999 rezultate për

austri

Kronen Zeitung: A e vranë biznesmenin austriak në Kosovë? Gazeta austriake “Kronen Zeitung”, ka dhënë detaje të reja lidhur me shtetasin austriak që u gjet i vdekur në dhomën e t
Hapja e negociatave, gazeta austriake: ‘De Facto’, BE ka marrë vendimin për Shqipërinë Gazeta kryesore austriake "Die Presse" njofton sot se është marrë de facto vendimi i Bashkimit Evropian për të mos hapur
Për herë të parë një grua bëhet kancelare në Austri Presidenti i Austrisë thotë që do emërojë kryesuesen e Gjykatës Supreme të Austrisë si kryeministre të përkohshme deri s
Mbrojtësi i Salzburg refuzon Shqipërinë dhe Kosovën, bashkohet me Austrinë Mbrojtësi i Salzburgut, Albert Vallçi është ftuar nga kombëtarja e Austrisë për dy ndeshjet e ardhshme kualifikuese kund
Kurz fiton bindshëm në zgjedhjet e Parlamentit Evropian Janë mbyllur kutitë e votimin në shumicën e vendeve anëtare të Bashkimit Europian. Në shumicën prej tyre, blloku i dj
Pas pazarit, seks i egër dhe kokainë! Detaje tronditëse nga videoja që shkundi Austrinë (VIDEO) Detaje të tjera kanë dalë në publik pas videos që tronditi qeverinë e Austrisë, ku zëvendës kancelari Johann Goutenus sh
Shkundi qeverinë, del e plotë videoja e zyrtarit austriak me rusen (VIDEO) Austria është trandur nga skandali i një materiali filmik të publikuar së fundmi, ku Zv.kancelari austriak i dorëhequr,
Vuçiç tregon fytyrën e vërtetë, mbron austriakun prorus që u kap mat në punë të pista Presidenti i Serbisë, Alekander Vuçiç, ka folur për skandalin në të cilin është përfshirë tashmë ish-zëvendës kancelari
Ndahet nga jeta legjenda austriake e Formula 1 (VIDEO) Tri herë kampioni i botës i Formula 1 Niki Lauda ka vdekur sot në moshën 70 vjeçare. Legjendari austriak, një nga fig
Mediat austriake i referohen videos Meta-Prifti pas skandalit me rusen Publikimi i një video-skandali në Austri ndryshoi të gjithë rrjedhën e politikës. Ishte fillimisht zv.kancelari, Hein
Presidenti merr vendimin, ja kur mbahen zgjedhjet në Austri Presidenti i Austrisë, Alexandër Van Belen, bëri të ditur se pas bisedimeve me kancelarin me Sebastian Kurz për mbajtjen
Si oligarkët rusë nënshtruan zv.kancelarin, Austria pranë zgjedhjeve të parakohshme Pas publikimit të skandalit të zëvendës kancelarit të Austrisë Strache, ky vend do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakons
Vetëm disa ora nga video-skandali në Austri, vendi shkon në zgjedhje të parakohshme Austria ka shpallur zgjedhjet e parakohëshme për shkak të skandalit të zëvendëskancelarit, Heinz-Christian Strache. N
Kamera e fshehtë me rusen trondit Austrinë Pas skandalit me publikimin e videos, kancelari austriak, Sebastian Kurz pritet ta largojë nga detyra zëvendësin e tij,
Ambasadori austriak: Urrejtja sjell urrejtje, ka ardhur koha për dialog Pothuajse të gjitha selitë e vendeve perëndimore në Tiranë, gjatë 24 orëve të fundit kanë pranuar që vendi gjendet në kr
“Po mbytemi”, jahti me turistë jep alarmin afër Durrësit Mbrëmjen e sotme një jaht me turistë austriakë ka dhënë alarmin për një defekt tre milje larg Gjirit të Kallmit në Durrë
Kompania "Austrian Airlines": Nuk transferojmë më para nga Rinasi (FOTO LAJM) Pas grabitjes së mbi 10 milionë eurove dje pasdite në Aeroportin e Rinasit, vjen sot një reagim nga zëdhënësja e linjës
Super Piatek futet në pjesën e dytë zhbllokon ndeshjen Austri-Poloni (VIDEO) Polonia ka arritur të zhbllokoje ndeshjen kundër Austrisë falë yllit të Milan-it, Piatek. I futur në minutën e 59-të
Diplomati austriak ka një kërkesë për Ramush Haradinajn Diplomati austriak Wolfgang Petritsch ka thënë se është e nevojshme të ringjallet dialogu midis Prishtinës dhe Beogradi
Xhavit Jashari nuk paraqitet në gjykatë, zbardhet largimi i tij në Austri Mungesa e dy të akuzuarve ka bërë që trupi gjykues ta veçoj lëndën për dy të akuzuarit të cilët munguan në seancën e sot