999 rezultate për

athina

Zgjerimi i NATO-s, SHBA: Shkupi dhe Athina të gjejnë interesin e përbashkët Sekretari amerikan i mbrojtjes Chuck Hagel ka ftuar Maqedoninë dhe Greqinë që të punojnë drejt gjetjes së zgjedhjes së i
Athina pret një vendim pozitiv për Shqipërinë në qershor Proceset integruese të rajonit ishin në fokus të diskutimeve në takimin që ministrja e Integrimit Evropian, znj. Klajda
Athina kërkon zbatimin e marrëveshjes së 2009-s për kufijtë detarë Athina zyrtare shpreson në ratifikimin dhe hyrjen në fuqi të marrëveshjes së vitit 2009 për delimitimin e zonave detare,
Tifozeria greke: Kosova është Shqipëri! (VIDEO) Thirrjet “Kosova është Shqipëri” kanë demoralizuar basketbollistët e Crvena Zvezdas gjatë ndeshjes së xhiros së tetë të
Emri, Athina nuk ndryshon qëndrim Athina zyrtare përsërit qëndrimin e saj lidhur me çështjen për emrin me Maqedoninë, duke përsëritur se Greqia ka bërë gj
Greqia pritet të njohë Kosovën në vitin 2014 Greqia mund të njohë pavarësinë e Kosovës në fillim të vitit të ardhshëm, kur Athina e merr Presidencën e radhës të Bash
Lila dhe Vila në shënjestrën e Panathinaikosit Andi Lila dhe Emiljano Vila mund të përfundojnë te Panathinaikosi. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke (sportday), të c
Athina zotohet të mbrojë pronat e grekëve në Shqipëri Ministria e Jashtme greke do të bëjë të pamundurën për të mbrojtur të drejtat e pronësisë të grekëve etnikë në Shqipëri.
Kathimerini: Gruevski arrogant, pengon zgjidhjen e emrit Greqia ka vendosur të tregohet më e ashpër për përdorimin e emrit që do të vinte pas një kompromisi të mundshëm, shkruan
Athina: Tirana t'i japë prioritet cështjes së varreve greke (FOTO-LAJM) Sekretari i pergjithshem i Ministrisë së Drejtësisë së Greqisë Jorgos Sulas nga Këlcyra e Përmetit ka bërë thirrje që au
Athina bllokon integrimin: S'ka datë negociatash Nuk do të jetë e nevojshme të pritet dhjetori, për të kuptuar vendimin e Këshillit të BE-së për datën e negociatave: Ath
BE: Shkupi e Athina të zgjidhin çështjen e emrit Greqia dhe Maqedonia duhet të zgjidhin çështjen e emrit. Bashkimi Evropian, nëpërmjet përfaqësueses së Lartë të tij, Cat
Poposki: Athina të mendojë edhe për emrin Maqedonia e mirëkupton situatën e vështirë në të cilën ndodhet Greqia, por nuk mund të kuptojë se si shteti helen nuk mu
Mediat greke: Venizellos i tha "jo" Nimicit për "Republika e Epërme e Maqedonisë" Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë Evangelos Venizelos i ka thënë "Jo" ndërmjetësuesit të Kombeve të Bashkuara Metj
"To Vima": Nimic kthehet në atmosferë të pasigurtë Methju Nimic javën e ardhshme kthehet në Athinë dhe në Shkup në përpjekje të re për të gjetur kompromis për çështjen e e
Ekstradohet nga Athina “mashtruesja” 52-vjeçare Një 52-vjeçare nga Lushnja është ekstraduar nga Greqia në drejtim të Shqipërisë pasi Gjykata e Shkallës së Parë në Lushn
‘Përmeti’, Berisha: Athina të mos ndërhyjë në punët e brendshme Kryeministri Sali Berisha dënon ngjarjet e ndodhura ne Permet. Sipas tij vendimet e gjyqesorit duhen zbatuar, por rrembi
Letërkëmbimi MPJ, Athina pretendonte për 12 mijë varre Gazeta DITA publikon sot detajet e një dokumenti i cili hedh dritë mbi rrethanat e miratimit nga Tirana zyrtare të kërke
Poposki: Athina nuk ka kthyer ende përgjigje Qeveria greke ende nuk ka reaguar për letrën që i ka nisur kryeministri i Maqedonisë homologut të tij Andonis Samaras. K
Athina nuk i përgjigjet letrës së Gruevskit Ende nuk është komentuar nga Athina zyrtare letra e dërguar nga kryeministri i vendit Nikolla Gruevski për t,u takuar me