999 rezultate për

australian

Berisha shënon dhe mposht Del Pieron (VIDEO) Sulmuesi shqiptar Besart Berisha vazhdon të shënojë në kampionatin australian, duke konfirmuar edher një herë formën e s
Afganistan, mbyllet baza australiane Ministri i Mbrojtjes, Stephen Smith tha se Australia do të mbyllë bazën e saj ushtarake në Afganistan. Smith theksoi se
Webber: E ardhmja në F1 në dorën time Mark Webber këmbëngul se e ardhmja e tij në Formula 1 me Red Bull është totalisht në dorën e tij, duke theksuar se nuk s
Australi, sekuestrohen 585 kg drogë Policia australiane ka sekuestruar një sasi më të madhe të amfetaminave, të fshehur në një anije që vinte nga jugu i Kin
Ky fotograf nuk ka frikë nga rrufeja (FOTO-LAJM) Të fotografosh rrufenë kur ajo godet një ndërtesë shumë pranë teje. Fotoja është realizuar nga fotografi Luke Wormald i
Deputeti australian: Shqiptarët të valëvisin edhe flamurin maqedonas Deputeti i parlamentit të Australisë, Luke Simpkins në fjalimin e tij para deputetëve të këtij vendi ka theksuar se shqi
Kampionati australian, Del Piero shënon golin e dhjetë (VIDEO) Alessandro Del Piero kthehet ne formen e tij me te mire. Ish lojtari i Juventusit ka arritur te shenoje ne trasferte kun
Novak Djokoviç fiton Australian Open (FOTO LAJM) Numri një i botës në tenisin e meshkujve, Novak Djokoviç, nisi mbarë 2013-n, duke bërë të tijin titullin e parë “Grand S
Azarenka fiton për të dytin vit radhazi Australian Open Victoria Azarenka vazhdon të jetë tenistja numër një në botë. Ajo mbrojti titullin e saj në Australian Open duke arritur
Australian Open: Federer e Murray në çerekfinale Tenisti më i suksesshëm i të gjitha kohërave, Roger Federer, mposhti kanadezo-malazezin Raoniç, duke u kualifikuar për h
Australian Open, avancojnë Azarenka e Serena Williams Victoria Azarenka dhe Serena Williams kualifikohen me sukses në raundin e katërt të Australian Open, njofton Supersport.
Michael Owen drejtë kampionatit australian Sulmuesi i Stoke City, Michael Owen mund të transferohet drejtë Australise ku Perth Glory ka nisur bisedimet për të sigu
Rriten shpërblimet e Australian Open Organizatorët e Australian Open kanë rritur çmimin fondin për lojtarët të cilët eliminohen në rrethin e parë të garës.
Princit i ngelin në dorë këpucët (FOTO-LAJM) Princi Carlo së bashku me Camillan zhvillojnë një vizitë në Australi. Të shoqëruar nga personeli ushtarak australian ata
Derbi australian, Del Piero i jep tre pikë Sydney (VIDEO) Alessandro Del Piero ka gjetur sërish rrugën e rrjetës duke i dhënë tre pikë të rëndësishme skuadrës së tij australiane
Berisha rikthehet me dy gola (VIDEO) Besart Berisha nuk mund të “divorcohet” nga goli. Nëse sezonin e shkuar ishte jashtëzakonisht i suksesshëm me ekipin e t
Bluzat me numrin e Del Pieros, shitje rekord në Australi Uniforma e ish-kapitenit të Juventus Alesandro Del Piero, tashmë pjesë e Sidneit po blihet në masë nga tifozët që nuk ja
Zyrtare, Del Piero te Sydney Përfundon "telenovela" rreth ish-kapitenit legjendar të Juventus, Alessandro Del Pieros, i cili tashmë ka një ekip, atë
Afganistan, vriten tre ushtarë të ISAF Tre ushtarë të ISAF janë vrarë nga një person i veshur me uniformë ushtarake në provincën jugore të Uruzganit, kanë bërë
Del Piero në udhëkryq Alex Del Piero është në dilemë për të zgjedhur skuadrën e tij të re. Ish-kapiteni legjendar i Juventusit prej disa ditës