999 rezultate për

automjeteve

Ndryshon procedura për targat e automjeteve Nga data 1 shkurt, targat e provës do të jepen me procedurë të re. Ky është njoftimi i fundit i Shërbimeve të Transporti
Radhë të gjata në pikën kufitare Kosovë-Shqipëri (VIDEO) Në pikën kufitare Kosovë – Shqipëri në Morinë, sot ka fluks të madh të automjeteve ku si rrjedhojë janë krijuar edhe rad
Ishte kthyer në "tmerrin" e shoferëve, arrestohet hajduti në Durrës Policia e Durrësit ka bërë të mundur arrestimin e një 36 vjeçari i cili akuzohet për vjedhje të automjeteve. Sipas p
Shkodra e ‘’blinduar’’, policia publikon masat për ndeshjen Shqipëri – Skoci Shqipëria do të luajë të shtunën në 20:45 ndeshjen ndaj Skocisë e vlefshme për Ligën e Kombeve . Kuqezinjtë të drejtuar
Nuk ngopen, ende harxhohen miliona euro për makina luksoze Miliona euro para të taksapaguesve kosovarë edhe më tutje vazhdojnë të shpenzohen për blerjen e veturave dhe të xhipave
“Zogu i Zi”, me pamje të re, Bashkia rehabiliton zonën (FOTO LAJM) Rrethrrotullimi te Zogu i Zi, një prej portave hyrëse të kryeqytetit ka marrë një pamje krejtësisht të re. Pas rehabi
Shqiptarët, gati të marrin makinat që gjermanët i hedhin në kosh Ku do të shkojnë makinat e vjetra me naftë që në Gjermani nuk po gjejnë më blerës? Pse të mos hidhen sytë nga Ballkani,
Fillon operacioni, kush qarkullon me makinë të paregjistruar në veri do t'i konfiskohet Po u vjen fundi automjeteve të paregjistruara, të cilat qarkullojnë rrugëve të veriut të Kosovës prej përfundimit të luf
Në 17 shtator Rruga e Kombit me pagesë: Kush nuk do të paguajë? Në datë 17 shtator në autostradën Durrës-Kukës, në Morinë do të futet në fuqi tarifa për kalimin e automjeteve. Ndry
Nga shkurti në Frankfurt ndalohen automjetet e vjetra diesel Gjykata Administrative në Gjermani gjykoi se është e nevojshme që nga muaji shkurt i vitit të ardhshëm të ndalohet qarku
Serbia nxjerr ushtrinë në rrugë Serbia po përgatit një paradë të madhe ushtarake me rastin e 100-vjetorit të fitores në Luftën e Parë Botërore. 100 t
"Lidhe rripin Kiki", mesazhi origjinal i Veliajt për drejtuesit e automjeteve Bëhet viral mesazhi i Bashkisë së Tiranes, që fton qytetarët të tregohen të kujdesshëm duke lidhur rripin e sigurimit, t
Kapet hajduti që tmerronte serviset e makinave Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh, ka njoftuar se mbrëmë ka arrestuar një person në fshatin Gllamnik të Podujev
Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, rëndohet trafiku Sot pasdite trafiku në autostradën Tiranë – Durrës ka qenë i rënduar në drejtim të hyrjes për në kryeqytet. Segmenti më
Trump i vendosur kundër BE-së, pritet edhe lufta ndaj automjeteve gjermane Donald Trump bën realitet kërcënimin e tij: Duke nisur nga 1 qershori BE-ja nuk përjashtohet më nga tarifat doganore për
Nesër mos u nisni drejt Greqisë, greva paralizon vendin Ditën e nesërme në Greqi do të zhvillohet një grevë e sindikatave ku pritet të sjellë paralizim në transport dhe qarkull
Taksë e re,qeveria rrit pagesat për automjetet e përdorura Qeveria do të vendosë një taksë të posaçme mbi automjetet, të cilën e justifikon si pagesë për të përballuar koston e nx
ǒdo bëhet me makinat e përdorura? Qeveria del me një propozim Më shumë se 30 për qind e makinave të regjistruara në vend mund të jenë potencial për të përfunduar tek grupi i automjet
Arrihet marrëveshja Shqipëri-Greqi, më në fund do të lëvizim lirshëm Ditmir Bushati dhe Kotzias kanë arritur që sot të nënshkruajnë një marrëveshje që pritej prej kohësh. Greqia dhe Shqi
Policia e Kosovës me larmishmëri makinash, numëron 38 modele Policia e Kosovës ka në dispozicion gjithsej 1 mijë e 546 vetura. Ato janë nga më të ndryshmet e që zyrtarisht thuhet se