999 rezultate për

atletiko

Fiton Atletiko (VIDEO) Atletico Madridi e ka filluar me fitore sezonin 2015/2016 në kampionatin spanjoll. Klubi i dytë nga kryeqyteti regjis
Hidhet shorti i La Ligas, ja me kë luan Reali dhe Barça Federata e futbollit të Spanjës, ka hedhur shortin për sezonin e ri 2015/2016. Kampionët në fuqi të Barcelonës, në ja
Befasuese, ylli i Atletikos refuzon Barçën dhe Realin Mesfushori i Atletico Madridit, Koke, nuk dëshiron të largohet nga Los Colchoneros. Ai e ka konfirmoi këtë në vitet e
“Atletiko-t” barazojnë Atletiko Madrid ka barazuar me Atletiko Bilbaon me rezultatin e bardhë 0:0. Takimi i luajtur në Vincente Calderon për
Atletiko fiton 3:0 përballë Elche-s (VIDEO) Atletiko Madrid ka mundur të shënojë fitoren e rradhës në La Liga. Kampionët në fuqi të Spanjës kanë mposhtur me rezu
Atletiko Madrid fiton kundër Deportivos (VIDEO) Atletiko Madrid ka arritur të fitojë 1:2 në ndeshjen kundër Deportivo La Corunas. Golat për Atletikon janë shënuar ng
Derbi i Madridit ndahet në paqe (VIDEO) Reali i Madridit dhe Atletiko Madrid kanë barazuar me rezultatin 0:0. Takimi i zhvilluar në “Vincente Calderon” në ku
Granit Xhaka tek Atletiko Madrid? Granit Xhaka, duke nisur nga sezoni i ardhshëm mund të luajë me skudrën kampione në fuqi të Spanjës, Atletiko Madridin.
Fiton Atletiko, rrezikon Realin (VIDEO) Atletiko Madrid ka arritur të mposhtë më rezultatin 2:0 skuadrën e Real Societadit. Madrilienët triumfuan në sfidën e
Me penallti, Atletiko kalon në çerekfinale (VIDEO) Skuadra kampione në fuqi e Spanjës, Atletiko Madrid ka arritur të kalojë më tej në çerekfinale të Ligës së Kampioneve.
Shkodran Mustafi i jep barazimin Valencias (VIDEO) Atletiko Madrid dhe Valencia janë ndarë në barazim 1:1 në Vicente Kalderon. Kampionët në fuqi të Spanjës kanë qenë në
Atletiko barazon me Sevillën (VIDEO) Atletico dhe Sevilla kanë barazuar 0:0 pa gola. Kampionët në fuqi të Spanjës kanë bërë një tjetër hap të gabuar në kampi
Leverkusen fiton kundër Atletikos (VIDEO) Leverkusen ka arritur të mposhtë me rezultatin minimal 1-0 Atletiko Madridin. Gjermanët kanë mundur të sigurojnë një
Formacionet zyrtare të Atletico-Real (FOTO LAJM) Në Spanjë nuk ka asnjë sfidë tjetër ndërqytetase që të përjetohet në mënyrë aq të ethshme sa ajo e Madridit, mes Ateltic
Atletiko mposht Eibarin (VIDEO) Atletiko Madrid ka fituar 3:1 kundër Eibarit, duke barazuar kështu Barcelonën në vendin e dytë me 47 pikë. Goli i arë
Lionel Messi mposht Atletikon (VIDEO) Barcelona ka arritur të fitojë me rezultatin e ngushtë 1-0 kundër atletiko Madridit. Goli i vetëm i takimit u shënua
Torres "gjunjëzon" Realin (VIDEO) Ka përfunduar në barazim 2-2 ndeshja mes Realit dhe Atletikos së Madridit në kuadër të Kupës së Mbretit. I pari që ha
Ja formacionet zyrtare të Real M. – Atletiko Përpara sfidës Real Madrid – Atletiko Madrid janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja skuadrave. Cristiano Ronal
Kupa e Mbretit, Atletiko fiton 3:0, Sevilla 5:1 Atletiko Madrid ka fituar lehtë me rezultatin 3:0 kundër L’Hospitalet në Kupën e Mbretit. Atletiko arriti të mposhtë
Mandzukiç: E mposhtim çdo skuadër në Evropë (VIDEO) Sulmuesi kroat, Mario Mandzukiç ka "kërcënuar", duke thënë se Atletiko e Madridit është një ekip shumë i fortë që mund t