999 rezultate për

austri

F1, Hamilton "mbret" edhe në Austri, kryeson provat LeWis Hamilton pas fitores së Çmimit të Madh të Francës, vazhdon të mbajë "kurorën e mbretit" edhe në sesionin e dytë të
Policia austriake gati për tu përballur me emigrantët Qindra policë e ushtarë austriakë kanë marrë pjesë në ushtrime për kontrollimin e kufirit me Slloveninë kundër imigrantë
Ngjarje e rëndë të Austri, dhjetra të plagosur Një incident hekurudhor ka ndodhur në Austri. Një tren ka devijuar nga shinat dhe dy vagonë të tij janë përmbysur. M
KPM: Synojmë të vemë në kontroll portalet Bordi i Komisionit të Pavarur për Media sot ka raportuar para Komisionit për Administratë Publike për vitin 2017, ku u t
Kampet e refugjatëve në Shqipëri? Zyrtari austriak pranon se ekziston një plan Në media flitet për mundësinë e ngritjes së qendrave të refugjatëve në Shqipëri e vende të tjera të Ballkanit. Drejt
Kapet në Austri 15 vjeçarja shqiptare që planifikonte sulm terrorist Një vajzë 15 vjeçare, shqiptare nga Kosova, gjendet në burg qe një muaj në Austri, sepse dyshohet se kishte përgatitur n
Mediat serbe zbardhin 24 shtetet që do të kenë presion për Kosovën Media nga Beogradi srpski telegraf shkruan se në Prishtinë është pajisur me dokumentin në të cilin gjendet regjistri me
Lubonja në gazetën austriake kërkon të mos hapen negociatat me Shqipërinë Analisti Fatos Lubonja ka publikuar një opinion te gazeta e njohur austriake, Der Standard, në prag të vendimit për hapj
Vjena kërkon sqarime nga Berlini, pas akuzave të tjera për spiunazh Ekzekutivi austriak i kërkoi Gjermanisë shpjegime pas pretendimeve të tjera kundër shërbimeve sekrete gjermane, të akuzu
Neymar: Ndeshja ndaj Austrisë nuk ishte futboll, por UFC Ylli i Paris Saint Germainit, Neymar, i cili pësoi disa ndërhyrje të rënda gjatë ndeshjes me Austrinë, dhe jo vetëm ai,
Neymar barazon rekordin e Romarios, i vihet pas Ronaldos dhe Peles Neymar i cili realizoi gol sot në miqësoren ndaj Austrisë ka arritur 55 gola me fanellën e Brazilit, pasi ka barazuar le
Brazili fiton me spektakël ndaj Austrisë (VIDEO) Brazili mposhti sot Austrinë me rezultatin e përgjithshëm 3-0, duke dominuar ndeshjen dhe duke treguar se është gati për
Brazili e mbyll në avantazh pjesën e parë kundër Austrisë (VIDEO) Brazili e ka mbyllur pjesën e parë në avantazh të një goli kundër Austrisë. Rrjeta e realizuar mban firmën e Gabriel
Mbyllen 7 xhami e dëboi 60 imamë në Austri, tërbohet Turqia Austria zbaton ligjin për islamin dhe ndeshet me kritika. Një jurist sheh një shkelje të mundshme të konventës për të dr
Austriakët janë të pestët në Kosovë për investime Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është pritur paraditen e sotme nga udhëheqësit e Odës Ekonomike Austriake d
Veseli lobon për vizat me Time Kadrijaj, Teuta Rugova, Fikrim Damka e të tjerë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga deputetë të Grupeve Parlamentare nga pozita dhe opozita, d
Berisha afër transferimit në Seria A Valon Berisha mund të transferohet te Sampdoria gjatë merkatos së verës. Sikurse raportojnë mediat italiane, mesfusho
Putin para vizitës në Austri flet fjalë të bukura për BE-në Rusia nuk ka interes në dobësimin e Bashkimit Evropian, tha presidenti rus, Vladimir Putin, përpara vizitës së sotme në
Pas dy ditësh Veseli niset për lobim, deputetët ende s'kanë dijeni Këtë të enjte një delegacion i Kuvendit të Kosovës, i kryesuar nga kryeparlamentari Kadri Veseli, do të udhëtojë drejt A
Vajzat kuqezi fitojnë me përmbysje ndaj Austrisë Femrat e volejbollit fituan me përmbysje 3-2 ndaj Austrisë, në ndeshjen e pestë të grupit B, në Ligën e Europës. Pas