999 rezultate për

athina

"Athina zyrtare, si Agimi i Artë. Pse Kamenos po i bën nder shqiptarëve" Duke komentuar situatën e habitshme dhe qesharake lidhur me reagimin e Athinës zyrtare për dënimin e rekrutëve me origji
Athina zyrtare e kënaqur nga qëndrimi serb ndaj Maqeonisë Përplasja diplomatike Beograd-Shkup e ditëve të fundit ka shkaktuar reagime pozitive nga Athina zyrtare e cila nuk e fsh
Athina mbulohet nga reshjet e para të dëborës (FOTO & VIDEO) Moti i ftohtë që ka përfshirë pjesën e Ballkanit këto ditë ka bërë që kryeqyteti grek të mbulohet nga bora. Orët e para
Athina në protesta kundër vizitës së Obamës në Greqi (FOTO LAJM) Qindra qytetarë në Greqi kanë marshuar në Ambasadën Amerikane në Athinë për të protestuar kundër vizitës së presidentit
Obama nesër në Greqi, blindohet Athina (FOTO LAJM) I githë qyteti i Athinës është blinduar, rrugët kryesore do të jenë të bllokuara teksa pritet që ditën e nesëmrme Presid
Krisen marrëdhëniet me Greqinë, Athina paralajmëron veton për negociatat Mediat greke, referuar në burime të vetat diplomatike raportojnë se Athina po shqyrton vendosjen e vetos ndaj vendit ton
Deklarata e bujshme e Ramës për Akropolin, Athina i "tërheq" veshin ambasadorit shqiptar Pas tensioneve Tiranë-Athinë për situatën në Himarë dhe pas zhurmës së krijuar në media nga deklaratat e kryeministrit E
Dy tërmete në Greqi, tronditet Athina Dy tërmete të njëpasnjëshme kanë goditur sot Greqinë, përkatësisht Athinën dhe disa ishuj përreth. Mediet greke kanë
Tërmet 4.1 ballë në Greqi, preket Athina dhe disa ishuj Edhe Greqia lëkundet nga tërmeti. Tërmeti 4.1 ballë i shkallës Rihter është regjistruar në orën 16 e 37 minuta me orën l
Trafikoi të miturën për prostitucion, ekstradohet nga Athina 49-vjeçari Një 29 vjeçar nga Berati i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafikim të miturish u ekstradua sot nga Athina. Shtetasi
Idrizi i shpall "luftë" Ramës e Palokës: Sehirxhinjtë kur janë me ne "qajnë" për çështjen çame Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi, me anë të një statusi në Facebook ka shprehur zhgënjimin ndaj Ramës e Palokës, duke i akuzu
Reagon MPJ greke: Deklaratat e Ramës janë të papranueshme Vetëm një ditë përpara mbërritjes në Tiranë të ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kozias, Athina ka ngritur rrezikshëm ton
Ja skuadra e re e Manajt Sulmuesi i talentuar shqiptar Rei Manaj, nuk është ndjerë mirë të Interi, pasi nuk ka pasur hapësirat e duhura, e për kë
Manaj drejt huazimit te Panathinaikos Rey Manaj sezonin e ardhshëm mund të luajë në Greqi te skuadra e Panathinaikos. 19-vjecari shqiptar pritet të transfero
Hyn në fuqi marrëveshja BE-Turqi, dyshime për zbatimin e saj Marrëveshja BE-Turqi për emigrantët hyri zyrtarisht në fuqi, por Greqia paralajmëron se, lëvizjet e llogaritura të freno
Tusk nga Athina: Refugjatë, mos ejani në Europë "BE nuk do ta braktisë Greqinë, ajo është dhe do të mbetet në zonën e Schengenit". Kështu ka deklaruar nga Athina pas nj
Ali Ahmeti nga Athina: Duhet të zgjidhet çështja e emrit Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, i shoqëruar nga bashkëpartiaket Musa Xhaferri, Fatmir Besimi d
Vizita e Ahmetit, Athina: Gjithçka patëm ia thamë Poposkit Sipas një shkrimi të gazetës greke "To vima", takimi i Ahmetit me shefin e diplomacisë Nikos Kotzias vlerësohet si pjesë
Ja pse u shty dje Derbi i Greqisë (VIDEO) Teksa që në Evropë po anulohen apo shtyhen ndeshjet për shkak të sigurisë dhe lajmërimeve që vijnë për sulme terroriste.
Shembja e Kishës në Dhërmi, Athina note proteste Tiranës Menjëherë pas prishjes së Kishës Ortodokse në Dhërmi, Greqia i ka dërguar një notë proteste ambasadorit shqiptar në Athi