999 rezultate për

austri

25 vite burg për shqiptarin në Austri, si e vrau gruan e më pas shkoi te fëmija Dënohet me 25 vjet burg shqiptari nga Kosova në Graz të Austrisë, pasi akuzohet për vrasjen e bashkëshortes së tij me th
Vrau me thikë të dashurën austriake, 20 vjet burg për kosovarin Gjykata e Landit në Graz, Austri, ka shqiptuar 20 vjet heqje lirie për kosovarin 25 vjeçar, të akuzuar për vrasjen e të
Shqiptari voziste Audin në mes të Austrisë por i ndodhi e papritura Me dokumenta private të flasifikuara dhe një leje qarkullimi fals është arrestuar 29 vjeçari nga Kosova të shtunën nga p
Vdekja e mistershme e ‘Messit austriak’, që refuzoi të ishte pjesë e Gjermanisë së Adolf Hitlerit ‘Mozarti i futbollit’, Matthias Sindelar, kategorizohet si lojtari më i mirë austriak i të gjitha kohërave. Golat e tij,
2700 euro një diplomë, zbulohen mijëra dëshmi false të shqiptarëve për gjermanishten Policia e Vjenës, pas një pune që ka marrë shumë kohë, ka zbuluar me mijëra certifikata të falsifikuara ose të rreme që
Serbia pret në qershor hapjen e kapitujve të rinj me BE-në Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se pret që në muajin qershor të hapen kapitujt e rinj në kuadër të anëta
Shqiptarët dhe rusët bashkohen dhe bënë namin në Austri Policia austriake ka arritur të ndriçojë një rast të plaçkitjes brutale. Nga mesi i këtij muaji, në Kufstein të Austrisë
Diplomati austriak rrëfen arrestimin e Gjuriçit dhe takimin sekret Thaçi - Vuçiç Diplomati austriak Wolfgang Petritsch mendon se edhe pas takimit sekret Thaçi-Vuçiç në Uashington do të duhet kohë para
Ministres austriake i shkon huq, mendon se FSK është shndërruar në ushtri Ministrja e Austrisë për Evropë, Integrim dhe Çështje të Jashtme, Karin Kneissl gjatë qëndrimit në Kosovë ka uruar vendi
Shqiptari voziste kamionin në Austri, hyrja në tunel i kushton tepër rëndë Një shqiptar nga Kosova 50-vjeçar, gjatë së enjtes ka qenë duke drejtuar kamionin e tij rreth orës 06.40, në drejtim të
Nuk çohen për të drejtat e tyre por për baste, shqiptarët çudisin në Austri Autoritetet e qytetit Vöcklabruk kanë mbyllur një lokal bastesh. Por një numër shqiptarësh kanë zhvilluar një protest
Austria kërkon 40-vjeçarin shqiptar: Kërcënoi me armë kamarieren Policia austriake ka shpallur në kërkim një shqiptar i cili akuzohet për një grabitje të ndodhur për Krishtlidnje në Spi
Alaba ndez El Clasicon, Reali dhe Barça e duan me patjetër Alaba është njëri nga mbrojtësit e majtë më të mirë në botë viteve të fundi dhe jo më kot gjiganti katalunas, Barcelona
Hamdi Salihi e nis sezonin me gol Hamdi Salihi e ka nisur me gol vitin 2018 te skuadra e tij, Vienner Neustadt, në Ligën e dytë austriake. Skuadra e su
Revista austriake: Albin Kurti, nxitës i turbullirave Revista Austriake, përmes një shkrimi të gjatë që ia ka dedikuar, kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, e ka quajtur
Shqiptari nga Maqedonia, muslimani i parë që nderohet me çmimin “Kurt Schubert” në Austri Dijetari islam shqiptar i lindur në Maqedoni Zekirija Sejdini, i cili aktualisht jeton dhe vepron në Austri, është musli
Austria dhe Kosova, dy republika në moshë të ndryshme Austria dhe Kosova janë dy shtete me dy histori të ndryshme, por me disa stacione të përbashkëta historike dhe politike.
Dhunohej nga ish-bashkëshorti, austriakja përfundon në polici Një 56-vjeçare me shtetësi austriake ka denoncuar për dhunë psikologjike ish-bashkëshortin me shtetësi austriake, Y.M, 6
Zv.kancelari austriak rrezikoi ushtarët e KFOR-it në Kosovë Ministri austriak i Mbrojtjes, Mario Kunasek, ka vizituar të mërkurën kontigjentin austriak të KFOR-it në Kosovë. Atj
Politikani austriak habitet nga zhvillimi i Kosovës Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim Dr. Andreas Khol, ish kryetar i Parlamentit Nac