhë Një shtetas kosovar është dënuar pasi autoriteteve zvicerane iu është identifikuar me dokumente të rreme Administrata