999 rezultate për

automjeteve

Këto janë rrugët e Prishtinës, që nuk lejohet qarkullimi i automjeteve Që nga dita e nesërme, duke filluar nga ora 06:00 e mëngjesit, e deri në ora 22:00, do ndalohet qarkullimi i veturave në
Bllokohet tregu i automjeteve në Fushë Kosovë Shumë qytetarë të Kosovës që merren me tregti ditën e dielë e shfrytëzojnë për shitje apo blerje të veturave si dhe shum
Qeveria miraton fondin prej 39 milion lekësh që prefektët të kenë makina të reja Qeveria ka miratuar sot një fond prej 39 milion lekësh për blerjen e automjeteve të prefektëve. Sipas vendimit që ësh
Punimet te Sheshi Skënderbej, bllokohen këto rrugë sot në mbrëmje Për shkak se projekti i rikualifikimit urban të sheshit “Skënderbej” ka hyrë në fazën e dytë të punimeve, Bashkia e Tira
Zbulohet skandali me kolaudimin tek SGS: Nuk është i sigurt Problemet me kolaudimin e makinave, të cilat nisin nga kontrata e dyshimte koncesionare me kompaninë SGS e deri tek tmer
Këto makina nuk do të hyjnë më në Kosovë Hyn në fuqi ligji për moshën e automjeteve dhe kriteri tjetër i ‘Euro-katër të standardit’ në Kosovë duke mos lejuar më
Mjegull e dendur në Rrugën e Kombit, vështirësi në lëvizjen e automjeteve Sot qyteti i Kukësit është pushtuar nga një mjegull e dendur e cila ka sjellë probleme dhe vështirësi në qarkullimin e m
Festat e fundvitit, rrugët ku kufizohet qarkullimi i automjeteve të tonazhit të rëndë Për shkak të fluksit të shtuar dhe ngarkesës që krijohet në trafik me rastin e festave të fundvitit, kryetari i Bashkisë
AKK kundër monopolit në homologimin e automjeteve Autoriteti Kosovar i Konkurrencës po kundërshton monopolin, tashmë e disa vite, në homologimin e mjeteve. AKK mendon
Ministria: S'ka gjoba më për veturat e paregjistruara Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar qytetarët e Kosovës lidhur me vendimin e ministrit të Punëve të Brendshme, F
Shkupi proteston kundër ndotjes së ajrit (FOTO LAJM) Para Qeverisë së Maqedonisë në Shkup, sot është mbajtur një protestë, ku qytetarët kanë kërkuar që institucionet të ndër
14 persona humbën jetën në nëntor Policia e Kosovës ka apeluar të gjithë drejtuesit e automjeteve që të vendosin pajisjet dimërore në veturat e tyre. Paji
Policia apel për drejtuesit e automjeteve Policia e Kosovës me qëllim të reduktimit të aksidenteve në trafikun rrugor apelon tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik
Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë –Ferizaj, dy të lënduar Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e të shtunës në magjistralen Prishtinë – Ferizaj, përkatësisht në Llugaxhi.
E FRIKSHME/ Për 10 muaj 103 të vdekur në aksidente rrugore Që nga janari i këtij viti e deri në fund të tetorit janë regjistruar 92 aksidente trafiku me pasoja fatale në Kosovë, n
Moti i keq, dy aksidente në autostradën Tiranë- Durrës Dy aksidente rrugore janë regjistruar pak pas mesditës së sotme në autostradën Tiranë-Durrës, të cilat kanë bllokuar për
Tre projektet e rëndësishme për Tiranën, Veliaj takohet me kryebashkiakun e Firences Me ftesë të kryetarit të Bashkisë së Firences, Dario Nardella, kryebashkiaku Erion Veliaj është nisur për një vizitë zyr
U kap me 800 mijë euro dhe 2 patentat e Tahirit, gjykata vendos për biznesmenin 25-vjeçari Orest Sota është lënë në burg nga Gjykata e Elbasanit. Vetëm 3 ditë më parë biznesmenit Orest Sota i janë
Aksident i rëndë mes 5 automjeteve në Prishtinë (FOTO LAJM) Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në orët e pasdites në kryeqytet. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në rrugën
Nuk ka më pritje të gjata në vendkalimet kufitare të Maqedonisë Në vendkalimet kufitare sot pasdite nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti. Nuk ka pritje të gjata as