999 rezultate për

athina

Përgjigjet Athina: Nuk rinegociojmë për kufirin detar Greqia nuk do të rinegociojë marrëveshjen për kufirin detar me Shqipërinë, por i kërkon Tiranës zyrtare të gjejë mënyrën
Përgjaket derbi i Athinës (VIDEO) Derbi ndërmjet dy skuadrave më të mëdha të futbollit grek, Panathinaikosit dhe Olimpiakosit është pezulluar, pasi më par
Spahiu: Pas hetimit qëndron Athina Ish-nënkryetari i KLD-së, Kreshnik Spahiu e ka cilësuar raportiin e komisionit hetimor që sugjeronte ndjekje penale ndaj
Greqia ta ndërrojë emrin Eurodeputeti me prejardhje greke, Jorgos Shacimarkakis vlerëson se Greqia për shkak të krizës së borxheve me të cilën po
Athina notë proteste ndaj portës "Maqedonia Athina i dërgoi notë proteste Ministrisë së Punëve të Jashtme të Maqedonisë me rastin e ndërtimit të portës "Maqedonia",
Athina refuzon Shkupin zyrtar Procesi i negociatave për zgjidhjen e kontestit të emrit po merr përmasa të reja, pas letrave refuzuese nga ana e zyrtar
Ronaldinho le Flamengon për Panathinaikos Sultan Bin Abdul Aziz Al Saud, arabi që pritet të marrë pronësinë e klubit grek, Panathinaikos, ka bërë një premtim për
Athina do vendosë statujë të Aleksandrit të Madh Një statujë gjigante e Aleksandrit të Madh së shpejti do të vendoset edhe në sheshin e Athinës. Sipas medieve maqedonase
Athina dhe Nikozia kritikojnë ashpër Erdoganin Athina dhe Nikozia reaguan në mënyrë të ashpër në deklaratën e kryeministrit turk Rexhep Taip Erdogan, i cili tha se Tur
FMN shpëton Greqinë Fondi Monetar Ndërkombëtar i ka dhënë Greqisë 3.2 miliardë euro, si pjesë të paketës së përbashkët të shpëtimit me Bash
Certifikatat, reagon Athina Greqia ka shprehur shqetësimin e saj lidhur me modelin e ri të certifikatave shqiptare, ku nuk shënohet kombësia apo edh
Kuçi kërkon njohjen e Kosovës nga Athina Hajredin Kuçi, ministri i Drejtësisë, njëkohësisht dhe zv/kryeministër i Kosovës, gjatë vizitës në Greqi, ku po merr p
Ekstradohet 60-vjeçari nga Athina Gëzim Kuçi i shpallur në kërkim ndërkombëtar është ekstraduar nga greqia drejt Shqipërisë. Gjykata e shkallës së parë pë
Riker: Emri të zgjidhet nga Shkupi dhe Athina Ambasadori amerikan në Shkup, Filip Riker, ka shprehur shqetësimin për lirinë e mediave, situatën politike dhe marrëdhën
“Emri”, Athina: Presim reagimin e Shkupit Qeveria greke ka deklaruar se tani i takon Shkupit që të lëvizë përpara në lidhje me cështjen e emrit, pasi Athina nga a
Athina: Trajtimi i minoritetit grek, test në rrugën drejt BE-së Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme Greke ka reaguar sot për deklaratat e konsullit grek në Korçë dhe debatet e hapura rre
Athina, masa më të ashpra ndaj emigrantëve Athina zyrtare do të ndërmarrë masa më të ashpra ndaj emigrantëve. Zëvendësministrja e Punës, Ana Dalara, u ka thënë med
Athina për Maqedoninë: Ok përfundimeve të BE Athina zyrtare është shprehur e kënaqur me përfundimet e miratuara nga ministrat e Jashtëm të BE-së mbi procesin e integ
Rubini dhe Panathinaikos ndahen në barazim Rubin Kazan nuk arrin të fitojë në fushën e tij përballë grekëve të Panathinaikos duke barazuar pa gola. Ndërkohë që Pan
Athina hap Akropolin, vizita sot pa pagesë për turistët Akropoli është hapur sot pa pagesë për të gjithë turistët të cilët dëshirojnë ta vizitojnë. Vendimi është marrë nga min