atalanta

Allegri: Ronaldo do të jetë në stol kundër Atalantas Juventusi përgatitet këtë mesjavë për një impenjim të vështirë në transfertë, ndaj Atalantës, por në Bergamo, vendasit d
Berisha fiton duelin ndaj Strakoshës, Atalanta mposht Lazion (VIDEO) Pas humbjes kundër Frankfurtit në Europa League, Lazio ka pësuar humbje sot edhe në Bergamo ku është mundur nga Atalanta
Atalanta “kafshon” katër herë Interin (VIDEO) Skuadra e Atalantës ka arritur një fitore të madhe përballë Interit duke fituar me shifrat e thella 4-1. Gol në këtë tak
Atalanta gjunjëzon Interin që nga minuta e 8', mbyllet pjesa e parë (VIDEO) Pas vetëm nëntë minutave lojë, Atalanta ka arritur të kalojë në epërsi 1-0, ndaj Interit, në ndeshjen që po zhvillohet
Atalanta dyfishon shifrat ndaj Interit (VIDEO) Skuadra e Atalantas ka shënaur edhe golin e dytë pak minuta pas barazimit të Interit. Mbrojtësi Mancini shënoi me kok
Atalanta kalon në epërsi ndaj Interit (VIDEO) Skuadra e Atalantës ka kaluar në avantazh ndaj Interit në minutën e 8 të ndeshjes. Golin e zhbllokimit të rezultatit e s
Atalanta-Inter, formacionet zyrtare Trajneri i skuadrës së Interit, Luçiano Spalletti ka hedhur në fushë skemën 4-3-3. Në portë Handanoviç, në mbrojtje Skri
Berisha fiton besimin e trajnerit, titullar te Atalanta Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha ka fituar besimin e trajnerit të Atalantës, Gian Piero Gasperini. Ai zhvi
Atalanta i mohon fitoren Milanit, Djalli ngec përsëri në kampionat (VIDEO) Milani ka barazuar me rezultatin 2-2 kundër Atalantas në "San Siro", ndeshje e vlefshme për javën e 5 të Serie A. Dj
Milan nuk vonon, kalon përsëri në avantazh ndaj Atalantas (VIDEO) Milan ka kaluar përsëri në avantazh ndaj Atalantas në "San Siro". Ai që ka shënuar këtë herë është mesfushori Bonave
Atalanta barazon rezultatin ndaj Milanit (VIDEO) Atalanta ka barazuar rezultatin ndaj Milanit në "San Siro". Autori i këtij goli është Papu Gomez në minutën e 54'.
Milani kërkon kthimin te fitoret, ky është formacioni kundër Atalantas Milani do të tentojë ta fitojë ndeshjen e dytë të këtij sezoni të Serie A-së ku përballë kësaj here do të ketë Atalanta
Roma në vështirësi, mezi barazon Atlantën Roma nuk ka arritur më shumë se një barazim në shtëpi të saj kundër Atalantas pasi që ka barazuar me rezultat 3-3. Për R
Gasperini i beson Gjimshitit, Atalanta shkatërron Frosinonen Seria A ka mbyllur javën e parë të saj, me sfidën Atalanta-Frosinone, ndonëse duhet thënë se dy takime të kësaj jave u s
Atalanta, "tërmet" 8 ballë në Bosnjë Atalanta e Etrit Berishës arriti të kualifikohet për në raundin e tretë eliminator të Europa Leagues, pasi lëshoi një “s
Atalanta vendos çmimin për Berishën Ekipi i Atalantës ku luan portieri shqipëtar, Etrit Berisha, ka vendosur që ta nxjërrë në shitje atë. Shkak i kësaj m
Atalanta e Etrit Berishës ndal Milanin në sekondat e fundit të ndeshjes (VIDEO) Milani ka barazuar me shifrat 1-1 me Atalantan dhe kualifikimin direkt në fazën e grupeve në Europa League duhet ta kërk
Më i miri ndaj Atalantas, Strakosha ka një mesazh Lazio barazoi dje në “Olimpico” me Atalantën 1-1, por ishte portieri shqiptar, Tomas Strakosha, ai që me pritjet e tij e
Merr jetë ëndrra e Interit për Champions, Lazio ndalet nga Atalanta e Berishës (VIDEO) Strakosha dhe Berisha e kanë ndalur përballjen e tyre me nga një gol të pësuar në përballjen e sotme. Fituesi është
Atalanta e Etrit Berishës ndal Interin e Spallettit (VIDEO) Interi ka bërë një hap fals në luftë për të siguruar një vend në Champions League për sezonin e ardhshëm, pasi sonte u n