999 rezultate për

austri

Kukësi prezanton trajnerin e ri Peter Pacult është zyrtarisht trajner i Kukësit. Austriaku 58-vjeçar u prezantua para mediave nga presidenti Safet Gjici
E FUNDIT / Kukësi akord me trajnerin austriak, Peter Pacult Trajneri austriak, Peter Pacult pritet të jetë tekniku i ri i Kukësit. Siç raporton Panorama Sport thuhet se klubi k
Vegjetarianët më të shëndetshëm? Është një mit Është një debat që vijon prej dekadash dhe vështirë se do të shuhet ndonjëherë. Megjithatë, një studim i fundit hedh pos
"Der Standard" shkruan për ngjarjet e Kumanovës Media e majtë austriake “Der Standard” ka shkruar një artikull rreth ngjarjeve më të rëndësishme që kalon Maqedonia.
Diplomati austriak: Rama dhe Vucic mund të gjejnë zgjidhje për Kosovën Pёr ta zgjidhur konfliktin mes Serbisё dhe Kosovёs nё bisedime nuk duhet tё ketё tem
Diplomati austriak alarmon për situatën në Kosovë Kosova është pranë dështimit dhe shumë e ndarë. Kështu vlerëson diplomati austriak, Wolfgang Petritsch, që në vitet 1
Si u vra me thikë shqiptari në Austri, ishte me një femër Një përleshje mes tre personave, përfundoi me vdekjen e kosovarit Shqiptim Ahmetit në Vjenë të Austrisë, të enjten në mb
E masakruan me thikë në mes të Austrisë, kush është shqiptari Një shqiptar i Kosovës ka mbeturi vdekur pas një goditje me thikë në Vjenë të Austrisë. Ngjarja ndodhi të enjten rre
Ky është shqiptari që u vra në Austri (FOTO LAJM) E enjta mbrëma ka qenë fatale për një kosovar që jetonte në Vienë të Austrisë.Shqiptim Ahmeti ishte duke shëtitur në Vie
Vritet një shqiptar në Austri Dita e enjte ka qenë fatale për një kosovar që jetonte në Austri. Indeksonline mëson se të enjten rreth orës 22-20, një
Sulmi terrorist në tregun e Krishtlindjeve, arrestohet boshnjaku në Austri Një boshnjak 25-vjeçar është arrestuar në Grazz të Austrisë pasi dyshohet se kishte planifikuar një sulm terrorist në tr
Hajduti shqiptar kthehet në hajdutin më dështak në Austri, historia qesharake Të enjten e kaluar në qytetin e Innsbruckut në Austri, dikush ia vodhi një punëtoreje telefonin në zhveshtoret e vendit
Aksidenti në Austri, asnjë shtetas maqedonas i lënduar Mbrëmë pas mesnate në një nga rrugët magjistrale të Austrisë derisa autobusi i kompanisë Nasir Turs ishte duke u kthyer
Përplaset në Austri autobuzi me shtetas të maqedonisë, ndërron jetë shoferi Një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë lënduar kur një autobus përmes të cilit udhëtonin 28 shtetas të Maqedonisë,
Gazeta austriake për Tahirin: Element kyç për integrimin në BE Tahiri tashmë është bërë një ceshtje edhe jashtë vendit pasi e përditshmja austriake Kurier i ka kushtuar një artikul
Arbitri që do të ndajë drejtësinë mes Skënderbeut dhe Dynamo Kievit (FOTO LAJM) Skënderbeu do të zhvillojë ditën e enjte, në orën 21:05, ndeshjen e pestë në Europa Ligë, në stadiumin “Elbasan Arena” p
Zv.ministri austriak për çështjen Tahiri: Me këtë drejtësi, nuk ka BE Austria tashmë është renditur si partner strategjik i Shqipërisë dhe marrëdhëniet me Vienën kanë marrë rëndësi të madh
Zyrtari austriak: Tahiri të mos fshihet pas autoritetit si deputet Zv/ministri i Jashtëm i Austrisë gjendet në Tiranë për një vizitë zyrtare. I pyetur lidhur me vendimin e parlamentit shq
Nëse emigroni ose vizitoni Austrinë kurrë mos i bëni këto veprime Austria padyshim është një vend i bukur për t’u vizituar dhe duhet ta merrni në konsideratë, por bëni kujdes dhe mësoni
Prindërit ia dëbuan por kjo shqiptare luftoi deri sa bindi gjykatën austriake Pas përpjekjeve që zgjatën shumë, shqiptarja nga Kosova, Filloreta Paluca, 16 vjeçe më në fund fiton të drejtën për të m