999 rezultate për

atehere

Historia e mësuesit hero që vrau Miladin Popoviqin para 73 viteve Tri ditë pas shpalljes së gjendjes ushtarake në Kosovë, mësuesi nga Gjakova, Haki Taha më 13 mars 1945 në Prishtinë, ka
Dje doli me gjoksin jashtë, si u bë "famshme" Genta e Big Brother (FOTO LAJM) Genta Gjalpi, ish-banorja e Big Brother është rikthyer në media pasi kishte hequr dorë disa vite kur edhe përjetoi ekspe
Mimoza e tepëron, u bën presion deputetëve që të votojnë për humbjen e territorit Nëse edhe javën e ardhshme deputetët e Kosovës nuk e ratifikojnë Marrëveshjen e Demarkacionit në Kuvendin e Republikës a
Nëse i keni këto dy vrima në fundshpinë, atëherë jeni me fat Në fundshpinë meshkujt dhe femrat kanë dy gropëza që ndryshe quhen vrimat e Venusit. Por, jo tek të gjithë janë të duksh
Pse duhet të urinoni sapo të zgjoheni nga gjumi? Gjatë natës veshkat filtrojnë urinën më pak se zakonisht, dhe fshikëza juaj zbutet dhe mund të 'pranojë' më shumë urinë.
Mos i hidhni lëvoret e portokallit, zbuloni dobitë Portokalli është një nga frutat më të preferuar në botë. Portokalli nuk është vetëm i shijshëm, por ka edhe shumë benefi
Atëherë kur u duk se Roma po e mbyllte me barazim, ngryshojnë gjërat Roma më në fund e ka parë veten në avantazh në ndeshjen kundër Udineses. Kryeqytetasit patën në kontrolllojën gjatë g
Tashmë Besa Kokëdhima i del në mbrojtje Elvana Gjatës (FOTO LAJM) Dy ditë më parë Elvana Gjata, dha koncertin e saj sërisht në Top Channel. Por teksa Ledina Çelo, shikonte koncertin shk
Berisha përmend Enverin: Edhe atëherë mbillej hashash I ftuar në Zonë e Lirë, ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se edhe në kohën e Enverit është mbjellë kanabis. Ber
3 mijë euro për punë në fshat! Si mund të punosh në Zvicër Nëse jeni lodhur duke punuar me 250 mijë lek në Shqipëri, mund të udhëtoni drejt Zvicrës ku puna në fshat paguhet plot 3
Daja komplimenton Luftëtarin: Na kapnin atëherë kur besonim se do shënonim ne Ndonëse shkoi në Gjirokastër si kryesues, Skënderbeu u dorëzua duke pësuar 2 gola dhe për më tepër shfaqi një gjendje ne
Haradinaj tregon një moment kur i ka hyrë frika në palcë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke folur në interpelancën për gjuajtjen me armë nga ministri Dardan Gashi, k
Vuçiç: Nëse dialogu përfundon me njohje, atëherë mirupafshim Kryetari i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se nëse ideja e procesit të normalizimit të marrëdhënieve të Beogradit e P
Real Madrid me sytë nga Neymar Real Madrid ka kthyer vëmendjen kah Neymar, pasi që po synon që të nënshkruajë me të, sipas Marca. Mbretërit ndjejnë
Ambasadorja gjermane: Luftoni krimin e bëni reformën, atëherë do të vijnë më shumë investitorë Gjermania ishte partneri i dytë tregtar i Shqipërisë gjatë vitit që sapo lam pas. Edhe pse treguesit vlerësohet si tepër
Luftëtari rrëmben 19-vjeçarin pogradecar Luftëtari pasuron organikën me një nga lojtarët më të talentuar të Kategorisë së Parë. Bëhet fjalë për sulmuesin 19-vjeç
Arilena e plas atëherë kur nuk pritej për lidhjen me Florin: As po, as jo! Që pas "Nëntorit" për Arilena Arën e gjithë kjo periudhë ka qenë sukses i mirëfilltë. E ftuar në "Top Show Magazine" për
KOMENT/ Haradinaj kurrë nuk e ka mbështetur Gjykatën Speciale Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Në Kosovë mbrëmja e kaluar do të mbahet mend si mbrëmja më e gjatë e dytë e vitit 2
Flisni me vete? Atëherë jeni gjeni! A flisni ju me veten? Mos kini frikë, pranojeni! Shkenca ka zbuluar se ata që flasin me veten e tyre janë gjeni dhe jo t
Konfirmohet nga mediat britanike, Rashica afër kalimit tek ky klub anglez 21-vjeçari nga Vushtrria u transferua në Eredivisie direkt nga kampionati kosovar më 2015-ën, më saktësisht nga Llamkos