999 rezultate për

australian

I pafat, Nadal braktis çerekfinalen e Australian Open si pasojë e dëmtimit Rafael Nadal mori vendimin për t’u tërhequr nga dueli në setin e pestë të çerekfinales ndaj kroatit Marin Cilic, duke u
Federer mposht hungarezin Fucsovics në Australian Open Roger Federer ka kaluar në çerekfinale të Australian Open, pas fitores ndaj hungarezit, Marton Fucsovics. Tenisti zvi
Droni shpëton dy notarë australianë nga mbytja Një avion i telekomanduar është përdorur për të shpëtuar dy notarë në një plazh deti në Australi. Ky është rasti i pa
Numri i lartë i femrave rrezikon zhdukjen e breshkave australiane Studimi i ri mbi gjenetikën e popullsisë së breshkave australiane, të cilat numërojnë mbi 200 mijë femra, tregon se ngri
6 mënyra për t’u mbrojtur nga gripi australian Raste të gripit vdekjeprurës janë rritur në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar gjatë javëve të fundit (dhe jo vetëm) dhe si
Spektakli shkon keq, kaos në plazhin australian Spektakli i fishekzjarreve që shoqëron ndërrimin e viteve nuk ka shkuar ashtu siç pritej në plazhin Terrigal të Australi
Australianët indigjenë qytetërimi më i lashtë në Tokë Së fundmi është vërtetuar nëpërmjet një testi të ADN-së se popujt indigjenë të Australisë janë qytetërimi më i lashtë në
Avionët rusë ngrenë alarmin në Australi Forcat ajrore australiane u vendosën në gjendje alarmi pasi bombardierët rusë zhvilluan manovra luftarake në ujrat neutr
Tetë ton hashash kapen në detin Arab nga anijet e Marinës Australiane Tetë ton hashash u kapën nga një anije luftarake australiane në Detin Arab, Ministria Australiane e Mbrojtjes tha të sht
Bombarduesit rus alarmojnë Australinë Forcat ajrore australiane u vendosën në gjendje alarmi pasi bombardierët rusë zhvilluan manovra luftarake në ujrat neutr
Shqiptari rreh brutalisht gruan australiane pse porositi raki Vendimi për të porositur një teke raki rrushi duket se i ka kushtuar shumë një gruaje australiane në Shqipëri pasi është
Edhe pse e kualifikoi për në Botëror trajneri i Australisë jep dorëheqjen, arsyeja qesharake Australia duhet të gjejë trajner të ri për finalet e Botërorit. Vetëm një javë pas suksesit ndaj Hondurasit në play off,
Gripi vdekjeprurës australian po vjen në Evropë, mjekët japin alarmin Mediat britanike japin alarmin për afrimin e gripit të frikshëm australian, që do të jetë sipas tyre më i keqi në 50 vit
Paralajmërimi i mjekëve: Gripi vdekjeprurës australian po vjen në Evropë! Mediat britanike japin alarmin për afrimin e gripit të frikshëm australian, që do të jetë sipas tyre më i keqi në 50 vit
Australiania që tre herë u shpëtoi sulmeve të ISIS-it Një australiane i ka ikur vdekjes për herë të tretë me radhë pasi u ka shpëtuar sulmeve terroriste që kanë ndodhur në tr
Kjo foto ngatërroi keq parlamentin australian mbrëmë (FOTO LAJM) Deputetja konservatore e djathtë Pauline Hanson shkoi e mbuluar totalisht dje në Parlametin e Australisë duke shkaktuar
Dorëhiqet senatorja në Australi, kishte shtetësi të dytë Një senatore australiane, që bëri historinë duke ushqyer me gji foshnjën e saj në Parlament, ka dhënë dorëheqjen pasi ki
Ministrja australiane e Punëve të Jashtme do të vizitojë Maqedoninë Ministrja e Punëve të Jashtme e Australisë, Julie Bishop, do të qëndrojë në Maqedoni në kuadër të vizitës së saj në Evro
Deputetja australiane shfaqet sërish duke ushqyer foshnjën më gji në Parlament (FOTO LAJM) Senatorja australiane Larissa Waters, e cila ushqeu disa muaj më parë me gji foshnjën e saj në Parlament, ka dalë sërish
Objekti i mistershëm shfaqet në qiellin australian (VIDEO) Rrjeti është “çmendur” pas një videoje të filmuar në Australi ku shihet qartë një objekt i përfshirë nga zjarri duke rën