999 rezultate për

asociacionin

Besnik Tahiri: Kujdes me Asociacionin Drejtori ekzekutiv i Institutit Kosovar për Qeverisje Lokale, Besnik Tahiri ka thënë se është duke devijuar diskursi pub
Trajkoviç: Pa asociacionin nuk do të ketë jetë për serbët në Kosovë Politikania dhe kryetarja e OJQ-së Lëvizja europiane e serbëve, Rada Trajkoviç ka vlerësuar se nëse nuk formohet Asociac
Serbia kërkon “qartësi ligjore” për Asociacionin Pas firmosjes së marrëveshjeve për strukturat e sigurisë dhe gjyqësorin në veri, Prishtina dhe Beogradi në një të ardhme
Serbia insiston në asocacionin e komunave serbe Qeveria e Serbisë po e përgatit një dokument që parasheh asocacionin e komunave serbe në Kosovë. Edhe zyrtarët e Koso
Gjuriq: Serbia angazhohet për Asociacionin e komunave serbe Pas paralajmërimeve se Asociacioni i komunave serbe mund të bëhet pas mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, kës
S’ka marrëveshje Takimi i përbashkët i përfaqësuesve të BE-së, Catherine Ashton, me kryeministrin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbi
Fatale të bojkotohen zgjedhjet në veri të Kosovës Pasojat e një bojkoti të mundshëm të zgjedhjeve lokale nga serbët e veriut të Kosovës mund të jetë serioze dhe fatale.
Serbia harton draft-statut për Asociacionin e Komunave në veri Takimi i rradhës në Bruksel mes përfaqësuesve të dy vendeve do të mund të përballet me probleme dhe mosmarrëveshje, të c
Projektligji për qeverisje lokale, blindon asociacionin e komunave serbe Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Visar Ymeri, në një prononcim për Telegrafin ka deklaruar se VV
Qeveria ndryshon ligjet për Asociacionin e Komunave Serbe Zyra Ligjore e kryeministrit ka njoftuar se është bërë gati për t’u marrë me ligjet në fuqi që mund të bien ndesh me mar
Marrëveshja për asociacionin e komunave serbe drejtë finalizimit Ambasadori britanik në Serbi, Michael Davenport në një intervistë për ”Danas” është shprehur se marrëveshja për asociaci
Dokumeti i Brukselit për asociacionin e komunave serbe? Gazeta serbe “Politika” e sjell sot si ekskluzive tekstin e këtij dokumenti si prej disa pikash, ku në fillim thuhet: P