999 rezultate për

austri

Tronditet Gjermania, Austria fiton me përmbysje ndaj Kampionëve të Botës (VIDEO) Austria ka fituar me përmbysje ndaj kampionëve aktual të botës, Gjermaninë, duke fituar me rezultat e përgjithshëm 2-1 n
Hapja e negociatave, çfarë përgjigje mori Rama në Austri? Kryeministri Edi Rama nuk ka mundur të marrë një "PO" të saktë nga Austria në lidhje me negociatat e Shqipërisë në BE.
Presidenti i Austrisë mbështet fuqishëm Kosovën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, së bashku me zëvendëskryeministrin e parë, Behgjet Pacolli, gjatë vizitës zyrtare në
Thaçi: Austria do na ndihmojë në dialogun me Serbinë Presidenti Hashim Thaçi tha se Kosova dhe i tërë Ballkani Perëndimor kanë besim në vizionin dhe angazhimin e kancelarit
Thaçi jep dritën jeshile nga Viena, merr mbështjetje nga Austria Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka zhvilluar një takim me kancelarin e Austrisë, Sebastian Kurz. Ai ka deklaru
Më në fund rikthehet Neuer Manuel Neuer do ta realizojë rikthimin e tij të shumëpritur nga lëndimi në një ndeshje miqësore kundër Austrisë në përpj
Austria zvogëlon ndihmat sociale për emigrantët Qeveria e Austrisë ka zbuluar planet e saj për të ulur pagesat e përfitimeve për emigrantët, përfshirë refugjatët, në nj
Thaçi vazhdon të udhëheqë politikën e jashtme, nesër takohet me Kurz Presidenti Hashim Thaçi nesër pritet ta takojë kancelarin austriak, Sebastian Kurz. Sipas agjendës së Presidentit, ai
Drejtori i Skënderbeut: Gavazaj do të transferohet në Austri ose në Kroaci Drejtori sportiv i Skënderbeut, Haris Fakiç, foli për Kupën që pretendon që korçarët ta fitojnë sot, por hodhi dritë edh
Austria i kërkon BE-së çeljen e negociatave me Shqipërinë, Kurz: Të shmangim konfliktet në rajon Austria ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave mes Shqipërinë e BE-së. Qëndrimi është bërë i ditur nga kancelar
Përmbyllet nata e dytë e aktivitetit "Netët e Letërsisë Austriake" Nën "magjinë" e librit, në sallën e teatrit të mbushur plot me të rinj u përmbyll edhe nata e dyte e aktivitetit "Netët
Çelin siparin e aktiviteteve "Netët e Letërsisë Austriake" IDMC - Instituti për Demokraci, Media dhe Kulturë, në bashkëpunim me Ambasadën Austriake çelën dje siparin e aktivitetev
Austria jep pasaporta për qindra kosovarë Sa u takon nacionaliteteve të austrikëve të rinj në vendin e parë janë boshnjakët (304), turqit (210), shtetasit e Maqed
Sonte nis Eurovizioni, këndojnë dy shqiptarë Sonte do të jetë nata e parë gjysmë-finale e Eurovizionit të këngës i cili do të mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në
Salihi hero, shënon super gol në sekondën e fundit (VIDEO) Hamdi Salihi ka shënuar gol në sekondën e fundit në ndeshjen kundër FAC Wiene, të cilën ekipi i tij Neustad e fitoi 1-0.
I jashtëzakonshëm Navas, pret një goditje të fuqishme nga Alaba (VIDEO) Portieri i Real Madridit ka bërë një superpritje sonte ndaj Bayern Munich në "Santiago Bernabeu". Pas një goditje të
Nis trajnimi i shërbimit Zjarrfikës nga ekspertët më të mirë austriak Eksperienca austriake në përballimin dhe menaxhimin e situatave të emergjencave do të shërbejë edhe për shërbimet zjarrf
Shqiptari para policisë austriake pranon se vrau serbin por situata nuk dukej e tillë Shqiptari me origjinç nga Kosova, Shkelzen D akuzohet se më 16 prill të vitit 2017 e kishte vrarë të njohurin e tij, ser
Do të çuditeni! A e dini çfarë pune bënte kur ishte i ri njeriu më i pasur në Shqipëri Biznesmeni i njohur Samir Mane, është sot për sot njeriu më i pasur në Shqipëri. I ftuar sot në "Xing me Ermalin" ai
Pak e dinë, çfarë pune ka bërë njeriu më i pasur i Shqipërisë I ftuar sot në “Xing me Ermalin”, biznesmeni i njohur Samir Mane, i shpallur edhe si njeriu më i pasur në Shqipëri, ka t