999 rezultate për

australiane

Beqarja e famshme zbulon sekretet për takimet e saj: Darkë me dritë qirinjsh Prezantuesja bukuroshe radiofonike australiane Jana Hocking, në serinë e radhës të këshillave mbi njohjet e reja tregon
Ushtarët australianë pinë birrë nga këmba protezike e luftëtarit të vdekur “Ushtarët e lartë të forcave speciale australiane pinë birrë nga këmba protezike e një ushtari taliban të vdekur në një
Dogana shkatërron çantën e dorës 19 mijë dollarë me lëkurë aligatori Një çanta e shtrenjtë prej 19 mijë dollarësh me lëkurë aligatori u shkatërruar nga zyrtarët e doganave në Australi pasi
Migjen Basha dhe skuadra e tij futen në karantinë Mesfushori shqiptar, Migjen Basha ka zbuluar se është në karantinë se bashku me skuadrën e tij pas urdhrit që kishte dhë
Vëmë bast që ky është truku më i pazakontë për trashjen e vetullave (VIDEO) Në atë që ndoshta shkakton habinë apo çudinë më të madhe në truket e bukurisë që kemi parë deri tani, ky është një prej
Realizohet fluturimi më i gjatë në histori nga Nju Jorku në Sidnei Kompania ajrore australiane, "Qantas" ka realizuar me sukses një fluturim testues nga Nju Jorku në Sidnei pa ndërprerje.
Vrau të bijën me thikë, arrestohet babai në spital (FOTO LAJM) Policia australiane ka vënë në pranga në ambientet e një spitali pasi mendohet se po merrte ndihmë mjekësore pas vrasjes
Dalin fotot e tradhtisë së Princit William me modelen australiane (FOTO LAJM) Zëra që krijojnë siklet brenda familjes mbretërore angleze, pasi thuhet se princi i kurorës William, ka tradhtuar të sho
Australianet e presin Vitin e Ri me bikini nëpër plazhe Australia po pret vitin e ri me temperatura 10 deri në 14 gradë Celsius më të larta nga ato normalet. Plazhet janë pl
E vranë dhe i morën drogën, si e njihnin fqinjët australianë shqiptarin Ditën e premte në verilindje të qytetit australian Adelaide është gjetur i vrarë një shqiptar rreth moshës 47 vjeç. S
Fruta me gjilpëra, australianët i gjejnë në luleshtrydhe (FOTO LAJM) Australianet u këshilluan javën e kaluar t’i prisnin një herë luleshtrydhet përpara se t’i kafshonin, nisur nga fakti që
Dëmtimi i frikshëm i lojtarit australian (VIDEO) Skuadra Australiane ka bërë një zëvendësim të detyrueshëm në minutën e 75'. Andreu Nabbout gjatë një tentative për të
Trajneri i Australisë paguan nga xhepi stafin e tij Sipas të përditshmes australiane, “Sydney Morning Herald” trajneri i kombëtares Australiane, Bert van Marvijk është i ga
Edhe Australia i bënë bojkot dipomatik "Rusia 2018" Ministri i Punëve të Jashtme të Australisë, Julie Bishop, ka deklaruar se do të bojkojtoj diplomatikisht Botërorin "Rusi
Dikur trafikonte drogë, ndërsa sot bukuroshja australiane pozon në krah të Usain Bolt (FOTO LAJM) Në vition 2015 ajo u akuzua pasi trafikoi lëndë narkotike në Viktoria, ndërsa sot bukuroshja australiane pozon në krah t
Droni shpëton dy notarë australianë nga mbytja Një avion i telekomanduar është përdorur për të shpëtuar dy notarë në një plazh deti në Australi. Ky është rasti i pa
Numri i lartë i femrave rrezikon zhdukjen e breshkave australiane Studimi i ri mbi gjenetikën e popullsisë së breshkave australiane, të cilat numërojnë mbi 200 mijë femra, tregon se ngri
Australianët indigjenë qytetërimi më i lashtë në Tokë Së fundmi është vërtetuar nëpërmjet një testi të ADN-së se popujt indigjenë të Australisë janë qytetërimi më i lashtë në
Avionët rusë ngrenë alarmin në Australi Forcat ajrore australiane u vendosën në gjendje alarmi pasi bombardierët rusë zhvilluan manovra luftarake në ujrat neutr
Tetë ton hashash kapen në detin Arab nga anijet e Marinës Australiane Tetë ton hashash u kapën nga një anije luftarake australiane në Detin Arab, Ministria Australiane e Mbrojtjes tha të sht