999 rezultate për

austri

Shqipëria dhe Kosova piketojnë mbrojtësin e Salzburg Shqipëria dhe Kosova kanë shfaqur interes për të afruar në përfaqësueset e tyre qendërmbrojtësin e Red Bull Salzburg, Al
Shqiptari nga Kosova ndiqet me helikopter në Austri Një shtetas kosovar është konfliktuar me dy shtetas rumunë në Amstetten të Austrisë. Pas sherrit 42-vjeçari Jeton N., ng
Eurodeputeti austriak, kundër dhunës në protestë Johannes Swoboda, Eurodeputeti Austriak është kundër dhunës që u bë gjatë protestës së opozitës, shkruan Albeu.com Pë
Kritikoi opozitën për protestën? Ambasadori austriak e sqaron shqip Ambasadori i Austrisë, Johann Sattler ka reaguar në shqip në lidhje me sjelljen e opozitës në protestë pas komenteve të
Gazeta austriake i bën jehonë protestës së opozitës në Shqipëri Gazeta më e madhe austriake "Der Standard" ka shkruar një artikull për protestën e su shtunës në Shqipëri. “Shumë mot
DETAJET/ Vritet me thikë shqiptari në Austri Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Austri, ku raportohet se një shtetas shqiptarë nga Maqedonia është qëlluar për vdekje
Interi dhe Juventusi në garë për talentin e Salzburgut Dominik Szoboslzai, është një emër që Juventusi dhe Interi do të luajnë derbin e tyre të zakonshëm, po kësaj here jashtë
Thaçi i bën jehonë idesë së tij për shkëmbim territoresh në Austri Gazeta austriake “Tiroler Tageszeitung” ka thënë se Hashim Thaçi i sheh planet për një shkëmbim të territorit me Serbinë
5 mijë shqiptarë të Kosovës hoqën dorë nga shtetësia dhe u bënë gjerman dhe austriak Çdo vit mijëra persona heqin dorë nga shtetësia e Kosovës. Gjatë tërë vitit 2018 shtetësinë e lanë gjithësej pesë mijë e
Në Austri niveli i borës arrin 3 metra, shumë të vdekur Austria është vendi që në Evropën qendrore po i përjeton më keq reshjet e pazakonta të dëborës ku numri i viktimave, sid
Juventus kërkon t'i rrëmbejë Bayernit mbrojtësin austriak Juventus është vënë seriozisht në ndjeke të një prej mbrojtësit më të mirë në Bundesligë. Bëhet fjalë për lojtarin që pë
U bë hero në Austri, edhe mediat shkruajnë për shqiptarin Muharrem Behrami, shqiptari nga Podujeva e Kosovës punon dhe jeton në Linz të Austrisë por ditën e djeshme ai është bërë
E gjithë Austria po flet për heroin shqiptar, si u përball me rrezikun (FOTO LAJM) Muharrem Behrami, shqiptari nga Podujeva e Kosovës punon dhe jeton në Linz të Austrisë por është bërë hero. Krejt kjo
Austriakët nderojnë dy vëllezërit heronj shqiptar që shpëtuan të riun nga mbytja Dy vëllezërit shqiptarë i kanë shpëtuar jetë një afgani pasi ai ishte duke u mbytur në një pishinë. Ngjarja ndodhi në
Gazeta austriake: Shqipëria rrezikon shumë nga afrimiteti Rama-Erdogan Shqipëria aktualisht e nxjerr një pjesë të konsiderueshme të GDP nga droga; strongmani socialist i Tiranës Edi Rama ësht
Telegrami i konsullit austriak: Shqiptarët ngritën flamurin në Vlorë, si u festua në rrugët e qytetit (FOTO LAJM) Shpallja e Pavarësisë nga Shqipëria ishte një lajm i rendësishëm për kancelaritë e vendeve që kishin interesa në këtë ra
“Loro Boriçi” në gjendje perfekte, një kompani austriake vijëzon fushën “Loro Boriçi” në gjendje perfekte, një kompani austriake vijëzon fushën Në prag të përballjes Shqipëri të shtunën në
EMRI/ Bie në pranga 61-vjeçari nga Kosova, në kërkim për vrasje Një shtetas kosovar është arrestuar sot, me qëllim ekstradimin në Austri. Sipas një njoftimi nga Policia, shtetasi i
Bashkimi Europian në dilemë: Ora do të ndryshohet sërish Edhe pse u përfol së tepërmi se do të kishte një ndalesë të ndryshimit të orës por Bashkimi Europian duket se nuk ka mar
Presidenti austriak lufton që në këtë datë të liberalizohen vizat Presidenti i Austrisë, Aleksander van der Bellen, është pritur sot në një takim zyrtar nga presidenti i Republikës së Sh