999 rezultate për

australian

Një nënë australiane sjell në jetë pesënjakë Kim Tucci nga Australia është gruaja që sapo ka sjellë në jetë pesënjakë. Ajo ka sjellë në jetë 4 vajza dhe një djalë, t
Australian Open, Kerber shokon Serena Williams Angelique Kerber ka qënë surpriza e finales së femrave të Australian Open, duke mundur Serena Williams, duke fituar kësh
Djokovic në finalen e "Australian Open", mund Federer-in Novak Djokovic është finalisti i parë i "Austraian Open", pasi mposhti rivalin e tij Roger Federer në katër sete. Te
Ja kush janë tenistet më seksi në "Australian Open" (FOTO LAJM) Televizioni “Channel 7”, që ka të drejtën e transmetimit të grand slemit të 'Australia Open', ka publikuar rezultatin e
Dramë në "Australian Open", pëson atak kardiak babai i Murrey (FOTO LAJM) Babai ligjëror i tenistit të njohur britanik Murrey, Niger Sears ka pësuar një atak kardiak gjatë ndeshjes mes Ana Ivano
Gjesti i madh i tenistit Tsonga në "Australian Open" (VIDEO) Tenisti francez, Wilfried Tsonga ka treguar se jo vetëm është një tenist shumë i mirë, por edhe një njeri i madh. Në sfi
Sirenë e vdekur në plazhet australiane (VIDEO) Shpesh kemi dëgjuar që të flitet për sirenat në mitologji, por në një video që qarkullon në youtube qarkullon një video
Dorëhiqen dy ministra australianë, do të habiteni kur të lexoni arsyen! Dy ministra të Qeverisë australiane kanë lënë postet e tyre për ngjarje të cilat nuk kanë aspak lidhje me detyrën që bën
Besart Berisha s'i ndahet golit, por del pa pikë (VIDEO) Goli është kthyer në zakon për Besart Berishën në kampionatin australian. Sulmuesi shqiptar nuk di të ndalet përtej oqea
Tenisti provokon kundështarin: E dashura jote ka shkuar me dikë tjetër (VIDEO) Nick Kyrgios ishte protagonist i një skene jo të bukur në turneun Masters të Montrealit. Tenisti australian, gjatë ndesh
Gjaku mrekullibërës i australianit, shpëtoi jetën e 2 milionë fëmijëve Australiani 78 vjeçar, është një person i cili për 60 vite me rradhë ka shpëtuar jetën e mbi 2 milionë fëmijëve, të rrez
Pranga 17 vjeçarit në Australi për terrorizëm Një ditë më parë policia australiane ka arrestuar një 17-vjeçar, teksa akuzohet për terrorizëm. Zyrtarët e policisë bëjn
Gazetari australian: NATO ndërhyri në Kosovë për interes të Amerikës dhe BE-së Gazetari australian John Pilegar ka thënë se ndërhyrja e NATO-s në Kosovë dhe bombardimi i Serbisë ishte për shkak të in
Vritet ushtari australian duke luftuar ISIS-in Një australian mësohet se është viktima e parë e luftës së shteteve perëndimore kundër ISIS-it. Raportohet se ushtari
Autogol i çmendur nga 40 metra (VIDEO) Në një kohë kur presim të nisë faza e 1/8-ve të Uefa Champions League, Champions-i aziatik i ka nisur tashmë takimet e s
Novak Djokoviç mbret në "Australian Open" (FOTO LAJM) Novak Djokoviç konfirmohet njeriu i momentit në sportin e tenisit. Serbi regjistroi suksesin e pestë të karrierës në "Au
Serena Williams fiton "Australian Open", mund Sharapova-n (FOTO LAJM) Serena Williams ka fituar për të gjashtën herë trofeun Grand Slam në tenis, Australian Open, duke mundur në finale rusen
Surprizë nga Australian Open, eleminohet Federer (FOTO LAJM) Australian Open humbet një nga tenistët favoritë për të shkuar deri në finalen e Grand Slamit të parë të sezonit. Ish nu
Frikë dhe kaos në Australi, breshëri thyen xhamat e makinave (VIDEO) Një stuhi breshëri e frikshme ka prekur Brisbane, metropolin e tretë australian më të madh për nga popullata. Sipas medi
Super-Berisha, tripletë në fitoren e Melbourne (VIDEO) Një super ​Besart Berisha i dha fitoren Melbourne Victory në derbin përballë Melbourne City, e përfunduar me rezul