999 rezultate për

athina

Ja kush janë dy ekipet e njohura që kërkojnë Lilën Mbrojtësi shqiptar, Andi Lila ende nuk e ka gjetur klube e ri, por duket se gjërat po shkojnë në drejtimin e duhur për t
Berisha: Ja si Athina e Beogradi kërkonin të ndanin Maqedoninë në vitet '90 Nga Sali Berisha - "Në fillimin e viteve 1990, pas shpërbërjes së ish-Jugosllavisë, Republika e Maqedonisë arriti, në sa
Kathimerini: Nuk na i tregon Serbia kur do e njohim Kosovën Në një editorial të saj gazeta e njohur greke "Kathimerini" duke iu referuar turit ballkanin të ministrit të Jashtëm gre
Ndizet Athina, deputeti grek ia plas turinjve marrëveshjen Tsiprasit (FOTO LAJM) Situata në Athinë është ndezur jashtë mase. Pak para se të miratohet marrëveshja ose jo e arritur dy ditë më parë, pë
Athina në kohërat e krizës Nga “Geopolitics” “Për lirinë e grekëve”. Athina midis krizës ekonomike dhe politike ndërkombëtare: Fitorja el
Athina e pakënaqur për zgjedhjen e Idrizit në Kuvend Ministria e Jashtme greke ka reaguar sot në lidhje me emërimin e Idrizit në postin e nënkryetarit të Kuvendit, duke bërë
Ekstradohet nga Athina 30 vjeçari i akuzuar për trafik droge Lidhur me akuzat për trafik droge, një 30 vjeçar është ekstraduar nga Athina. Nga Zyra Qëndrore Interpol Tirana, sot në
Ekstradohet nga Athina 33 vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar Përmes një deklarate për mediat, policia bën me dije se pasditen e sotme është ekstraduar nga Athina një 33 vjeçar, i ci
Ekstradohet nga Athina shtetasi Shpëtim Bishani Ekstradohet nga Athina shtetasi Shpëtim Bishani, 51 vjeç. Ai akuzohet për “Vrasje në rrethana cilësuese, në tentativë e
Monaco-Arsenal, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Disfata 3-1 në "Fly Emirates" kundër Monaco lë pak rrugë shpëtimi për Arsenalin, por "Topçinjtë" nuk i humbasin shpresat
Derbi i Athinës kthehet në fushë-beteje (FOTO-VIDEO) Degjenron në dhunë derbi i Athinës për shkak të tifozëve të Panathinaikosit që tentuan të sulmojnë lojtarët e Olimpiakos
Athina zyrtare nis lobimin për borxhin Pas Parisit, Londrës dhe Romës, sot ministri Grek i ekonomisë, Yanis Varoufakis, është takuar në Frankfurt me presidenti
Tsipras drejt fitores, por Athina është e zhgënjyer The Huffington Post Udhëtim në lagjen Viktoria, ku nuk i besojnë më as liderit të Syriza-s. Edhe ata që do ia
Greqia në heshtje elektorale, Eurozona me sytë nga Athina Greqia përballet të dielën me një zgjedhje jetësore mbi të ardhmen e vendit, me mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme par
Athina akuzon Shkupin për emrin Deklarata që dha ministri i Jashtëm, Nikola Popovski, se është Athina ajo që po e vonon zgjidhjen e çështjes së emrit, k
Petriç: Athina, fajtore për emrin e Maqedonisë Ish-përfaqësuesi i lartë i Bashkësisë Ndërkombëtare në Bosnje dhe në Herzegovinë dhe negociator për Kosovën, kryetar akt
"Athina 2004", ja impiantet pas 10 vjetësh (FOTO LAJM) Para 10 vjetësh kryeqyteti grek dhe vendlindja e Olimpit, Athina priste Lojërat Olimpike 2004, të cilat ishin të 28-at n
Kapet një trafikant droge në Sarandë, 52-vjeçari grek kërkohej nga Interpoli Një trafikant droge është kapur në Sarandë, ndërsa kërkohej nga Interpoli. Bëhet fjalë për një trafikant grek, i cili ës
"Katimerini": Gruevski mban peng emrin e Maqedonisë Greqia gjithnjë ka dashur ta zgjidhë kontestin e emrit me Maqedoninë dhe se për këtë Athina zyrtare gjithnjë ka lajmërua
Athina e shqetesuar për ndarjen e re territoriale Ministri i Jashtëm grek, Evangjelos Venizelos i telefonon homologut të tij shqiptar Ditmir Bushati lidhur me reformën te