999 rezultate për

atleticos

Zyrtare/ Pezullohet trajneri i Atleticos, Diego Simeone Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone e ka tepruar në ndeshjen e fundit në kampionat me reagimin e tij. Strate
Shpërthen shefi ekzekutiv i Atleticos: Championsi i trukuar Shefi ekzekutiv i Atletico Madridit, Miguel Angel Gil Marin nuk e ka pranuar lehtë humbjen 2:1 ndaj Barcelonës në ndeshj
Capello kritikon ashpër Ronaldon Fabio Capello mendon se shumë prej lojtarëve të Real Madridit nuk duhet të jenë aty, madje në kub aplikohen standarde të
Reali largon dy super yje në verë (FOTO LAJM) Reali i Madridit është gati që të bëjë një mini-revolucion në merkaton e verës. "Galaktikët" synojnë që të shesin James
Befason Zidane: Real Madrid dorëzohet në luftën për titullin kampion në Spanjë Trajneri i Real Madrdit, Zinedine Zidane ka hequr dorë nga titulli i Spanjës. Pas humbjes 0:1 ndaj Atleticos, Real Madri
Reali e Barça mund të shpenzojnë 3-fishin e Atleticos (FOTO LAJM) Klubet spanjolle të kategorisë së parë dhe të dytë do të kenë mundësi të shpenzojnë më shumë në sezonin 2015-2016. Drejt
Kovacic pranë Liverpool-it, Inter në merkato për 3 yje (FOTO LAJM) Mateo Kovacic gjithmonë e më larg Interit. Mesfushori i zikaltërve sipas mediave kroate do të transferohet në Angli te L
Real-Atletico, bastet anojnë nga "Los Blancos" Rezultati 0-0 i cerekfinales së parë mes Atleticos dhe Realit në "Vicente Calderon", lejon se "Los Colchoneros" të kuali
Real Madrid pa 3 yje kundër Atleticos (FOTO LAJM) "Gjithmonë dhe më e vështirë", ky është titulli i sotëm i të përditshmes madrilene "Marca". Një titull që i dedikohet ta
Presidenti i Atleticos: Jemi favoritë absolutë përballë Realit Atletico është favorit absolut ndaj Real Madrid në ndeshjen e sotme në Champions League. I këtij mendimi është president
Simeone i Atleticos: Gabova me formacionin Atletico Madrid humbi 2-0 në transfertë ndaj Celta Vigos duke prishur imazhin e mirë që kishte ofruar vetëm një javë më
Ancelotti me ndryshime në derbin kundër Atleticos (FOTO) Carlo Ancelotti ka filluar të mendojë se si do të luajë në derbin e nesërm kundër Atletico Madrid. Pa Marcelo, Ramos, Ja
CR7 stërvitje personale për derbin kundër Atleticos (VIDEO) I dënuar me dy ndeshje për shkak të kartonit të kuq në ndeshjen kundër Cordobas, Cristiano Ronaldo po vazhdon përgatitje
Isco e Ramos optimistë: E përmbysim Atleticon Ka optimizëm në shtëpinë e Real Madrid pavarësisht humbjes 2-0 përballë Atleticos në ndeshjen e djeshme. Mesfushori Isco
Atletico i tregon Realit se nuk është rastësisht kampion (VIDEO) Kampioni aktual i Spanjës, Atletico Madrid, ka mposhtur me rezultat 2-0 kampionin e evropian dhe botëror, Real Madrid, n
Torres drejt Atleticos, "çelësi" është Cerci Mundësia e rikthimit të Fernando Torres te Atletico Madrid bëhet çdo ditë dhe më shumë e mundshme. Sipas asaj që raporto
Simeone: Me Juven, si një finale Juventus-Atletico Madrid nuk është një sfidë që ka një rëndësi të veçantë vetëm për skuadrën italiane, pasi edhe Los Col
Tifozët e Atleticos hedhin në lum tifozin e Deportivos (VIDEO) Francisco Javier Romero Taboada, 43 vjeç, është tifozi i Deportivo La Coruna që humbi jetën dje pas përplasjeve me tifoz
Zero gjuajtje kundër Atleticos: nuk ndodhte që prej 2006-s Një humbje për rekord. Juventus kthehet nga Madridi me humbjen 1-0 në shtëpinë e nënkampionëve të Europës, por më shumë
Arda Turan, "vrasës" i të mëdhenjve Arda Turan është "hajmalia" e Atletico Madrid në duelet me të skuadrat e mëdha të Europës. Pak javë më parë mesfushori t