999 rezultate për

australian

Operacioni në këmbë, Federer tërhiqet nga turneu "Australian Open 2021" Roger Federer duket se nuk do mund të paraqitet në turneun e "Aurstralian Open" pas operacionit që ka pasur në këmbën e
Beqarja e famshme zbulon sekretet për takimet e saj: Darkë me dritë qirinjsh Prezantuesja bukuroshe radiofonike australiane Jana Hocking, në serinë e radhës të këshillave mbi njohjet e reja tregon
Ushtarët australianë pinë birrë nga këmba protezike e luftëtarit të vdekur “Ushtarët e lartë të forcave speciale australiane pinë birrë nga këmba protezike e një ushtari taliban të vdekur në një
Vrau njërin e plagosi tjetrin, australiani: Mendova se shqiptarët ishin mafiozë Një burrë ka qëlluar mbi dy vëllezër shqiptarë në Australi, duke vrarë një prej tyre e duke plagosur tjetrin. Ai tha
Protestuesit sulmojnë kryeministrin australian, e mbyllin në ndërtesë dhe i lyejnë me gjak makinën (VIDEO) Kryeministri australian, Scott Morrison, u shënjestrua me domate dhe gjak të rremë dhe makina e tij u vandalizua nga pro
Djajtë e Tasmanisë u rikthyen në kontinentin australian pas 3 mijë vjetësh Djajtë e Tasmanisë janë lëshuar në territorin e Australisë 3 mijë vjet pasi u zhdukën, në atë që ruajtësit e përshkruan
Dogana shkatërron çantën e dorës 19 mijë dollarë me lëkurë aligatori Një çanta e shtrenjtë prej 19 mijë dollarësh me lëkurë aligatori u shkatërruar nga zyrtarët e doganave në Australi pasi
Befason tenisti i famshëm: Kryej marrëdhënie çdo javë me tifozet mia Nick Kyrgios nuk e humbet asnjëherë mundësinë që të flitet për të edhe gjatë karantinës. Tenisti australian, i intervist
Virologu australian: Lani me sapun frutat e perimet siç lani dhe duart Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet t
Migjen Basha dhe skuadra e tij futen në karantinë Mesfushori shqiptar, Migjen Basha ka zbuluar se është në karantinë se bashku me skuadrën e tij pas urdhrit që kishte dhë
Eksperti australian: Gjumi rrit imunitetin ndaj koronavirusit Një ekspert australian i monitorimit të trurit dhe gjumit ka zbuluar se si një gjumë i mirë i natës mund të ndihmojë në
"Kosova është zemra e Serbisë", tifozët serbë provokojnë në Australian Open (VIDEO) Nuk është hera e parë që tifozët serbë provokojnë me thirrje apo parulla kundër Kosovës. Këtë gjë e kanë bërë së fund
Surpriza në Australian Open, eliminohen Serena Williams dhe Caroline Wozniacki Dita e tretë e Grand Slam-it të Australian Open ka nisur me befasi. Është Serena Williams që është eliminuar nga kine
Zjarret vënë në dyshim Australian Open, tenistët shfaqin probleme shëndetësore (FOTO LAJM) Ashtu siç ishte parashikuar, emergjenca e zjarreve që kanë pushtuar Australinë ka tronditur edhe turneun e parë Grand Sl
E dhimbshme, flakët shfarosin gjysmë miliardë kafshë Kryeministrja e shtetit australian të Uellsit të Ri Jugor ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme një javore për shkak të
Besart Berisha, "lojtari i dekadës" në Australi (FOTO LAJM) Besart Berisha ka zhvilluar paraqitje të shkëlqyera në kampionatin australian të futbollit. Për këtë tifozët e Ligës
ZYRTARE/ Ish-numri një në botë tërhiqet nga Australian Open Ish-numri një në botë, tenisti Andy Murray, nuk do të luajë në grand slam të Australian Open. Britaniku ka ende probl
"Australian Open" rrit shpërblimet Rriten shpërblimet për turneun e parë të madh të vitit, Australian Open. Drejtuesit e turneut hapës Slam të sezonit, që
Vëmë bast që ky është truku më i pazakontë për trashjen e vetullave (VIDEO) Në atë që ndoshta shkakton habinë apo çudinë më të madhe në truket e bukurisë që kemi parë deri tani, ky është një prej
Realizohet fluturimi më i gjatë në histori nga Nju Jorku në Sidnei Kompania ajrore australiane, "Qantas" ka realizuar me sukses një fluturim testues nga Nju Jorku në Sidnei pa ndërprerje.