999 rezultate për

australian

Ofendoi Besart Berishën, ja sa ndeshje është pezulluar portieri grek Portieri grek i Melbourne Cityt, Dean Bouzanis, është dënuar me pesë ndeshje. Ai i kërkoi falje Berishës dhe gjithë adhu
Jeta e mjerueshme e emigrantëve në kampet australiane (FOTO LAJM) Më shumë se 1,250 azilkërkues të cilët çdo ditë jetojnë me shpresë se do të arrijnë në Australi, ndërsa u duhet që të vu
Super Serena Williams, triumfon në "Australian Open" dhe vendos rekord Serena Williams fiton “Australian Open”, duke e çuar në 23 numrin e titujve Grand Slam në karrierë, për të kaluar më në
Federer s'ka të ndalur, siguron finalen e "Australian Open" Roger Federer është finalisti i parë i Australian Open. Tenisti zviceran ka mundur 7-5, 6-3, 1-6, 4-6 dhe 6-3 bashkëkomb
Serbi Djokovic eliminohet nga “Australian Open” Vjen surpriza e parë e bujshme në Australian Open. Novak Djokovic, numri dy i botës, dhe 6 herë fitues përgjatë karrierë
Bleu apartament me paratë e taksapaguesve, jep dorëheqjen ministrja australiane Ministrja e Shëndetësisë e Australisë, Susan Ley, dha dorëheqje, pasi shfrytëzoi një udhëtim të financuar nga taksapague
Studim/ Qytetërimi më i vjetër në botë gjendet në Australi Sipas një testimi të përgjithshëm të AND-së të australianëve vendas është mbështetur rezultati që australianët vendas ja
Senatorja australiane, refugjatëve: Kthehuni nga keni ardhur Senatorja Australiane, Pauline Hanson, i ka bërë thirrje refugjatëv të kthehen në vendet nga kanë ardhur, duke shtuar se
Kryeministri australian i dhuron 5 dollarë lypësit, por ja çfarë ka në dorën tjetër (VIDEO) Një foto e kryeministrit australian, Malcolm Turnbull, po bën xhiron e internetit. Në të, kreu i qeverisë australiane
Shpërthen iPhone 6 në xhep, digjet çiklisti australian Një çiklist është djegur rëndë në njërën këmbë, pasi iphone 6 që mbante në xhep ka shpërthyer në momentin që ai është rr
Balena e rrallë Migaloo, shfaqet në brigjet e Australisë Balena Migaloo, është shfaqur në brigjet australiane teksa migronte drejt ujërave të ngrohta tropikale. Migaloo është
Shqipëria i jep 12 pikë në Eurovizion, ja çfarë bën këngëtarja australiane (FOTO LAJM) Mbrëmë përfundoi festivali muzikor i Evropës, Eurovision 2016, spektakël në të cilin merr pjesë edhe Shqipëria. Megjitha
Bie në humnerë, humb jetën turistja australiane Pas rënies nga një lartësi e madhe, një turiste australiane ka gjetur vdekjen në zonën e Valbonës. Shtetasja me inic
Miley Cyrus sërish vetëm? Ndarjet dhe ribashkimet nuk janë aspak surprizë për Miley Cyrus. Rrikthimi në krahët e Liam Hemswoth ishte një shok i vë
Së shpejti do të provoni dredhëz me shije ananasi (FOTO) Me siguri keni dëgjuar për këtë frut, dhe ju duket i zakonshëm, pasi në pamje të parë duket si luleshtrydhe e papjekur,
Krijesë e çuditshme në gjirin australian (FOTO LAJM) Në sipërfaqen e ujërave australiane është shfaqur dhe një "përbindësh" i ri me sy insekti dhe dhjetëra dhëmbë si gjilëpë
Çfarë është kjo krijesë?! (FOTO LAJM) Në një liqen australian është fotografuar një krijesë e çuditshme që ka lënë pa fjalë shumë studiues. Fotografi Ethan Ti
Diamanti që kushton 20 milion dollarë (FOTO LAJM) Në Angola është gjetur diamanti më i madh, ku janë dashur të paktën 8 vite punë. Diamanti prej 404,3 karat me vlerë rret
Djockovic mbret i "Australian Open" Tenisti serb Novak Djokoviç ka treguar edhe njëherë se është numri një në botë dhe nuk ka rivalë. Ai ka mposhtur me
Mariah Carey me unazë gjigante Këngëtarja amerikane, Mariah Carey, ka vetëm një javë që është fejuar me biznesmenin australian James Packer. Por kjo nu