999 rezultate për

austri

42 ditë në luftë me kancerin, ky lëng austriak bën mrekulli Gjatë këtyre 42 ditëve qelizat e kancerit janë të uritura dhe vdesin, derisa shëndeti i organizmit komplet përmirësohet,
Presidenti austriak uron Kosovën, shpreh keqardhje për mospjesmarrjen Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në prag të dhjetëvjetorin të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, ka ma
Pamje të tmerrshme, skiatori rrëzohet në lojërat Olimpike dhe thyen qafën (VIDEO) Garuesi me austriak, Markus Schairer, në një rënie të tmerrshme gjatë çerekfinaleve të kërcimit me snowboard në Lojërat
Fillon rehabilitimi i hekurudhës që lidh Kosovën me Austrinë Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim do të ndihmojë në projektin e rehabilitimit të linjës hekurudhore nr10 që lid
Zyrtari austriak që tha Kosova është Serbi, po përballet me presionin për dorëheqje Zëvendëskancelari austriak Heinz-Christian Strache shkaktoi një trazirë kur tha se Kosova është pjesë e Serbisë. Shef
Aksidentohet makina e KFOR-it austriak me disa automjete të tjera (VIDEO) NJë aksident ka ndodhur sot rreth orës 15:00 mes të një veture ushtarake të KFOR-it austriak dhe disa veturave tjera civ
Zv.kancelari austriak zbutet, thotë në Serbi se pavarësia e Kosovës është realitet Zëvendëskancelari austriak Heinz Christian Strache sot në Beograd ka deklaruar se problemi i Kosovës nuk është zgjidhur
Hahn: Austria e ka mbështetur dhe do të mbështesë Kosovën Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, e ka mbështetur ambasadorin austriak në Kosovë, Gernot Pfan
I mituri shqiptar turpëron familjen në Austri, rrezikon jetë njerëzish Natën në mes të të premtes dhe të shtunës, në Semmering të Austrisë qytetarët kanë mundur të shohin skena si nga filmat
Në parlamentin austriak ndalohen marrëdhëniet mes kolegëve Parlamenti i Australisë po ballafaqohet me thirrjet për ndalimin e seksit midis politikanëve dhe stafit të tyre pas një
Diplomati austriak me këto fjalë hidhëron serbët Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme edhe nëse Serbia e Rusia e disa vende tjera vazhdojnë ta mohojnë atë. Kështu
Në Austri nuk mund të vozitet me patentë të Kosovës Oda Ekonomike e Kosovës ka thënë se bizneset në Kosovë janë të diskriminuara sa i përket transportit të mallrave, për sh
Kompania që ia mori Kosovës 5 milionë euro përfiton 500 mijë euro nga falja e tatimeve Kompania austriake OeSD, e cila vite më parë kishte fituar tenderin mbi 10 milionë eurosh për prodhimin e pasaportave të
Shqipëria blen armatim të avancuar nga Austria, përgjigje ndaj armatosjes së Serbisë Shqipëria ka hyrë në garën e armatosjes së vendeve të Ballkanit duke rinovuar totalisht arsenalin luftarak pas armatosje
Kapet sasi rekord droge shqiptare në Austri, 14 në pranga Në një operacion të quajtur “Multipower II” dhe që zgjati për gati 1 vit u sekuestrua një sasi rekord droge në Austri. A
Nxiti të miturin të vendoste bombë në supermarket, arrestohet shqiptari Një shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë, pasi është akuzuar se ka se ka nxitur një të mitur për të kryer sulme
Zyrtarët e LSDM-së me pushime më të shtrenjta se Ramushi Temë kryesore këtyre ditëve ishin pushimet e shtrenjta të kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj në Zvicër. Mirëpo as f
Aksident i rëndë në Austri, lëndohen gjashtë shtetas nga Maqedonia Gjatë një aksidenti që ka ndodhur në autostradën austriake A10, janë lënduar gjashtë persona. Shoferi 24-vjeçar ka rrësh
Austri, foshnja e sapolindur ballafaqohet me racizmin Foshnja e një nëne turke Asel, e cila lindi në minutat e para të vitit të ri në kryeqytetin e Austrisë, Vjenë, sapo lind
Diaspora në Austri ndihma për të dëmtuarit nga përmbytjet Unioni Humanitar Graz dhe Shoqata “Theranda” janë dy shoqatat e Diasporës në Austri që kanë ofruar më shumë ndihma për t