999 rezultate për

austri

Zv.kancelari austriak sërish del kundër Kosovës Zëvendës-kancelari austriak Heinz-Christian Strache të premten ka kundërshtuar qartë formimin e një ushtrie në Kosovë dh
Aksident në Austri, të plagosur shtetasit nga Maqedonia Disa persona u plagosën në aksidentin që ndodhi si pasojë e përplasjes së një autobusi nga Maqedonia dhe një kamioni në
Autobusi përplaset me kamionin në Austri, tetë shtetas të Maqedonisë të plagosur Dy persona janë plagosur rëndë, por nuk janë në rrezik për jetën ndërsa gjashtë persona janë pagosur më lehtë në aksiden
Rama gajas sallën: Austria na kërkoi t'u mësojmë si të sillen me fëmijët (VIDEO) Kryeministri Rama është krenuar sot me risinë e tij për vendosjen e oficerëve në shkolla, të cilët do të ndjekin mbarëva
Austria, 100 vite më parë 200 shkolla në Shqipëri! Në kulmin e Luftës së Dytë Botëtore, 100 vite më parë,, në Shqipëri u hapën 200 shkolla. Një situatë hipotetike e ngr
Austria do të raportojë në SHBA për të palarat e Thaçit dhe Vuçiçit Ministrja e Punëve të Jashtme të Austrisë, Karin Kneissl, pritet që gjatë qëndrimit të saj në New York, në prag të Asamb
Maqedonia e turpëruar kërkon falje publike për skandalin Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurc sot është pritur me flamur të gabuar në ceremoninë zyrtare përpara Qeverisë së Maqe
Maqedonia turpërohet para botës, pret kancelarin austriak me flamur të gabuar (FOTO LAJM) Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz sot është pritur me flamur të gabuar në ceremoninë zyrtare përpara Qeverisë së Maqe
Sot, ministrat e BE-së diskutojnë për Shqipërinë dhe Kosovën Ministrat e Mbrojtjes dhe të Punëve të Jashtme të Bashkimit Evropian do të mblidhen edhe sot në Vjenë për të diskutuar e
Ministrja austriake kërkon më shumë angazhim për Ballkanin Ministrja e Jashtme e Austrisë, Karin Kneissl ka kërkuar më shumë angazhim të vendeve të BE-së për anëtarësimin e gjasht
Presidenti austriak: Mbrëmë ndodhi një ngjarje historike Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen, mikëpritës i Forumit Evropian në Alpbach, tha se ka qenë pjesëmarrës, s
E gjithë Austria e merr vesh se Thaçit i ka pëlqyer ajri Në përfundim të konferencës së përbashkët të Thaçit me Kancelarin austriak, Sebastian Kurts, Komisionerin e BE-së për Zg
Thaçit nuk i bën përshtypje askush, sërish flet për kufijtë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një konference për shtyp që sapo u mbajt në samitin e liderëve rajonalë e eur
Izraeli ka afat edhe 24 orë, Austria mund të jetë organizatore e Eurovisionit 2019 Austria mund të organizojë festivalin evropian të muzikës vitin e ardhshëm, edhe pse Izraeli fitoi konkursin e këtij vit
Ambasadori austriak: Rusia dhe aventurat Neo-Ottomane rrezikojnë Ballkanin Një debat interesant është zhvilluar në mes dy “ujqve të vjetër” të politikës botërore në Ballkan, ekspertit amerikan Da
Çmenden anglezët, turpërojnë 22 me 0 skuadrën austriake E besoni apo jo. Evertoni ka shkatërruar skuadrën austriake Irdning me shifrat e pazakonta 22 me 0 në një ndeshje miqëso
Eksperti i NASA-s: Synimi i ri, observator në Shqipëri Për të gjithë ata që jetojnë në Shqipëri por kanë ëndrra të mëdha për hapësirën, më në fund ka ardhur një mundësi e artë
Austria e gatshme të mbrojë kufijtë nga emigrantët Austria thotë se është e gatshme të zbatojë masa të caktuara mbrojtëse në kufijtë e saj, nëse Gjermania miraton kontroll
Hoxhaj uron Sebastian Kurz Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka uruar kancelarin austriak Sebastian Kurz për marrjen e presidencës së BE
Sot Austria merr drejtimin e BE-së, temat e nxehta që duhet t'i zgjidhë Më 1 Korrik 2018 Austria merr presidencën e BE-së dhe me këtë për herë të parë e ka kryesinë një koalicion populistësh t