999 rezultate për

athina

Athina është "shqetësuar" për vizitën e Zaevit në Turqi Qeveria greke nuk fsheh se ka qenë e shqetësuar pasi që kryeministri Zoran Zaev ka "shpejtuar" që ta vizitojë Ankaranë d
Kaçe flet pas debutimit me Panathinaikosin: Më pëlqejnë sfidat e vështira Ergys Kaçe, në përfundim të ndeshjes së kësaj fundjave me Panetolikos, ka hedhur dritë edhe mbi vendimin që ai mori përt
LIVE nga Athina, grekët në protestë kundër emrit të Maqedonisë "Selaniku e tha, tani radhën e ka Athina të brohoras: Maqedonia është një dhe greke", kanë porositur organizatorët e pro
Ergys Kaçe titullar tek skuadra e Panathinaikos Vetëm në ditën e fundit të tregut të transferimeve dimëror u zgjidh gjithçka për mesfushorin Ergys Kaçe. Por, duket s
Athina në protestë masive me moton Maqedonia është Greqi Qindra mijëra njerëz pritet të dalin në protestat e nesërme kundër përdorimit të fjalës “Maqedonia” nga ana e IRJM-së, s
"Do t'i thyejmë këmbët e duart Tsipras", Athina i përgjigjet kërcënimit të Turqisë Kryekëshilltari i Presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, Yigit Bulut ka bërë një deklaratë të fortë gjatë një programi t
Orët e fundit të merkatos vendimtare për Kaçen, talenti ndryshon ambient Merr fund telenovela Ergys Kaçe. Në ditën e fundit të merkatos mesfushori i kombëtares shqiptare u transferua zyrtarisht
Çështja e emrit, Athina zyrtare nuk mirëpret takimin Zaev dhe Cipras Takimi mes kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev dhe atij Grek Aleksis Cipras për çështjen e emrit, përgjithësisht u vl
Athina paralizohet nga greva e përgjithshme e transportit publik dhe ajror Sindikatat e transportit publik në Athinë kanë bërë thirrje për një grevë 24-orëshe të hënën për të protestuar kundër pr
Çështja e emrit, Shkupi dhe Athina presin propozimin e Nimicit Qeveritë në Shkup dhe në Athinë në takimin e 17 janarit në Nju Jork, nga ndërmjetësi Methju Nimic presin propozim thel
PAOK dhe Panathinaikos arrijnë marrëveshjen për Ergys Kaçen Ergys Kaçe duket se do të largohet nga PAOKu i Selanikut. Mesfushori i Kombëtares shqiptare nuk ka pasur hapësira tek kl
Protesta në Athinë kundër bisedimeve Maqedoni-Greqi për çështjen e emrit (VIDEO) Gjatë vizitës së zv.kryeministrit Bujar Osmani në Athinë, deputetë ultranacionalistë të djathtë të partisë Agimi i Artë
Osmani nga Athina: Kemi shans historik por edhe obligim që t’i japim fund çështjes së emrit Zëvendës Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në kuadër të vizitës së so
Osmani nga Athina: Kemi shans historik t’i japim fund çështjes së emrit Zëvendës Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në kuadër të vizitës së so
Porosi nga Athina e Selaniku: Maqedonia është Greqi (VIDEO) Klima pozitive që ditëve të fundit u krijua nga kryeministrat e Maqedonisë dhe Greqisë lidhur me emrin, është zbehur nga
Kaçe ndryshon ekip por jo Kampionat Ergys Kaçe me destinacion Athinën. Mesfushori shqiptar i PAOK-ut që nuk po gjen më hapësira në radhët e suadrës nga Sela
Athina po shikon mundësitë e gjykimit të ushtarëve turq në Greqi Athina është duke parë mundësitë nëse mund të gjykojë në Greqi, tetë ushtarët turq, të cilët ikën nga vendi i tyre pas p
Hoyt Brian Yee: Athina dhe Shkupi mundësi të shkëlqyer në 2018 për zgjidhjen e çështjes së emrit Athina dhe Shkupi kanë një mundësi të shkëlqyer në 2018 për zgjidhjen e çështjes së emrit, deklaroi Zëvendës Asistent Se
Bombë para Gjykatës së Apelit, tronditet Athina (FOTO LAJM) Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur Athinën në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas Zougla.gr dy persona kanë h
Erdogan nis vizitën historike në Greqi, "blindohet" Athina (FOTO LAJM) Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan fillon sot një vizitë historike në Greqi për të përshpejtuar ngrohjen mes dy vende