999 rezultate për

australiane

Pse australianët e kanë problem të hanë simbolin kombëtar? Mish kanguri Fuchsia Dunlop, BBC Australianët kanë një refuzim të brendshëm kur vjen fjala për të ngrënë mishin e
Nicole Kidman dhe evoluimi i look-ut ndër vite (FOTO LAJM) Nicole Kidman është bërë me kalimin e viteve një nga artistet më të famshme të Hollywood-it. Megjithatë artistja bukuros
Golazo! Futbollistja roveshatë "alla Rivaldo" (VIDEO) Të gjithë e mbajmë mend roveshatën fantastike të Rivaldo kur luante për Barcelonën gjatë sezonit 2000-2001. Veprim i mre
Gjetje interesante: Një STOP me ujë (VIDEO) Ata provuan shenjën “Stop” me drita, me neon por kur vozitësit vazhduan të mos përfillnin shenjën atëherë autoritetet au
Nicole Kidman në super formë (FOTO LAJM) "Jeto shëndetëshëm që të jeni të lumtur". Ky është spoti publicitar i një kompania australiane që nxit konsumin e sa më
Afganistan, mbyllet baza australiane Ministri i Mbrojtjes, Stephen Smith tha se Australia do të mbyllë bazën e saj ushtarake në Afganistan. Smith theksoi se
Australi, sekuestrohen 585 kg drogë Policia australiane ka sekuestruar një sasi më të madhe të amfetaminave, të fshehur në një anije që vinte nga jugu i Kin
Bluzat me numrin e Del Pieros, shitje rekord në Australi Uniforma e ish-kapitenit të Juventus Alesandro Del Piero, tashmë pjesë e Sidneit po blihet në masë nga tifozët që nuk ja
Afganistan, vriten tre ushtarë të ISAF Tre ushtarë të ISAF janë vrarë nga një person i veshur me uniformë ushtarake në provincën jugore të Uruzganit, kanë bërë
Australia përshëndet hapjen e ambasadës së Kosovës Qeveria e Australisë ka mirëpritur vendimin e Republikës së Kosovës për hapjen e Ambasadës së Kosovës në këtë shtet. P
Australi, sekuestrohet gjysmë miliardë dollarë drogë Policia australiane ka shkatërruar një rrjet të shpërndarjes së drogës nga Hong Kongu si dhe ka sekuestruar një sasi dro
Çmendet pas Ronës, mesazh në Youtube (VIDEO) Kënga e Rona Nishliut e ka impresionuar aq shumë një australiane sa kjo e fundit ka vendosur t’i dedikojë një videomesaz
“Krenari shqiptar”, Berisha: Nuk kërkoj falje Një ditë pasi Besart Berisha fitoi faqet e gazetave australiane për zënkën me shokun e skuadrës në përfundim të një ndes
Shet kompaninë, ndan paratë me punëtorët Pronari i një kompanie autobuzësh në Australi u shndërrua në një kryelajm të ditës, pasi vendosi të ndante fitimet e rea
Protestat, “sulmohet” kryeministrja australiane Kryeministrja australiane Julia Gillard dhe lideri i opozitës Toni Abbott mbetën të bllokuar brenda një restoranti nga n
Check-in, revolucionet në aeroport Tani mjafton vetëm një kartë. Nuk do të ketë më radha të gjata falë një mikroçipi. Eksperimenti që do të fillojë nga Sid
Gati zbulimi i ilaçi për presionin e gjakut Kurimi i presionit të lartë të gjaku që mund të shpëtojë miliona njerëz është shumë pranë zbulimit. Këtë gjë po e realiz
Pasaportat australiane edhe me gjini X Të gjithë australianët që aplikojnë për pasaportat e reja tani kane tre opsione për të zgjedhur gjininë: mashkull, femer
Afrim Alia, në Shqipëri për pushime me të dashurën Është një aventurë dashurie e bukur kjo, për modelen e njohur australiane, Katerina Deliyiannis, e cila ka udhëtuar nga
1.5 milionë dollarë për një qindarkë australiane Një tregtare e monedhave australiane tha se ekonomia nuk e ka dëmtuar investimin në tregun e monedhave, duke e lejuar at