999 rezultate për

autonomi

Serbët fituan në nivel autonomie Serbët e Kosovës mund të fitojnë nëse implementojnë marrëveshjen e arritur në Bruksel. Kështu shkruan në një editorial t
Kisha Serbe: E tradhtuat Kosovën, krijuat autonomi brenda sistemit të Thaçit Kisha Ortodokse Serbe ka reaguar sot, ndaj marrëveshjes Kosovë-Serbi. Në kumtesën e Sinodit të Shenjtë citohet se marrëv
Tahiri: Autonomia, iluzion i Serbisë Autonomia për serbët në veri të Kosovës është vetëm një iluzion i Serbisë, kështu shprehet zv/kryeministrja e qeverisë s
Synojnë autonominë dhe mendimin e GJND-së Pavarësisht faktit se raundi i tetë i bisedimeve në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka përfunduar pa marrëveshje p
SHBA përkrah dialogun, nuk deklarohet për autonominë e veriut Ambasada amerikane në Kosovë nuk ka saktësuar të mërkurën nëse Shtetet e Bashkuara janë pro një autonomie për veriun e v
Shtyhet autonomia e veriu Qëndrimi i Serbisë ndaj dilogut me Kosovën i ka trimëruar përfaqësuesit politikë të serbëve në veri. Madje këta të fundi
Veriu kërkon autonominë e vitit 74 Radenko Nedeljkoviq, lider i serbëve të veriut të Kosovës, thotë për Radion Evropa e Lirë se Asociacioni i komunave se
Takimi i Brukselit, autonomi për veriun? Duket se informacioni i pakët i publikuar në media pas takimit Thaçi-Daçiç nuk është i paqëllimshëm nga BE. Duket se në
Krijimi i asociacionit të komunave serbe do të thotë autonomi për serbët e Kosovës Eksperti i të drejtës kushtetuese, Riza Smaka në një pronocim për Radio Kosoven se e sheh me shumë skepticizëm përfundi
Pirro Dhima e Theofan Kalivioti festojnë 99 vjetorin e “autonomisë së Vorio Epirit” Shoqatat e mbrojtjes së Epirit të Veriut që veprojnë në Greqi u mblodhën dje në një ceremoni për përkujtimin e “99 vjeto
Fondi për zhvillimin e veriut është zhvillim drejt autonomisë për veriun Lëvizja Vetëvendosje e ka cilësuar si jodemokratik dhe diskriminues fondin e zhvillimit të veriut. Përmes një konference
Krijimi i fondit, hapi i parë drejt autonomisë së veriut Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq në një intervistë për “Fonet” është shprehur se formimi i një fondi të veçantë, në t
Marrëveshja për doganat, hap për instalim të autonomisë serbe Kryeministri i Serbisë Ivica Daçiq në një intervistë për për gazetën e sotme “Politika” është shprehur se marrëveshja
Rezoluta, me dy qëllime Kryeministri i Serbisë Ivica Daçiq në një intervistë për gazetën “Veçernje Novosti” ka thënë se ekziston një unitet i ma
VV: Korrupsioni i Thaçit po e afron autonominë për veriun Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar në lidhje me takimin e tretë mes kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministri
Autonomia për veriun, Thaçit i kërkohet të betohet për flamur Lëvizja Vetëvendosje në seancën e sotme parlamentare ka kërkuar nga kryeministri i vendit Hashim Thaçi që të betohet par
Pantiq kërkon autonomi për serbët e veriut Kryetari paralel i Mitrovicës, Kërstimir Pantiq ka kërkuar që veriu i Kosovës të ketë të njëjtin nivel të autonomisë, si
Autonomia serbe në veri "zgjon" Iliridën Autonomia politiko-territoriale për serbët në veri të Kosovës mund të ketë ndikim e saj edhe në Maqedoni. Kjo nëse serbë
Serbia duhet të njohë Kosovën nëse dëshiron të jetë pjesë e BE-së Ish-shefi i UNMIK-ut në Kosovë, Bernard Kouchner, duke folur për veriun e Kosovës, ka thënë se pjesës veriore të Kosovës
Autonomia e veriut, Thaçi: Ëndërr e Serbisë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur sot se bisedimet politiket me Serbinë për normalizimin